Skocz do zawartości

VICTORIA - test past polerskich no 103, 105 i 104


Xeper

Rekomendowane odpowiedzi

Pasty polerskie VICTORIA

no 103, 105 i 104

Sample do testów otrzymałem od mx_nowicki za co uprzejmie dziękuję!

Co testujemy?

Testujemy zestaw trzech past polerskich firmy VICTORIA http://www.victoria-online.de dostępnych w PL przez sklep http://www.pielegnowacauto.pl/producent/victoria/ prowadzony przez kolegę mx_nowicki

W skład zestawu testowego wchodzą:

- pasta mocnościerna (no 103)

- pasta średniościerna (no 105)

- pasta wykończeniowa (no 104)

Opis produktów na http://www.pielegnowacauto.pl

Victoria Paint Renovation No.103 - mleczko mocno ścierne

VICTORIA Paint Renovation No.103 to mocno ścierne mleczko polerskie. Bardzo wydajne, nie zawierające silikonów. Szczególnie przeznaczone do odświeżania starych powłok lakierniczych. Nadaje się zarówno do lakierów które straciły swój połysk w wyniku starzenia się jak i świeżo malowanych powierzchni lakierniczych. Do użytku ręcznego i maszynowego.

Wskazówki (wybrane):

- Używając maszyny polerskiej, ustaw obroty na 1.500-2.000 rpm.

- Po użyciu mleczka No.103 zastosuj VICTORIA Paint Renovation No.105, a następnie VICTORIA Paint Polish No.104 w celu wygładzenia lakieru

VICTORIA Paint Renovation No.105 - mleczko średnio ścierne

VICTORIA Paint Renovation Fine to średnio ścierne mleczko polerskie na bazie tlenku aluminium. Służy do czyszczenia nowych, jak i starych, zniszczonych powłok lakierniczych. Usuwa ryski i mniejsze niedoskonałości lakieru. Usuwa zmatowienia po papierze ściernym 2000. Jest drugim etapem korekcji lakieru, po mleczku No.103. Nie zawiera silikonu. Do użytku ręcznego i maszynowego.

Wskazówki (wybrane):

- Używając maszyny polerskiej, ustaw obroty na 1.500-1.800 rpm.

- W przypadku dużych niedoskonałości lakieru, przed użyciem mleczka No.105 zastosuj VICTORIA Paint Renovation No.103

- Po użyciu mleczka No.105, zastosuj VICTORIA Paint Polish No.104 w celu wygładzenia lakieru

VICTORIA Paint Polish No.104 - politura lekko ścierna

Paint Polish No.104 to super wykończeniowy środek polerski. Usuwa koliste ślady i hologramy po renowacji lakieru oraz zmatowienia po papierze 3000. Pozostawia piękny połysk. Nie zawiera rozpuszczalników i silikonu. Do użycia ręcznego i maszynowego.

Wskazówki (wybrane):

- Używając maszyny polerskiej, ustaw obroty na 1.500-2.000 rpm.

- Przed użyciem politury No.104 zastosuj VICTORIA Paint Renovation No.103 (jeżeli lakier jest bardzo zniszczony) lub VICTORIA Paint Renovation No.105 (jeżeli na lakierze znajdują się mniejsze rysy)

Zalecenia producenta dotyczące pracy maszynowej testowanych past odnoszą się do rotacji. Niestety, nie ma wskazówek do pracy na maszynie DA.

Wrażenia przed rozpoczęciem prac:

Wszystkie 3 pasty mają kolor biały i konsystencje gęstą, nielejącą się. Najbardziej przypominały mi jogurt naturalny, ale taki gęsty, że nie wyleje się z opakowania położonego na bok. Zapach jest chemiczny, delikatny i w sumie nawet dość przyjemny. Nie przeszkadza w pracy. Nie byłem w stanie odróżnić poszczególnych past od siebie ani po wyglądzie ani po zapachu.

Zdjęcie rzeczywiste próbek:

Dołączona grafika

Wrażenia z pracy:

Obiektem testowym była maska Forda Focusa 2004/2005. Kolor srebrny. Tydzień temu na całe auto był nakładany Meguiars ColorX maszyną DA, także lakier był oczyszczony i pozbawiony przebarwień i oksydacji. Jeśli chodzi o rysy, to normalnie, jak w 7 letnim aucie bez korekty (bo pojechanie AIO na DA trudno nazwać korektą). Tuż przed testem lakier został umyty szamponem Meguiars NXT Car Wash i wysuszony waflem. Testy przeprowadzone w cieniu, na chłodnym i suchym lakierze. Temperatura ok. 26*C, dość wilgotno, niezbyt mocny wiatr.

