Skocz do zawartości

StjarnaGloss Hjul


JJ.

Rekomendowane odpowiedzi

http://shinearama.co.uk/include/imgwatermark.php?STG-HJUL-16

StjarnaGloss Hjul to nowoczesny żel do czyszczenia wszelkiego rodzaju felg. Dzięki odpowiedniej konsystencji preparat znacznie dłużej utrzymuje się oddziałując na zanieczyszczenia. Bez trudu radzi sobie z pyłem hamulcowym czy zanieczyszczeniami z dróg. Żel ma neutralne pH, więc jest bezpieczny w stosowaniu.

StjarnaGloss Hjul jest bardzo prosta w stosowaniu: wystarczy rozcieńczyć preparat 5:1 i spryskać czyszczoną powierzchnię. Po ok 5 minutach można preparat zmyć.

Produkt dostałem od Maćka (nox) z MrCleaner.

Spostrzeżenia:

Konsystencja: płyn, gęsty.

Kolor: Jaskrawy czerwony.

Zapach: Przyjemny, nie gryzący, owocowy, coś jakby truskawki (nie potrafiłem stwierdzić dokładnie).

Żel do mycia felg o neutralnym pH. Pierwsze spostrzeżenia optymistyczne, zapach i kolor zachęcały do wypróbowania..

Dołączona grafika

Odlewamy pożądaną miarkę:

Dołączona grafika

I całość zapełniamy wodą:

Dołączona grafika

Jak widzimy, żel siedzi twardo na dnie i nic sobie z tego nie robi, że jest zalany wodą. Pomagamy mu więc się wymieszać. Sprawa w butelce z opryskiwacza jest banalna, wystarczy porządnie wstrząsnąć.

Tak wygląda rozrobiony 1:5 produkt

Dołączona grafika

Oto pacjent i typowe zabrudzenia drogowe:

Dołączona grafika

Spryskujemy powierzchnie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W pierwszym momencie odnosimy wrażenie, że produkt zasycha błyskawicznie i trzeba dołożyć więcej. Nic bardziej mylnego. Chwytamy pędzelek i zaczynamy pracować. Od razu pojawia się ładna piana a brud schodzi bez wahania:

Dołączona grafika

Czyści? Czyści!

Dołączona grafika

Kolejna felga, większe wyzwanie.

Przed:

Dołączona grafika

Oprysk, pędzelkowanie (Producent zaleca używanie szczotek/pędzelków i ja również uważam, że ten produkt bardzo lubi być pędzelkowany).

Po:

Dołączona grafika

Ocena:

StjarnaGloss Hjul to wyróżnienie pośród kwasowych i zasadowych cleanerów. Bardzo przyjemny zapach i kolor umilają pracę. Pędzelkowanie to krok konieczny, zalecany przez producenta, nie mniej jednak to podnosi skuteczność działania środka (zapewne obyło by się bez pędzelkowania i wystarczyłoby spłukanie wodą z myjki, ale przy pędzelkowaniu widzimy jak schodzi brud). Bardzo dobrze czyści, zarówno te mniej jak i bardziej brudne felgi. Nie zostawia żadnego osadu ani filmu, nie uszkadza skóry.

Werdykt:

Do mało, średnio a może i nawet bardzo brudnych felg - zdecydowanie polecam. Za siłę działania a jednocześnie delikatność, za zapach i kolor. Jestem na tak :)

Z przyjemnością odpowiem na wszelkie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...