Skocz do zawartości

Turtle Tyre Dressing Platinum Series


mar_1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio wpadł mi w ręce Turtle Tyre Dressing do opon.

Opakowanie: 500 ml

Konsystencja: białe mleczko jak gęsta śmietana

Cena: ok. 30 zł.

Zapach: Przyjemny

Dołączona grafika

Odrazu przepraszam że mało zdjęć ale...po aplikacji nie bardzo mi się efekt podobał, ale po kolei.

Opony zostały umyte, około miesiąc wcześniej położony był Smartdressing tak więc opony już nie "piły" tak jak przy pierwszej aplikacji. Dressing nakładałem na opony za pomocą gąbki. Odrazu po aplikacji opona zaczęła się świecić jak cholera, dlatego pisałem że efekt jak dla mnie średni. Nakładałem w cieniu bo producent tak zaleca. Dziś minęło kilka dni i opona chyba wchłonęła część środka i już jest lepiej.

Zaznaczam że dziennie przejeżdżam ok 40 km (praca - dom) i dojazd do garażu mam drogą piaszczystą ok. 60 m. W tym tygodniu również była ładna pogoda więc za wiele nie powiem o odpychaniu wody, choć teraz popadało i jeżeli jutro będzie padać to pstryknę kilka zdjęć. W ten weekend również zrobię ok. 1000 km więc zobaczymy czy posiedzi to na oponie bo zapowiadają pogodę "w kratkę".

Zainteresowałem się również i położyłem to na opony bo wg. producenta:

"Zaawansowane technologicznie komponenty silikonowe i polimery są zmieszane z wysokiej jakości woskami, takimi jak brazylijski wosk carnauba, które razem przywracają oponom naturalny, lśniący połysk. Preparat Platinum Series Tyre Dressing w formie żelu zawiera wyselekcjonowane komponenty silikonowe o silnych wiązaniach molekularnych gwarantujące długotrwałe działanie preparatu. Żel o dużej lepkości jest wchłaniany w powierzchnię opony i tworzy długotrwałą powłokę ochronną utrzymującą uzyskany połysk. Dzięki temu, że produkt ma postać gęstego żelu można go dokładnie nakładać i rozprowadzać, co powoduje, że jest oszczędny w użyciu i nie tworzy nieestetycznych zacieków."

Podsumowując:

- Odnośnie komponentów silikonowych wosków itp. zobaczymy podczas deszczu

- Długotrwała ochrona...wyjdzie w praniu, będę informował

- Oszczędny...i tu jest średnio. Porównując go do Smartdressing (bo akurat tego ostatnio używałem) Turtle trzeba nakładać sporo więcej na gąbkę, tym bardziej że jak wspominałem opona była już traktowana dressingami do opon.

- Faktycznie nie tworzy żadnych nieestetycznych zacieków i rozprowadza się bardzo przyjemnie.

Polecam:

Osobom które chcą uzyskać dosyć mocny połysk zaraz po nałożeniu i nie liczą się z tym że zejdzie im więcej produktu w stosunku do np. SD.

Nie skreślam go również bo jestem bardzo ciekawy jego trwałości i uważam że jest o ciekawy produkt, dosyć tani, przyjemnie pachnący i dający blask ;)

W razie czego pytajcie postaram się odpisać.

Fotka real

Dołączona grafika

Konsystencja...niestety aparat mi się rozładował a telefonem wyszło tak sobie, ale widać że kosmetyk jest gęsty i nie spływa ze ścianek bocznych główki butelki:

Dołączona grafika

Opona po dwóch dniach od aplikacji:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dzięki za opis Marcin, zachęcam resztę użytkowników do takiej formy aktywności na forum :u

Jestem ciekaw trwałości, bo 30zł to niewiele. Czy potrafiłbyś powiedzieć ile mniej więcej zeszło Ci tego dressingu?

No i ile kosztuje ten drugi Turtle, w jasnej butelce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ,

Turtle Wax Extreme Tyre Zel kosztuje niecałe 30zł.

U mnie poszły 2 butelki przez 3 lata. A samochodów przewinęło się sporo.

Atutami są:

- cena

- zapach

- wydajność

- ponadprzeciętną trwałość jak na środek w tej kategorii cenowej

- dobry look

Polecam. Za tą kasę nic lepszego nie wyrwiesz... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, opisz jak możesz. Z chęcią zadałbym parę pytań, zobaczył fotki, a nie chcę robić OT w temacie Marcina :ympeace:

Daj mi 5 minut... :D

Ok -

moim zdaniem to produkt bliźniak do przedstawionego w temacie.

Szybka fotorelacja relacja z aplikacji. Na dużych balonach idzie łatwo.

Opona ta nigdy nie widziała dressingu. A pojemnik rozbił się miesiąc temu i aplikacja przebiega jakby z tubki - nawet wygodnie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Podsumowując - Rezultaty każdy widzi. Stosując więcej żelu uzyskujemy mocniejszy wet look.

A teraz idę wyszorować sobie moje trampki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez weekend się pobawiłem tym żółwikiem i powiem, że nawet przyjemny w pracy jest. Nakładałem zmywakiem kuchennym oczywiście miękką stroną, różnej wielkości opony były 265/70 r16, 165/70 r13, 195/60 r15 i efekt fajny wychodził, dość równy, przy nakładaniu większych problemów nie widziałem, trochę trzeba się namachać jeśli jest jakaś faktura w poprzek ale ładnie się rozprowadzał. Zobaczymy w czasie ile to wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w garażu i postanowiłem przypomnieć trochę tego żółwia z opon. Nakładany 5 czerwca więc niecałe 2 tygodnie minęły. Oto jak wyglądał wczoraj:

Opona przednia:

Dołączona grafika

Tak z bliska:

Dołączona grafika

Tak tylna wygląda:

Dołączona grafika

A tak z bliska:

Dołączona grafika

A tak wygląda odpychanie wody:

dtFjtagXqTM

Widać że jeszcze siedzi więc poczekamy jeszcze trochę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...