Skocz do zawartości

Diamondbrite Alloy Wheel Cleaner SF


JJ.

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Środek do czyszczenia felg aluminiowych. ( preparat jest silnym koncentratem )

Jewelultra Diamondbrite Alloy Wheel Cleaner SF to produkt najwyższej klasy w dziedzinie czyszczenia felg aluminiowych. Bez trudu zostanie dokładnie doczyszczona i pozostawiona na długi czas czysta i błyszcząca każda felga. Ten nie pieniący środek jest idealnym rozwiązaniem problemu jakim jest dokładne mycie każdego rodzaju felg aluminiowych z pyłu klocków hamulcowych, olejów i smarów.

Koncentrat należy rozcieńczać od 1:4 do 1:20 w zależności od stopnia zabrudzenia!

Ważne!

Produkt to silny koncentrat i należy go koniecznie rozcieńczyć w proporcjach nie mniejszych niż podane w instrukcji.

Produkt dostałem od Sławka (shitfy) z DOL.

Spostrzeżenia:

Konsystencja: płyn, rzadki.

Kolor: Zielony.

Zapach: Chemiczny, zalatuje albo kwasem albo zasadą, nie potrafię określić.. (czuć chemie ale nie drażni nosa)

Na mocne zabrudzenia zaleca się rozcieńczenie 1:4 co też uczyniłem:

Dołączona grafika

Zalane wodą do pełna:

Dołączona grafika

Obiekt do mycia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zestaw do mycia:

Dołączona grafika

Oprysk:

Dołączona grafika

Odczekanie 2-3 minut, w międzyczasie dokładanie środka aby mi nie wyschło, szorowanie szczotami. Produkt sam w sobie nie zasycha szybko, kwestia temperatury na zewnątrz.

Po trzech cyklach felga wyglądała tak:

Dołączona grafika

Dużo zeszło, później spróbowałem jeszcze raz, nastąpiła delikatna poprawa.

Taką felgę domyło bez problemu:

Dołączona grafika

Ocena:

Oferowany przed Diamondbrite środek nadaje się do mycia lekko oraz średnio brudnych felg. Nie sprawdzałem jak zachowuje się na polerowanym aluminium, nie badałem pH. Domywanie bardzo starego, zaschniętego pyłu hamulcowego przysparza mu trudności, natomiast radzenie sobie z miesięcznym brudem to żaden problem.

Werdykt:

Do regularnego dbania o felgi, jak najbardziej polecam.

Z przyjemnością odpowiem na wszelkie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak widzę, te felgi są tylko w niewiele lepszym stanie od tych fordowskich, które ostatnio doczyszczałem. DB AWC radzi sobie całkiem dobrze. Taki "syf" niestety podda się tylko czemuś zasadowemu, a jeszcze szybciej kwasowemu.

Widzę, że jest to taki "regular maintenenance", miesiąc, to nie wiem, zależy jaka jazda, jakie miasto, kilosy. Jak się pył przyspoli to jak widać nawet szczoty mechanicznie go nie biorą. Trzeba rozpuszczać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te felgi to mega wyzwanie ;-) Ile czasu ich nie myłeś? Mówiłeś ale nie pamiętam ;)

Do tak mocno zabrudzonych felg można zrobić rozcieńczenie 1:2 lub użyć innego środka o silniejszym działaniu Alloy Wheel Cleaner HD.

Odnośnie Alloy wheel cleaner SF:

Do regularnego mycia wystarczy 1:10

Tak zabrudzone powierzchnie 1:2 - 1:4

Tego produktu nie używamy na chromy :!: Polecam żel lub naturalny alloy wheel cleaner ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi nie były myte przez 8 miesięcy ;)

Gdybym wiedział i miał większą próbkę, zalałbym ją w stężeniu 1:2. Może innym razem ;)

Na jedno tak brudne koło poszło mi ok 250ml roztworu 1:4.

Z chęcią przetestowałbym mocniejsze cleanery z Waszej oferty. Zasyfione fele znajdą się zawsze 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jakie ma ph ? Wygląda mi on na środek klasy czyszczenia przypominający Vpro bilberry. Widzę po tym co pozostało po użyciu, Nawet naac 1:5 niewiele więcej ściągnął. Ale z takimi felgami, jak pisałem wcześniej, trzeba na chama, czymś naprawdę ostrym i trzeba pomóc mechanicznie, samo się nie rozpuści. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...