Skocz do zawartości

[Test] Quick Detailer Monster Shine Ultra Shine Gloss


szynka

Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę Wam przedstawić test Quick Detailera Monster Shine

Dołączona grafika

Test jest wykonywany we współpracy ze sklepem MrCleaner.pl

Próbkę otrzymałem od sklepu MrCleaner.pl

Na wstępie chcę zaznaczyć że nie zostałem zmuszony czy nawołany do zachwalania tych produktów lecz ich przetestowania

i opisania spostrzeżeń na forum.

Dołączona grafika

Opis quick detailera:

-Zapach: cynamonowo-balonowy, coś jak guma BigRed

-Konsystencja: wodnisty

-Wyparowanie: szybkie

-Kolor: fioletowy

-Poślizg: dobry

Auto przed użyciem detailera, po umyciu i wysuszeniu:

Dołączona grafika

lvS3zAUu3r8

Aplikacja QD:

Dołączona grafika

E5raC7vCbAk

jifrPyWOoyk

Nie wiem czy widać na filmie ale w rzeczywistości QD dość szybko odparowuje.

Aplikacja jak widać na filmie, na całym aucie przebiegła w podobny sposób. Psiknięcie na kawałek elementu i rozprowadzenie mf.

QD bezproblemowo poradził sobie z kilkoma śladami po wycieraniu.

Zapach bardzo przyjemny, nie drażniący.

Za pierwszym podejściem z Eurowem zostawiał smugi. Eurow jak wiadomo jest dość puszystą mikrofibrą wiec nie

rozprowadził dobrze QD a ten zaschnął. Kolejne aplikację w to samo miejsce dawały taki sam wynik - smugi na smugach.

Zmieniłem mikrofibrę na bardziej zwartą - Monster Shine Big Blue i teraz szło bezproblemowo. MF nie dociskałem bardzo, może filmiku tak wygląda ale mówię żeby nie było ;)

Na filmach wyżej widać że nie używam drugiej strony mf do polerowania QD.

Próbowałem tak robić i nie dawało to żadnej różnicy tzn. przy Eurowie zostawały dość duże smugi a przy BB delikatne, dlatego zostałem przy wycieraniu jedną stroną, którą często zmieniałem.

Osobiście przy QD wolę puszyste mikrofibry dlatego że mam auto japońskie które się bardzo rysuje więc w tej kwestii mi nie przypadł do gustu.

A nie będę machał ręką jak jakiś chińczyk na speedzie żeby to ładnie wytrzeć bo nie o to chodzi - powinien być przyjemny i prosty w aplikacji.

Jeżeli produkt jest jeszcze w fazie testów to zawsze to można zmienić :)

W najbliższym czasie wypróbuje go w innych okolicznościach przyrody - w pomieszczeniu zamkniętym i zdam relację.

Efekt końcowy:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Efekt końcowy wyglądu auta zostawiam Wam. Ja widzę delikatne różnice w "śliskości" lakieru i trochę powiększoną głębię

ale ktoś z Was tego może nie widzieć. Trudny temat - wiadomo.

Mi się podoba. Szkoda, że nie było słońca to fotki może by coś więcej ukazały ale jak to bywa - umyje się auto, burza nadciąga... :)

Reasumując:

Quick Detailer dla mnie jest dobry. Widać jakieś różnice w wyglądzie po aplikacji. Kropelkowanie jeżeli kogoś interesuje ma typowo woskowe. Cynamonowo-balonowy zapach umila nam czas podczas aplikacji. Cena jak i pojemności detailera nie jest mi znana.

Jeżeli poprawi się tempo wysychania to się nim bardziej zainteresuje bo na razie tylko w tej kwestii nie przypadł mi do gustu.

Na koniec chciałem podziękować załodze sklepu MrCleaner.pl za dostarczenie próbki do testu :u

Jeżeli macie jakieś pytania - walcie :D

pozdrawiam

szynka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja nie lubię eurowem bawić się z qd, Najlepsza mf jaką mam do tego to żółta megsa. Eurow jest bardzo dobry do wyniuniania po wszystkim. I do wosku/selanta - bardziej twardych od qd po wyschnięciu.

