Skocz do zawartości

VW Golf MK3 GTi - Liquid Black


Rise and Shine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcielibyśmy zaprezentować Wam jeden z naszych niedawnych projektów.

Tym razem zawitał do nas niedawno lakierowany Golf Gti, którego właściciel zapragnął doprowadzić do pokazowego stanu przed zbliżającym się sezonem zlotów i imprez motoryzacyjnych.

Praca z samochodem przebiegała dość nietypowo, niektóre z elementów fabrycznie wykonanych ze strukturalnego tworzywa (np. listwy na nadkola) został położony lakier w kolorze nadwozia, lakiernik zostawił po sobie troszkę nieprzyjemnych śladów (wtrącenia, rysy po matowaniu widoczne na powierzchni klaru) a i grubość lakieru nie dawała pola do popisu - w wielu miejscach wartości wahały się w okolicach 65, 70um.

Sporych problemów przysporzył nam sam lakier - zużyliśmy ogromną ilość mikrofibr, ponieważ najmniejszy docisk przy przecieraniu powierzchni IPĄ lub odrobina pasty która zapodziała się w strukturze MF momentalnie pozostawiała dotkliwe ślady na świeżo wykończonej powierzchni. Zilustrowaliśmy to zjawisko zdjęciem które pojawi się w relacji.

Zakres usługi objął kompletną korektę lakieru, oraz pełna kosmetykę wnętrza.

Efekt naszych zabiegów staraliśmy się oddać na zdjęciach... samochód wyglądał zjawiskowo. Brak praktycznie jakichkolwiek jasnych elementów nadwozia, połączony z lustrzanym odbiciem lakieru po korekcie dał w rezultacie bardzo ciekawy efekt czarnego, "lejącego" się samochodu.

Co się tyczy kół, właściciel czeka właśnie na bardzo ciekawe felgi, więc tymczasowe "obuwie" zostało standardowo oczyszczone oraz pokryte dressingiem.

Użyte środki to m.in.

Mycie:

Poorboy's Slick & Suds, Finish Kare Sparkle Plenty, R222 Total Auto Wash i Wheel Cleaner

Korekta:

Maszyny rotacyjne Festool i Makita, pady 3M.

Pasty 3M, Poorboys, papiery wodne 3M oraz płatki i korek Norton do usunięcia głębokich zarysowań.

Zabezpieczenie lakieru - cleaner DJ Lime Prime, wosk Swissvax Mirage.

Opony - Nielsen Brilliance

Elementy z tworzyw sztucznych - Poorboy's Natural Look, 303 Aerospace protectant

Elementy pokryte skórą - Finish Kare Interior Shampoo, RaceGlaze LeatherBalm

Pranie i czyszczenie wnętrza oraz dywaników - chemia Tersus oraz Finish Kare Interior Shampoo, ekstraktor Santoemma Sabrina

Impregnacja siedzeń - 303 Fabric Guard Water Repellent

Zaaplikowany zapach - Poorboy's Pinacolada

Zapraszamy do zapoznania się z relacją :ad:

Wewnątrz...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na zewnątrz...

Bardzo miła niespodzianka w postaci kropelkowania na samochodzie oddawanym do naszego studio - rzecz niestety bardzo rzadka.

Dołączona grafika

Dalej nie było już tak różowo...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Poniżej efekt przetarcia powierzchni mikrofibrą w którą zaplątała się odrobina pasty FC+

Dołączona grafika

W chwili zamknięcia studio, przed godziną 23, samochód wyczekujący ostatniego etapu korekty i LSP

Dołączona grafika

Wisienka na torcie

Dołączona grafika

Efekt końcowy...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiamy,

Rise & Shine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dzięki wszystkim za miłe słowa - cieszą tym bardziej, że jest to nasz kolejny projekt cieszący się ciepłym przyjęciem, którego bazą nie jest samochód za X tys. zł ;)

Shifty - niestety podczas odbioru autka pogoda nie dopisała, zanosiło się wręcz na opady i nie dam sobie głowy uciąć, że samochód dojechał do garażu suchy :(

Ale pamiętałem dziś podczas odbioru kolejnego autka o Twoich słowach i już niedługo kolejny piękny czarny lakier w bezlitośnie pełnym słońcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś, grubo.

Adaś, czy tam jest taki magiczny guziczek, który właściciel wyciągnął z przydomowej kuchni gazowej?

Mam nadzieje, że to zimowe koło było na piaście.

Generalnie, to jeżeli potwierdzisz mi z tym guziczkiem od grila gazowego ogrodowego, to chyba pójde na piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto widziane na żywo na zlocie w Nysie- muszę powiedzieć że dobrze wykonane zdjęcia plus oświetlenie podkręcają efekt np. w tym temacie- zawsze myślałem co ja źle robię że tak mi nie wychodzi- teraz mogę powiedzieć z dumą że po prostu nie potrafię robić zdjęć bądź ich nie obrabiam- praca dobrze wykonana ale zdjęcia robią drugie 50% efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że autko pojawiło się na zlocie - dotarły już do właściciela felgi czy w Nysie pokazał się jeszcze na kołpakach?

Zdjęcia to przede wszystkim kwestia światła. W pomieszczeniach zamkniętych, korzystając ze sztucznego oświetlenia zawsze ładniej widać wetlook i "lustrzane" refleksy w lakierze. Przy rozproszonym, "wszędobylskim" świetle słonecznym, niestety, nie da się ego tak ładnie uchwycić.

Koniec końców, najważniejsze jest, że właściciel zadowolony jest z efektu prac - a nie ich prezentacji na zdjęciach :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto widziane na żywo na zlocie w Nysie- muszę powiedzieć że dobrze wykonane zdjęcia plus oświetlenie podkręcają efekt np. w tym temacie- zawsze myślałem co ja źle robię że tak mi nie wychodzi- teraz mogę powiedzieć z dumą że po prostu nie potrafię robić zdjęć bądź ich nie obrabiam- praca dobrze wykonana ale zdjęcia robią drugie 50% efektu

Golfa nie mogłeś widzieć na zlocie w Nysie bo po prostu go tam nie było :mrgreen:

a efekt jest nie tylko na zdjęciach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...