Skocz do zawartości

Octavia washing, nadkoling, srpting & waxing + wnętrze


wrobel

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z chwili wolnego zabrałem czeszkę na małe masowanko.

Wstępnie miało być samo mycie ale "projekt" nabrał rozpędu, doszło wyczyszczenie nadkoli, nałożenie SRP oraz Colli 476s.

Mycie i SRP - sobota

Wosk miał być nałożony w niedziele ale z racji niesprzyjającej aury zająłem się nadkolami oraz przemyłem felgi. W poniedziałek przy ładnej pogodzie nałożony wosk, umyte szyby oraz plastiki zewnętrzne jak również przeczyszczone ponownie nadkola.

Czas pracy około 12h, z czego 5 to "walka" z nadkolami oraz pogodą.

Użyte środki

Washig:

Szampers + rękawica z Lidla, benzyna ekstrakcyjna do smoły, Fluffy i inne

Srpeting:

Czarny wafel MS 150 mm, żółty MS 75 mm, SRP + Einhell BT-PO 1100

Nadkoling:

Mieszanka wybuchowa "ZAPIERDALANKA" w postaci: Cyclone, szampon, Pur i jakieś "świnstwa" które był pod ręką, pędzelki czernidło do opon i zderzaków K2 (niedziela) oraz ponowne przemycie nadkoli oraz AG BC w poniedziałek

Waxing:

Coli 476, aplikator piankowy + Euro Shag

Finishing:

Blue Window do szyb oraz Brillance do opon

Niestety z powodów technicznych aparat towarzyszył podczas pracy dopiero w poniedziałek stąd brak zdjęć przed.

Tak mniej więcej wyglądają nadkola:

Dołączona grafika

A to było "ukryte" pod przednim nadkolem, coś ala dodatkowe wzmocnienie :o

Dla ścisłości chodzi o "kupkę" ziemi bez innych dodatków widocznych na zdjęciu, co prawda ten kopiec kreta rozjechany przez oponę i rozmyty przez deszcz ale byłem w szoku ile tego syfy się tam znalazło.

Dołączona grafika

Stan lakieru prezentuję się mniej więcej jak na poniższym obrazku

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na srebrny też coś tam się może odbić(opony oraz plastiki jeszcze bez dressingu):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tutaj efekt końcowy:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tutaj różnica między 11 letnim reflektorem a nówką sztuką (zasponsorowaną przez Panią w Toyocie Yaris oraz Wartę $-) ):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Srebrny na zdjęciach słabo oddaje efekt

Coś za coś, brak efektu "WOW" rekompensuje tym, że nie widać aż tak bardzo swirli i innego wszelkiego zniszczenia lakieru.

Podoba mi się tytuł wątku :lol: Polska, Polska... :ymcowboy:

Chciałem sprawdzić czy język "ponglish" jest trudny do nauki =))

Drugi reflektor nie będzie wymieniany?

Niestety nie, dostał tylko lewy więc tylko to wymienili (całe szczęście nie robili problemów z nowymi oryginalnymi częściami) ale przy okazji dostałem nowy zderzak wraz z listwą, spojlerem oraz lewą kratką :) (które wcześniej się komuś spodobały pod blokiem)

Nie lubię srebrnego, ale widać błysk po Coli :u

Po nałożeniu nie stwierdziłem jakość zwiększenia blasku, który był po SRP, przyglądałem się pod słońce na "50/50" i różnicy jakoś nie mogłem zauważyć, ale to może przez to, iż "ślepy jak kret" jestem =))

Kładłeś coś na plastiki ?

Na plastikach i listwach jest AG Bumper Care.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię srebrnego, ale widać błysk po Coli :u

Po nałożeniu nie stwierdziłem jakość zwiększenia blasku, który był po SRP, przyglądałem się pod słońce na "50/50" i różnicy jakoś nie mogłem zauważyć, ale to może przez to, iż "ślepy jak kret" jestem =))
Ja też na bank bym różnicy nie zauważyła ;)

Ale generalnie blask końcowy jest. Widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde esperanto normalnie ;)

Ja tylko po polsku, angielsku i coś tam po ponglishu, więc jak mnie nie obrażasz to dzięki :u

Wygląda nieźle, a jak środek?

środek na wiosnę wyczyszczony Cyclone + Natural Shine.

