Skocz do zawartości

APC SNB - APC Meguiar's


_Monika_

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś używałam APC od SNB w stężeniu 1:4 przekazane ostatnio do testów. Test to chyba za dużo powiedziane, ale wypróbowałam środek na plastikach wewnętrznych, a dokładnie na progu i na plastikach na drzwiach.

Dołączona grafika

Miałam pod ręką również APC Meguiar’s 1:4 - który dostałam od mx_nowicki, więc stwierdziłam, że porównam oba produkty, tym bardziej że ani jednym ani drugim nie miałam okazji wcześnie pracować.

Tak wyglądały plastiki przed testem:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

i oba siuwaxy:

Dołączona grafika

Na pierwszy ogień poszło APC SNB:

-bardzo szybko poradziło sobie z zabrudzeniem

-na tej powierzchni nie pieniło się podczas pracy

-usunęło zabrudzenia w 100% - bardzo podobał mi się efekt

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dalej APC Meguiar’s:

-dość szybko radził sobie z zabrudzeniem, ale miałam wrażenie po przetarciu MF, jakbym powinna powtórzyć proces w celu doczyszczenia

-od razu po rozpoczęciu szczotkowania zaczęło się pienić

-usunęło zabrudzenia, ale efekt był mniej zadowalający niż po użyciu APC SNB

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Cały próg przeczyściłam jeszcze raz APC SNB i zaczęłam sprawdzać jak poradzi sobie z plastikami na drzwiach.

Tu APC pieniło się od razu. Być może szczotka na większej powierzchni lepiej poradziła sobie z „rozpienieniem” APC.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tak wygląda próg po wyczyszczeniu:

Dołączona grafika

Na koniec plastik dostał Vinylex od SNB (1:1):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy relacjonować apc, myślałem po używaniu, że wszystkie podobne.

A jednak Monika zauważyłaś jakąś różnicę :u Mamy podobne plastiki, te jasne, jak nie takie same. Używam od jakiegoś czasu Kocha Multiinterior z samą mf. Czas zrobić jakieś porównanie z np. DG orange. ;)

Jak się robi takie napisy na zdjęciach? :oops: Ciemny jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie też myślałam, że apc to apc, czyści i już. Przez przypadek wzięłam próbkę Megsa, żeby było ciekawiej ;) No i wyszło, że jednak czyszczą różnie. Stężenie to samo. Megs był już rozrobiony 1:4 więc SNB zrobiłam rak samo.

Jak się robi takie napisy na zdjęciach?

Zawsze mnie kusiło, żeby zrobić równe, ładne (te w prawym dolnym rogu) i z jakąś ramką, a w Paintcie jakoś równo nie wychodziło. Znalazłam to: http://forwardfeed.pl/index.php/2011/03/27/jak-dodac-tekst-na-zdjeciach/ bardzo łatwe, nawet ja się połapałam :D napisy "przed" "po" (na środku zdjęć) robię już w samym Paintcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że dorzuciliśmy gratis Moni, hehe. Wiedza się nam poszerzyła :) APC rozrabiałem 1:4 w dużym pojemniku, po czym rozlałem w małe opakowania. Także stężenie jest dokładnie 1:4. Ewidętnie SNB jest mocniejszy przy tym samym stężeniu. Osobiście APC Megsa stosowałem też w rozcieńczeniu 1:2 przy dużych zabrudzeniach na plastikach. Generalnie uważam że megs podchodzi ostrożnie do tematu i śmiało można ich środki przygotowywać w mocniejszych stężeniach.

marctwain może pokusisz się o sprawdzenie różnych stężeń przy okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...