Skocz do zawartości

Ślady po wodzie - water spots -sposoby usuwania


marctwain

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat na gorąco - sam się ich dzisiaj nabawiłem. Umyłem volvo, słońce raz było, raz nie. Przyjechała siostra żony z dziećmi, oderwali mnie, zapomniałem wytrzeć. A mam zamiar nałożyć nowy sealant, którego próbkę dostałem od Noxa. Po wjechaniu do garażu :shock: i k...wa.

1. sposób - AG srp na waflu, DAS - schodzą ale długo się schodzi.

2. sposób - s40 w tej samej kombinacji - efekt ten sam.

3. sposób - detailer i mf - wyzionąć ducha można.

4. sposób- detailer rozrobiony z ciepłą wodą 50/50 (akurat mam w marolexie berry blasta) i mf - schodzą najszybciej. Trzeba chwilkę odczekać, żeby woda, która jak wiadomo jest najlepszym rozpuszczalnikiem zadziałała na minerały.

5. sposób - skoro działa sposób 4, to rozpuszczalnik ten sam, tylko ręce i mf zamienione na wafla i DAS'a.

Wiem, że są trudne do usunięcia, zwłaszcza te wypalone na słońcu. Ale ostatni sposób naprawdę działa. :ymcowboy:

Macie jakieś inne? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak się zastanawiam, czy to tylko osad po odparowaniu, czy tez trochę temperatura zogniskowana przez soczewkę kropli nie odparza klaru. Mam na myśli takie spoty, które powstały (jak u mnie) po ponad godzinie od umycia, w ostrym słońcu. Mimo wczorajszej walki, kilka na dachu zostało. Trzeba się dobrze przyjrzeć, ale ślad jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja tam kiedyś w przypływie wnerwienia i braku czasu potraktowałem waterspoty roztworem octu i mikrofibrą. Nie miałem wtedy już śladu wosku na aucie, więc nie wiem jak roztwór podziała na wosk ale pewnie negatywnie. Acha, robiłem to tylko raz więc nie wiem jak na dłuższą metę taki kwasowy roztwór działa na lakier samochodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwas sobie pewnie radzi szybko. Dla lakieru bezbarwnego krótkotrwałe użycie specjalnie nie szkodzi, wiem bo robiłem, nie octem ale kwasowym autobrite. Te przypadki, kiedy zeszło po samym qd i mf były lżejsze. Czasem po myciu nawet w słońcu, kiedy cos się ominie przy osuszaniu, schodzi szybko detailerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka sposobów, ale plamy po wodzie są nie równe innym plamom po wodzie ;-) Czyli zależy jak twarda jest woda oraz jak długo sobie przyszchły.

Za tem ja używam ( przy założeniu że auto jest w igła stanie i nie chcemy zarysować )

DB Rinse Aid - zimny wosk

SW smart detail

Lub poprostu umyję drugi raz auto co działa najszybciej i najmniej inwazyjnie, szczególnie kiedy masz furę przygotowaną pod nałożenie czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...