Do pracy użyta została maszyna DA Kestrel DAS6 z padami 125mm:

- polishing Scholl (pomarańczowy) -> no 105

- polishing Monster Sine (żółty) -> no 103

- finishing Scholl (czarny waflowy) -> no 104

Dołączona grafika

Widok maski przed pracą: widać wyraźnie w jakim stanie jest lakier i jak wyglądają ryski w świetle popołudniowego słońca.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No to czas na masowanko \:D/

Pasta średniościerna (no 105)

DA speed: 5-6

PAD: polishing

Tak prezentuje się testspot po 2 aplikacjach pasty średniościernej (no 105)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Widać pojedyncze, głębsze ryski, które nie zostały zdjęte korektą. Wykończenie jest dobre, na tym lakierze nie dostrzegłem żadnych zmatowień ani hologramów pochodzących z kombinacji pad/pasta/DA.

Pasta mocnościerna (no 103)

DA speed: 5-6

PAD: polishing

Tak prezentuje się testspot po 2 aplikacjach pasty mocnościernej (no 103)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Widać, że praktycznie wszystkie ryski zostały usunięte. Trzeba szukać pod słońce jakichkolwiek nieusuniętych doskonałości. Co ciekawe, wykończenie również jest dobre - podobnie jak przy paście 105 nie dostrzegłem zmatowień ani hologramów pochodzących z kombinacji pad/pasta/DA.

Pasta lekkościerna (no 104)

DA speed: 4-5

PAD: finishing

Tak prezentuje się testspot pasty 103 po aplikacji pasty lekkościernej (no 104)

Dołączona grafika

a tak pasty 105 po aplikacji pasty lekkościernej (no 104)

Dołączona grafika

Wykończenie po użyciu 104 poprawiło się, ale raczej nieznacznie. Cały czas jest bardzo dobre, ale na tym lakierze nie dostrzegłem wielkich różnic po aplikacji pasty 104 po pastach 103/105. Ale owszem, gloss jakby bardziej podkręcony...

Po zakończeniu testów zrobiłem całą maskę jednym przejściem 103 na padzie polishing + jedno przejście 104 na padzie finishing. Po dokładnym usunięciu resztek past przyszedł czas na LSP. Początkowo chciałem położyć Meguiars Professional #16, potem Finish Kare 1000P Hi TEMP, ale w końcu stanęło na Chemical Guys Butter Wet Wax. Rezultat po spolerowaniu był świetny. Bardzo mocny połysk i odbicie. Również poproszona o opinię osoba która ma w d*** całe to masowanie siuwaksami entuzjastycznie wypowiadała się o wyglądzie lakieru. Widać combo 103/104 Victorii dobrze przygotowuje lakier pod LSP.

Pare fotek po korekcie + CG Butter Wet Wax:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Trzeba się troche natrudzić, żeby obiektywem wyłapać swirla djącego się sfotografować:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po zakończeniu prac garść subiektywnych spostrzeżeń:

Bez wątpienia srebrny lakier jest dość wyjątkowy. Z jednej strony nie jest efektowny tak jak ciemne kolory, ale z drugiej strony jest wyjątkowo owner-friendly jeśli chodzi o ekspozycję niedoskonałości. Na tym konkretnym lakierze nie dostrzegłem hologramów ani zmatowień po pracy mocnościerną no 103. Ale na innym lakierze, szczególnie ciemnym i miękkim mogłoby to wyglądać zupełnie inaczej i przejście"na deser" pastą 104 byłoby konieczne. Również znaczenie ma to, że pracowałem pod gołym niebem i niedoskonałości szukałem w popołudniowym słońcu. Być może pod mocnymi lampami (lub światełkami do szukania dziury w całym) nawet na tym srebrnym lakierze byłoby widać wiecej nieusuniętych niedoskonałości.

