Skocz do zawartości

AG Radiant Wax Polish - Problemik


michal788

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość - Zakupiłem niedawno AG Radiant Wax Polish i dzisiaj miałem trochę czasu i zrobiłem próby na astrze 2 ojca (jasny niebieski metalik) no i efekty nie do końca mnie zadowoliły lakier owszem uzyskał połysk ale większość rys została. W związku z tym mam pytanie czego użyć na początku aby pozbyć się rys ? Czytałem o Paint Renovator czy to pomoże czy coś mocniejszego potrzeba?

Wszystko robię ręcznie.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli to jest wax polish to nie licz na duże efekty korekty. Sporo jest takich środków, które maja w nazwie "polish" a ich główną, zauważalną zaletą jest większy blask. Przy aplikacji ręcznej. Więcej osiągnąłbyś używając pada twardego i maszyny. A jeśli już to lepiej kupić pastę. ;) Ten Paint renovator jest mocniejszy w usuwaniu.

Jeśli ręcznie, to naprawdę musisz się napracować i tak nie będzie tego co po dwóch godzinach ręcznego zrobiłbyś w 5 minut maszyną. Sprawdź sobie sam np. na lusterku, jeśli masz lakierowane.

Tak wynika z moich doświadczeń. ;) Męczarnia ręczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiant Wax Polish jest odpowiednikiem AG SRP, który wypełnia rysy, pełni funkcję cleanera i z tego co wiem ma małe właściwości ścierne, usunie ewentualnie jakąś drobną oksydację.

Większość tych rys została pewnie wypełniona, a żeby je zlikwidować lepszy byłby chyba Paint Renovator.

edit:

no i ręcznie, fakt, męczarnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałam Paint Renovator, zawierający środki ścierne pomoże usunąć rysy, po nim zalecane jest zastosowanie właśnie SRP.

czy coś mocniejszego potrzeba?

to zależy od kondycji lakieru

może jakaś fotka? bo wiesz, bez zdjęć się nie liczy ;)

A jeśli chodzi o LSP to jeśli dobrze pamiętam, Paweł - Deco polecał po SRP FK #1000p - pasowałoby do Twojej srebrnej Skody np. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co Wy macie z tym tempo?

Na bezrybiu i rak rybą.

Michał, Tak jak napisał Marctwain w swojej pracy o samochodziku dla ludzików z planety Lego, czyli Nissan Micra,

Korekta maszyną trwała 16h.

Ręcznie...

Można...

A teraz do rzeczy.

Do ręcznych prac sa odpowiednie pasty.

Wiem, że posiada takie Meguiars oraz Car Lack68.

Widziałem obie w zaprzyjaźnionym sklepie.

Obie firmy posiadają 2 rodzaje tych past, mocniejsza i słabsza.

Nie polecę Ci niestety żadnej z tych past, ani kombinacji tych past, gdyż sam nie testowałem.

Nie znam tego, co Ty używasz, więc sie nie wypowiadam.

Ale

Jak dobrze doczytałem, to posiadasz 2 auta (ojca i swoje).

Może warto by było naprawdę zastanowić sie nad zakupem maszyny.

Ja osobiście polecam Ci do Twoich prac maszynę DAS6.

Jest cenowo bardzo przystępna, nie wymaga żadnych umiejętności tak naprawdę, a wiele będziesz potrafił za jej pomoca zdziałać, zarówno odnośnie samej korekty, jak i póżniej nakładania glaze'ów, cleanerów, wosków/sealantów w płynie.

Oczywiście, zdaję sobie sprawę iż zawsze jest to jakiś wydatek.

Może warto na raty wsiąść.

W każdym razie ja jednak mimo wszystko jestem za zakupem maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...