Skocz do zawartości

Poradnik foto - Wtapianie napisów w zdjęcia


Rekomendowane odpowiedzi

W związku z ostatnimi pytaniami jak wtopić tekst w zdjęcie, postanowiłem stworzyć ten oto poradnik. Program którego użyłem to Photoshop Cs2 (wg. mnie nie ma co sie bawić innymi programami, w tym da sie dosłownie wszytko, nie zależnie od wersji czy to 7.0 czy cs3). Mam nadzieje, że wszytko jest wyjaśnione w sposób dla was zrozumiały. Jeśli macie jakies pytania to śmiało.

Krok 1.

Otwieramy nasze zdjęcie

Dołączona grafika

Krok 2.

Klikamy na ikonke z literą T(na ta samą co w kroku 3) i ustawiamy Parametry tekstu

Dołączona grafika

Krok 3.

Po ustawieniu wedle gustu wyżej wymienionych parametrów przystępujemy do pisania

Dołączona grafika

Krok 4.

Dołączona grafika

Krok 5.

Dołączona grafika

Krok 6.

Dołączona grafika

Krok 7.

Dołączona grafika

Krok 8.

Dołączona grafika

Krok 9.

Dołączona grafika

Edit:

Sorry za literówke w napisie mercedes ale litery mi się przestawiły :lol: ,w wolnej chwili może to poprawie. Tak czy siak nie przeszkadza to w zrozumieniu poradnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Niestety trzeba w każdym zdjęciu dodawać osobno. Ale można skrócic sobie ten zabieg, Np. otwierasz plik z logiem, wycinasz go czy tam odrazu bezposrednio zaznaczasz i kopiujesz, to potem otwierasz tylko brazek i Ctrl+V i przekształć swobodnie.

Załózmy ze to jest twoje logo

Dołączona grafika

Otwierasz je w photoshopie (ta szachownica z tyłu jest dlatego, że w tej grafice nie ma tła, tak jest najwygodniej do róznego rodzaju plików na logo)

Dołączona grafika

Następnie zaznaczasz całość obrazka i kopiujesz. Z listy narzędzi wybierz kwadrat i przeciągnij po całosci loga, a następnie ctrl+C. Po zaznaczeniu bedziesz miał taką przerywaną ramke, która wskazuje zaznaczony obszar ( w tym przypadku to jest całość).

Dołączona grafika

Kiedy nasze logo jest już zaznaczone i skopiowane możemy przystąpic do wklejania go w nasze zdjęcia (podkradłem fotki z twojego ostatniego projektu :D ). Otwieramy plik z zdjęciem i naciskamy CTRL+V. Oczywiście photoshop wkleja nam to w sam srodek zdjęcia co nie bardzo nam pasuje.

Dołączona grafika

Dlatego klikamy prawym myszy i wybieramy opcje Free transform (pl. przekształć swobodnie)

Dołączona grafika

Ja zmniejszyłem troche logo i dałem je w prawy dolny róg, oraz zmieniłem krycie.

Dołączona grafika

Takie same procedury są w przypadku tekstu, tylko że wtedy trzeba napisać nasz tekst w nowym pliku i na pustym tle. W tym celu odpalamy Photoshopa, kliamy file (plik), new (nowy). Jawi nam się taki oto obrazek

Dołączona grafika

Wybieramy transparent, oraz interesujące nas wymiary, na zdjęciu mam w pixelach ale rozwijając liste mamy do wyboru Cm oraz mm. Kiedy mamy już przygotowany na transparencie napis bądz logo, wklejamy je na każde zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...