Jump to content

SmartOne - bezwodne z sealantem


Recommended Posts

Dzisiaj użyłem na mondku. Pachnie jeszcze ładniej od detailera. Extra. W konkluzji: do taki zabrudzeń jak na zdjęciu poniżej - polecam jak najbardziej.

Dołączona grafika

Ma pompeczkę do nabicia ciśnienia, bo rozpyla się jak aerozol.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Maska, jak całe auto wyglądała tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Napsikałem i przetarłem mf. Zrobił się film szary, który wytarłem drugą mf, suchą i czystą. Efekt:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites


Ten aerozol z pompką bardzo fajny, mam taki po preparacie Nowet - do mycia bezwodnego. Teraz mam w nim PB S&W. Powiem, że tak zakurzonej maski nie odważyłbym się umyć Smartwaxem One, Nowetem czy Poorboy's Spay & Wipe. Ale te preparaty (ja stosuję PB S&W) wspaniale nadają się do stosowania na umyte auto, blask jest niesamowity, zero smug! Myję auto, potem PB S&W, cleaner i wosk/sealant i magia!:-) Bardzo dobrze też nadają się do mycia klapy bagażnika, silnika od wewnątrz, tam gdzie nie możemy używać wody. Ja PB S&W czyszczę również silnik (oczywiście plastikowe elementy) i nawet nie muszę poprawiać preparatem do plastików;-)

Link to comment
Share on other sites

Ja tak jak Monia , o ile jeszcze jak autko jest troszkę przykurzone to przelecę QD , ale sporo psikam potem Eurow Shag i jest dobrze , ale tutaj to widzę że prawie na sucho darłeś i te mazy :shock:

Dla mnie jak autko jest już w takim stanie jak przykładowa maska mondka to tylko mycie .

Link to comment
Share on other sites

Jeśli wolicie qd, to zarówno ONR jak i ten smart one (dodatkowo zawierający sealanta), do zakurzonych (jeżdżonych bez deszczu, nie umytych i zakurzonych po nocy), w niczym nie ustępuje, może nawet lepiej spełnia funkcję. Jedne i drugie używa się tak samo. A na sam kurz, po nocy, czy dwóch to dobry duster (mam taki, flexipadsa - dostałem w prezencie). :)

Link to comment
Share on other sites

Mazy powstają zapewne podczas odparowywania smartone'a - później zgodnie z instrukcją trzeba je wypolerować czystą mikrofibrą, tak jak zrobił Mariusz. I ok.

Efekt fajny.

Mnie recenzja ONRa nie przekonała do bezwodnego mycia również.

Bardziej skłaniałabym się do wykorzystywania SmartOne'a jako mocnego QD ;) niż do typowego mycia bez wody jak opisuje producent.

Link to comment
Share on other sites

To pokaż Mariusz jak ta macha pod słońce wygląda.

Taki pył z drzew czy jednodniowy kurz to naprawdę nic strasznego, jeśli w tym czasie nie było deszczu to wszystkie produkty typu waterless wash, ba, nawet QD się nadadzą, przerabiałem ten temat. Piach na nawoskowanym aucie sam z siebie nie usiądzie (nie zatrzyma się) a te pyłki które tylko strasznie wyglądają na zdjęciach są bardzo delikatne. Eurow Shag wciąga je jak smok ;))

Link to comment
Share on other sites

Lakier w mondku ma już ryski, polerka była w wrześniu 2009, od tamtej pory nic. I od tamtej pory myję jak książka detailera pisze. :) Jednak na polerkę jeszcze za wcześnie, w porównaniu z np. micrą "przed" wygląda super. Już "po" do dupy. Ale blask trzyma.

Link to comment
Share on other sites

Jestem po prostu ciekaw jak zasady detailera mają się do kondycji lakieru. Blask, wiadomo, że będzie, regularne zabezpieczanie, ba, nawet cleaner przed LSP zadba o lustro, gorzej z rysami. Peugeot po zimie był w zadziwiająco dobrym stanie, ale może dlatego, że nie był często użytkowany. Jedyne rysy narobiła właścicielka która postanowiła sama umyć lwa. Mondek jest niegarażowany, stąd moja ciekawość :)

Link to comment
Share on other sites

A ja jakoś nie jestem przekonana do używania tego typu preparatów na karoserii.Wszystko oczywiście zależy od stopnia "zakurzenia" (ale to jest raczej subiektywne odczucie).Jeśli więc auto mam lekko zakurzone to wolę użyć QD.

Monika, SmartOne to taki quick detailer z woskiem więc uważam że nawet lepiej używac ONE. Co do zapachu to każdy ma swoje preferencje ale ONE moim zdanie pachnie równie fajnie jeśli nie fajniej od Detaila :)

Marctwain - należy ci się pomógł, fajny test i zdjęcia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zrobiłem dzisiaj zdjęcia i film. Siedzi ten smart one. W międzyczasie od aplikacji auto było myte i traktowane detailerem, ostatnio primą przy suszeniu. Wygląda na to, że tego sealanta tam jest trochę. To dobrze.

Takie krople po płukaniu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na szybie szyberdachu zawsze są okrągłe, bez znaczenia czy sealant czy carnauba.

Dołączona grafika

I filmy - 1. przed myciem (szampon r222) 2. po umyciu.

cuNHuqXTcGw

umubPYky2_w

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...