Skocz do zawartości

Meguiars Quik Suds Car Wash Strips


JJ.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałem podzielić się z Wami spostrzeżeniami na temat działania szamponu Megsa. Produkt jak sądzę całkiem nowy na rynku, przynajmniej forma w jakiej występuje (wszak nie mamy jeszcze takiego typu szamponów). Zakupiony z czystej ciekawości, oto i on:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na opakowaniu napisy sugerujące monstrualnych rozmiarów pianę która rośnie na naszych oczach niczym Godzilla wynurzająca się z oceanu.. :lol: Aż miałem obawy czy rozrabiać ten szampon :lol:

Tak to wygląda w środku, płaty o grubości może 0,5mm (nie wziąłem suwmiarki), dość kruche, pod wpływem ciepła/wilgoci skóry potrafią się szybko poddać. Zapach dość chemiczny, jak detergenty do prania.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No dobra, więc bierzemy wiaderko (specjalnie je wytarłem w środku, co by mi plaster nie rozmókł za wcześnie:

Dołączona grafika

I wkładamy do niego plasterek. Producent zaleca pół plastra na 4l wody:

Dołączona grafika

Zaczynamy nalewanie wody, specjalnie dla Was nagrałem filmik:

TZX0Wo_yKew

Piana wyszła gdzieś na 2-3 palce.

Czas na mycie. Pamiętajcie jednak aby nie powtarzać tego co ja robię - NIE MYJEMY AUTA W SŁOŃCU!!

Zanurzamy rękawicę:

Dołączona grafika

Szuru buru. Jak widać piany praktycznie nie ma, jak Zymol Wash.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Poślizg średni, siła czyszcząca zadowalająca. Nie zostawia po sobie żadnej ochrony, nie wiem czy zmywa zabezpieczenie.

Szampon kupiony za okazyjne 20zł, wtedy cena mycia wynosi Nas 1zł. I za taką cenę można kupić, nie więcej. Szampon niczym nie zachwyca, po prostu jest :)

Następnym razem spróbuje nalać wodę pod większym ciśnieniem, może to poprawi ilość piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


JJ, fajnie że zrobiłeś test tego szamponu!:-) W wiaderku piana nie jest nawet taka zła;-) Na pewno dużym plusem tego szamponu jest forma-plastry. Dzięki czemu nie musimy bawić się w odmierzanie itp. Po prostu wygoda. I chyba na tym kończą się plusy tego szamponu. Po prostu zwykły szampon dla zwykłego użytkownika;-) Aż dziw bierze, że nie ma szamponów w tabletkach, ampułkach, saszetkach itp. Może wktrótce się doczekamy, skoro Megs wytycza nowatorskie/ciekawe produkty;-) Miałem go kupić, ale raczej nie kupię;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana nie jest zła, ale jest to hasło reklamowe tego produktu i powinno się z wiaderka wylewać. W CarValecie miałem więcej :D Następnym razem spróbuje pod kranem, tam daje niemiłosiernie :u

Forma plastrów to faktycznie dobre rozwiązanie, wkładasz, zalewasz i gotowe, nie zachodzisz w głowę ile wlać jeśli masz koncentrat 1:300 czy wyżej. Takie w ampułce byłyby ciekawe, na przykład jedna ampułka na 4l wody ;)

Dzięki za komentarz Marcin :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, jak alka prim :lol:

Wygodne, jak jedzenie kosmonautów :ymcowboy:

A jak sam wiesz nie piana najważniejsza np , zymol. Siła i Poślizg. Strenght and Honour, jak mawiali starożytni Rzymianie :u

Wziąłeś się za testy, luxior. :u

edit: BHP, na bakier z tym jesteś. Woda i prąd= koniec Dzeja i testów :f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szampon to, o ile dobrze kojarzę, dość stary produkt. Podejrzewam, że Meg's albo już przestał go produkować albo wkrótce to zrobi i stąd tak korzystna cena. A co do wniosków po użyciu to szału nie było ponieważ paleta detergentów dostępnych w formie proszkowej jest dość ograniczona i formulator nie ma takiej swobody jak w przypadku szamponu w płynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, zaskoczyłeś mnie, szczególnie tym:

Ten szampon to, o ile dobrze kojarzę, dość stary produkt. Podejrzewam, że Meg's albo już przestał go produkować albo wkrótce to zrobi i stąd tak korzystna cena.

Czemu nikt wcześniej nie kupił tego szamponu? Bał się innej od pozostałych formy? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, zaskoczyłeś mnie, szczególnie tym:

Ten szampon to, o ile dobrze kojarzę, dość stary produkt. Podejrzewam, że Meg's albo już przestał go produkować albo wkrótce to zrobi i stąd tak korzystna cena.

Czemu nikt wcześniej nie kupił tego szamponu? Bał się innej od pozostałych formy? ;)

Quik Suds to bardzo strary produkt Megsa. Na MOL znalazlem watek z 2004 roku opisujacy reakcje niezbyt zadowolonego uzytkownika. Jaki mial problem? No wlasnie... piana :-q

http://meguiarsonline.com/forums/showthread.php?t=619

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...