Skocz do zawartości

Diamondbrite Speedy Wax


JJ.

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Płynny wosk o kremowej konsystencji. Do zastosowania po myciu, przez rozpylenie ciśnieniowe, lub do nałożenia ręcznego. Pozostawia długotrwały połysk. Łatwy i szybki sposób użycia.

Sposób użycia:

Przed użyciem staranie mieszać przez 1-2 minuty! Równomiernie rozprowadzić wosk na oczyszczonej, lakierowanej powierzchni przez rozpylenie lub przy pomocy szmatki z mikrowłókien, bądź z pianownicy. Po wyschnięciu usunąć nadmiar ściereczką z mikrowłókien. Produkt gotowy do użycia.

Produkt dostałem od Sławka (shitfy) z DOL.

Spostrzeżenia:

Konsystencja: Płyn, lekko gęsty (jak krem)

Kolor: Kremowy (jasny, jak bawarka)

Zapach: Chemiczny, podobny do Colli 476s

Pierwszy tego typu produkt w mojej kolekcji, to też czym prędzej postanowiłem go wypróbować.

Dołączona grafika

Samochód przed nałożeniem preparatu został dokładnie umyty oraz wyglinkowany. Sam wosk został zgodnie z instrukcją mieszany przez ponad minutę. Aplikacja odbywała się poprzez psiknięcie na MF i rozprowadzanie preparatu na lakier. Srebrny to niewdzięczny kolor do woskowania, w związku z czym wspomagałem się szybami aby zobaczyć jak idzie nakładanie.

Sama aplikacja jest przyjemna, 2 psiknięcia na MF i przetarcie drzwi, 2 psiknięcia na pół maski, 2 psiknięcia na pół dachu. Produkt łatwo się rozprowadzał a MF nie zapychała. SW wysycha dość szybko, być może za sprawą cienkiej warstwy którą się nakłada. Polerowanie bardzo przyjemne, nie zostają mazy i smugi, produkt nie pyli, grubsza warstwa również schodzi bez problemu. Nie brudzi plastików i elementów gumowych. Na zdjęciu poniżej widoczny film, który powstał po zaschnięciu wosku:

Dołączona grafika

Cała aplikacja trwała mniej niż 5 minut, tyle samo polerowanie. Faktycznie ekspres. Po utrwaleniu lakier dostał blask oraz nieziemską śliskość. Cieszyłem się ze śliskości Reda, tutaj to zupełnie nowy poziom. Być może to kwestia przygotowania lakieru, nie wiem. Ale aż chce się dotykać ;))

Efekty:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na drugi dzień sprawdziłem beading oraz sheeting.

Polecam obejrzenie filmików!

06M9EUk4hm4

T1C-gKMO7N0

Tak wyglądają kropelki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dość śmieszna sprawa, ustawiałem je z opryskiwacza. Nie było możliwości zrobienia większych kropel o ładnych kształtach, gdyż te od razu spływały. Małe krople siedziały, ale mała każda wygląda ładnie ;)

Ocena:

Oferowany przed Diamondbrite szybki wosk to dość ciekawa propozycja dla osób którym zależy na czasie a chcą nadać swojemu autu świeży wygląd oraz ochronę. Bezproblemowa nakładanie i polerowanie tego produktu nie wydłuża czasu pracy. Lakier staje się bardzo śliski oraz błyszczący. Na temat trwałości się nie wypowiem, jest jeszcze za wcześnie. Nie mniej jednak, szybkość z jaką odbywamy cały proces (nakładanie wosku równe aplikacji QD) może być usprawiedliwieniem dla ewentualnej niedużej trwałości.

Werdykt:

Do szybkiego nadania blasku, zabezpieczenia lakieru, felg, wnęk w drzwiach - polecam.

Z przyjemnością odpowiem na wszelkie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na opakowaniu nie ma nic o używaniu cleanera, zresztą auto na którym testowałem produkt (opis auta w Projektach) nie miało na celu przygotowania pod wosk i zabezpieczenia

Spoko, pytam bo sam mam czasami dylemat, czy przed szybkimi woskami powinno się robić pełny proces (mycie, tar remover, glinka, cleaner), czy po prostu mycie i szybki woski... Ja tylko myję i kładę np. DG AW;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przed szybkimi woskami powinno się robić pełny proces

Dla mnie szybki wosk jest dosłowny - szybki wosk przed którym nie mam czasu na glinkowanie i "clinerowanie". Także jeśli nie nastawiam się na pełny proces, nie mam czasu, a nie chcę zostawić auta "gołego" to używam szybkiego wosku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przed szybkimi woskami powinno się robić pełny proces

Dla mnie szybki wosk jest dosłowny - szybki wosk przed którym nie mam czasu na glinkowanie i "clinerowanie". Także jeśli nie nastawiam się na pełny proces, nie mam czasu, a nie chcę zostawić auta "gołego" to używam szybkiego wosku.

Dokładnie, jest to uzupełnienie i robota na szybko ale......

stosujemy tylko na auta które są w miarę czyste ( mam na myśli delikatny asfalt i inne osady )

Auta które są wyraźnie pod ręką szorstkie - tępe w dotyku to bym sugerował glinkować.

Nie lubię połowicznych rozwiązań ale jak ktoś nie ma czasu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...