Jeśli chodzi o same pasty Victoria to z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to dobry produkt. :-bd

Mają mocne cięcie i nawet na lajtowym DA ze średnim padem robią robotę. Ważne jest oszczędne dawkowanie pasty na pad. Wrzucenie większej ilości na pad skutkuje bardzo szybkim zapchaniem pada. A gdy pad jest już zapchany to pojawia się pylenie. Czyli standard. To co bym w nich zmienił to danie więcej olejków - pracowałoby się "tłuściej" i wygodniej. I czas pracy też pewnie by się wydłużył.

PS. Zdjęcia użyte w teście są prosto z aparatu, jedynie zmniejszone. Bez korekt kontrastu, balansow itepe.

Niestety, kompresja jpg zabija trochę przekaz i zdjęcia z imageshack nie oddają tak dobrze efektu jak fotki nie sciśnięte tak mocno.

Jeszcze raz dziekuje mx_nowicki za możliwość przetestowania produktów firmy Victoria. Nie mogę sie doczekać by sprawdzić jak działa wosk Victorii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W paście lekkościernej wkradł się chochlik przy opisie - pod dwoma zdjęciami są te same opisy (chyba, że tak ma być ;) )

Wojtek, ogólnie rzecz ujmując, bardzo fajnie przeprowadzony test, podoba mi się, masz do tego smykałkę :u

Jak mniemam, pasty w pracy podobne do Scholla (nie za wiele olejków). Czy miałbyś możliwość porównać te pasty z konkurencją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W paście lekkościernej wkradł się chochlik przy opisie - pod dwoma zdjęciami są te same opisy (chyba, że tak ma być ;) )

Masz racje - zdjecie nizej jest dl sredniej pasty 105. Juz poprawiam. Dzieki.

ak mniemam, pasty w pracy podobne do Scholla (nie za wiele olejków). Czy miałbyś możliwość porównać te pasty z konkurencją?

Moim zdaniem sa bardziej suche od Scholla i szybciej zasychaja. Ale porownywanie czasu zasychania zawsze jest obarczone marginesem bledu, gdy test robi sie pod gołym niebem, takze nie bede tu zbyt obiektywny. W kazdym razie wydaje mi sie, ze pasty Scholla maja wiecej olejków od Victorii.

Co do mocy, to 103 na pewno mocniej tnie niz S10 na padzie polishing. IMO odpowiednikiem do S10 bylaby pasta 105 Victorii. Natomast w bezposrednim porownaniu 104 do S40 Scholla to sam nie wiem...

Dzięki Wojtek, bardzo pomocny dla przyszłych nabywców opis. Hvala. :u

Hvala i pozdrav :-bd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za przeprowadzenie testu i obszerny opis :) aa no i za pozytywną opinię oczywiście! :D

Wiolka

edit:

Xeper powiedz mi jeszcze czy nie miałeś ochoty troszeczkę zwilżyć 103? Robiąc na rotacji skusiłem się, ale dosłownie mgiełeczka :) I jeszcze jedno pytanie, czy pracowałeś kiedyś z Fast Cutem 3M? Jeżeli tak, to jakbyś odniósł 103 do niej?

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chetnie zobaczylbym 103 mniej sucha. Ale kierowalem sie opisem producenta rekomendujacego prace na suchym lakierze. Odbralem to jako sugestie, aby nie moczyc produktu. BTW, podobne myki (tylko gorsze) mialem z SwirlX Megsa. Zwilzalem gabke Quik Detailerem i kląłem w pień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak pasta się zachowuje w pracy, przy szybkopracujących - pylących wolę delikatnie nawilżyć. Tłusty deox - niekoniecznie. bardzo fajna do tego jest woda w sprayu. Z apteki czy jakiejś pasmanterii :? drogerii :? nie wiem które to sklepy od guzików...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, chodzi mi o gąbkę. Quik Detailerem zwilżałem, ale tylko 103. 105 dla mnie jest ok na sucho. Chociaż druga osoba która testuje Victorie powiedziała że 105 też zwilżała.

A jeżeli chodzi o SwirlX to rzeczywiście mogła być kicha. Tak jak mówi marctwain, tłustych nie nawilża, ja też :)

A wracając do 103 to dobrze pracowało mi się z gąbką miodową Urban. Te wycięcia fajnie zbierają pył i w sumie nie ma potrzeby zwilżania. Próbowałeś je marctwain?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...