Po naprawie, był czyszczony przez warsztat a prezentuje się aktualnie tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na bank bym różnicy nie zauważyła ;)

Specjalnie tak się przyglądałem bo chciałem zobaczyć czy coś będzie widać ale niestety jeśli już to tylko subtelna różnica. Samo SRP daje ładny efekt i dodatkowo ładnie kropelkuje. Zanim się rozpadało w niedziele, zdążyłem nałożyć Colli na kawałek maski i kropelkowanie było niemalże identyczne po stronie Colli jak i SRP. Różnica jest w za to w dotyku.

Ale generalnie blask końcowy jest. Widać.

Dziękować,

Nie ma to jak usłyszeć słowa pochwały po tylu spojrzeniach sąsiadów w stylu "koleś jest nieźle pop***lony" itp itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde esperanto normalnie ;)

Ja tylko po polsku, angielsku i coś tam po ponglishu, więc jak mnie nie obrażasz to dzięki :u

No coś Ty crazy?? My tu sie nie obrażamy...czasem sobie po dogryzamy ale i tak jest miło ;)

Jeszcze raz Cie za w takim razie pochwalę...super robota :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś Ty crazy?? My tu sie nie obrażamy...czasem sobie po dogryzamy ale i tak jest miło ;)

Wiem wiem zgrywałem się :ympeace:

Brawo Ptaszing Wróbling chłopaku widzę że, wciągnęło co ??

Mnie już dawno wciągło, dobrze że prawie 2 metry wzrostu mam to mam jak oddychać :))

Ogólnie dzięki za uznanie ale chyba się coś popsuliście, bo innego wyjaśnienia nie mogę znaleźć, no chyba że przez ilość zdjęć ale że nikt się nie przyczepił do nieruszonych progów?? ;)

Sam dopiero zauważyłem, że odstają pd reszty samochodu po tym jak czeszka została wystawiona na "wybieg" a graty były już posprzątane i nie było jak tego dopieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Korzystając z dobrej pogody chciałem przemyć plastiki oraz je odświeżyć ale jak to w reklamie macsraki: "wszedłem na moment, zostałem na dłużej" :lol:

Do plastików dołączyła tapicerka, nie była mocno brudna (stąd brak zdjęć przed) ale wołała, żeby i nią się zająć.

Na pierwszy ogień poszły drzwi kierowcy, zdjęcia "po" jakby ktoś się zastanawiał ;)

Dołączona grafika

Jako, iż miałem zostać na dłużej (całe szczęście w okolicy nie było Panów wołających: "Kierowniku" :D ) wziąłem się za podsufitkę.

W kombiaku niestety jest trochę do ogarnięcia, tutaj zdjęcia w trakcie. Zdjęcia po będą jutro, mam nadzieję, że nie będzie trzeba poprawiać zbyt dużo:

Dołączona grafika

Czyszcząc podsufitkę znalazłem ciekawe "kwiatki"

Dołączona grafika

Po około 3 minutach wyglądały o niebo lepiej, przynajmniej tak mi się wydaje :-?

Dołączona grafika

Kiedy nadszedł czas na czyszczenie deski, po pędzlowaniu Cyclonem oczom mym ukazały się stare rysy, które były przykryte przez Natural Shine.

Dołączona grafika

Żeby powrócić do stanu przed w ruch poszedł ponownie NS i rysy stały się znów mniej widoczne (zdjęcie zaraz po aplikacji):

Dołączona grafika

Reszta zdjęć, mam nadzieję iż pogoda pozwoli, będzie jutro.

Użyte środki:

Tapicerka: Nap Low Foam + SE4001 + szczotki

Podsufitka: NLF + MF + czasem szczotka

Plastiki - Mycie: Cyclone + akcesoria Dressing: Natural Shine + akcesoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota, pewnie od razu inny zapach w aucie :u

Dzięki, zapach zdecydowanie się poprawił ;)

No Przemas milutko sie zrobilo w tej Twojej Szkodniczce \:D/

Milutko to było cały czas =)) a teraz w dodatku jest względnie czysto B-)

Nap Foam daje rade, fajna fotorelacja - pogratulować osiągniętego efektu!!!

Pewnie, że daje rade, w dodatku cena też jest całkiem przyjazna dla użytkownika. Fotorelacja daje radę ale patrząc po projektach innych użytkowników nie powala na kolona, ale będziemy walczyć w tym temacie ;)

Znalazłem jeszcze parę zdjęć:

Tak wygląda pod maską. Przeczyszczone to co się dało z wierzchu. Podszybie poprawione po przejrzeniu zdjęć ale już nie miałem ze sobą aparatu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Prezencja ogólna po umyciu Szampersem:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...