Aż się baniak przewalił z wrażenia. Czy Ty wiatru rękami narobiłeś? :f

Dobry opis qd. Ja mam problem z opisem qd, bo nie wiem co pisać. Logicznie gadam? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza mf jaką mam do tego to żółta megsa

Supreme Shine. Również mam i polecam. Tak samo jak do polerowania końcowego po woskowaniu. Miód malina. A puszyste MF do wycierania pyłków z auta z jakimś przyjemniejszym QD.

Co do samego opisu - jak zwykle nie mam Ci nic do zarzucenia i jestem pod wrażeniem jakości i poziomu jaki robisz w każdej relacji. Czy będzie możliwość przy następnej aplikacji tego QD polać element wodą aby zobaczyć sheeting i beading? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logicznie gadam? :lol:

Jak najbardziej :D

Supreme Shine. Również mam i polecam. Tak samo jak do polerowania końcowego po woskowaniu. Miód malina. A puszyste MF do wycierania pyłków z auta z jakimś przyjemniejszym QD.

od Barrego mam tylko UC - pewnie trzeba będzie spróbować :)

Czy będzie możliwość przy następnej aplikacji tego QD polać element wodą aby zobaczyć sheeting i beading? ;)

Będzie :) Szkoda, że nie nagrałem filmu podczas deszczu to było w sam raz :roll:

Dzięki chłopaki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o łatwość aplikacji qd, możesz go umiejscowic jakoś...? bliżej mu do QD+ czy może do bardzo łatwego Smartdetaila czy Last Touch'a?

Wysycha coś na poziomie Optimum Instant Detailer, tyle że trochę szybciej. Nie wiem czy Ci to pomogło - ale JJ chciał filmik z szitingu (lol) to nagram też porównanie podczas aplikacji z innymi QD.

Tak, pod nim to Eurow :)

Dzięki Monia :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysycha coś na poziomie Optimum Instant Detailer, tyle że trochę szybciej. Nie wiem czy Ci to pomogło

No właśnie patrzyłam na Twoją kolekcję, jakie tam masz qd i do czego mógłbyś porównać. Ale to co jest na Twoich fotkach to nie używałam do tej pory ;)

W każdym razie czekamy na dalsze spostrzeżenia :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ. napisał(a):Czy będzie możliwość przy następnej aplikacji tego QD polać element wodą aby zobaczyć sheeting i beading? ;)

Będzie :) Szkoda, że nie nagrałem filmu podczas deszczu to było w sam raz :roll:

JJ wyżej prosił o film i fotki. Na forum KA kolega VuDoo wkleił fotki właśnie po "kropelkowaniu" tego QD. Wkeje je tutaj:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dodam, że w ten sam dzień była burza o czym wspomniałem w teście QD i w jej trakcie na całym aucie były bardzo ładne krople, typowo woskowe.

Zaczyna się robić ciekawie :ugeek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie miałem wkleić zdjęcia kropelkowania z mojego testu porównawczego, ale widzę, że mnie szynka ubiegł :D

jak widać kropelkowanie było bardzo słabe, wręcz zerowe, nie mam pojęcia dlaczego, żeby wykluczyć winę rozgrzanej maski, identyczny test zrobiłem na poziomym spoilerze i efekt był ten sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to najtrudniejszy w użyciu detailer jaki miałem, a używałem megsa qd oraz FINISH KARE EXTRA SLICK FINAL BODY SHINE,Poor Boys Spray and Wipe, Poor Boys Spray QD+, Stjarna Gloss Slike Detailer.

Jedyny z którym miałem problemy ze smugami właśnie w pracy z eurowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy jego aplikacji nie miałem najmniejszych problemów, łatwo się go ścierało i nie pozostawial smug

być może miał na to wpływ wcześniej położony wosk (konkretniej DJ BA)

natomiast jako spory plus tego QD dodałbym łatwość usuwania zanieczyszczeń - to czego Smart Detail nie ruszył, USG zmył bez problemu (mam na myśli bird dropy etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...