Skocz do zawartości

Honda Civic 1997 5D - Wash, Rock&Roll and Wax


szynka

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie od razu mowie, że nie będzie to duża relacja jak to bywało do tej pory lecz mała też nie będzie :P

Dwa tygodnie temu zabrałem się za moją Hądę :geek:

Prace zacząłem w czwartek popołudniu a skończyłem w sobotę ok 14. Czas spędzony nad autem to ~ 20h.
Plan był następujący - mycie, glinkowanie, odświeżenie i zabezpieczenie lakieru.

Auto przed myciem:

28e3d5.jpg

7e182f.jpg

4610ff.jpg

f90421.jpg

5debe9.jpg

 

c55761.jpg

Proces mycia standardowo zacząłem od kół. Nielsen APC do nadkoli i opon, plastików, uszczelek etc. Nielsen NAAC do kół.
Piana pH neutral Snow Foam od SCS jako pre-wash, potem M2W MS Very Cherry, RG Wash Pad.

Następnie w ruch poszły glinki ValetPRO, Temachem, Bilt-Hamber bo ostatnio w pracy chłopaki wpadli na pomysł aby malować ogrodzenie
i gratis miałem auto w białych kroplach! 5h spędziłem na krzesełku jeżdżąc i masując jednocześnie, ha !
Po glinkowaniu jeszcze raz piana SCS + APC i osuszenie Fluffym.



Auto po myciu i glinkowaniu:

f66851.jpg

7f668b.jpg

6b9f59.jpg

 

4f75a1.jpg

 

 

Przyszedł czas na oklejenie uszczelek, plastików etc.

0b2c84.jpg

i zrobienie test spotu na masce:

Test spot - przed

G4va3JcHGa4



Test spot - po

nTLvrjpSTY8



Kombinacja jaka DA-ła radę prawie na całym aucie to czarna płaska gąbka ABW + PB SSR1.
Dach i tylną klapę zrobiłem najpierw Deox2 + MS żółty płaski, potem wykończenie ABW+SSR1.

45ab63.jpg

Głębszych rys nie usuwałem bo się już do nich emocjonalnie przywiązałem i tej rozłąki bym nie zniósł.... :P
Zdjęć 50/50 oraz przed i po nie robiłem, jedynie kilka całego auta.

Auto po:

NS8boxJfPbI

 

05fcdf.jpg

c220d0.jpg

 

Na filmikach widać ryski które powstały przez wycieranie mf pasty i IPA.
Stosując przeróżne kombinacje wycierania, starałem się muskać lakier mf podczas wycierania pasty i IPA.
No ale co z tego jak gdzie gdzieniegdzie ryski powstały! :twisted:

Powiedziałem sobie że nie będę tego poprawiał bo tak mogę bawić się bez końca... :cry:

Odżywanie lakieru:

Następnym krokiem było nałożenie odżywki - padło na Monster Shine Cream Power Glaze - Dzięki Maciek za próbkę :-bd

b3fa92.jpg

Nakładałem DA na czarnym padzie Lake Country.
Nie pyli podczas ścierania, maskuje trochę ryski (próbowałem chwile wcześniej) i ma dawać mega wetlook 8-)

0efeda.jpg

Taką ilość jak na zdjęciu powyżej nałożyłem tylko raz na samym początku, później nakładałem jedną kropkę ciut mniejszą od tych.
Aplikacją przyjemna, DA na 3 i jazda. Nałożenie środka na panel, potem kolejny i kolejny i wytarcie mf.

Przed nałożeniem LSP zabrałem się poodklejanie taśm

607c77.jpg

oraz za opony na które nałożyłem Diamondbrite Tyre Dressing - Dzięki Sławek za próbkę :-bd

46aad6.jpg

Nakładałem aplikatorem gąbkowym od MrCleaner (tym zielono-czarnym) - 3krople na oponę.
Efekt na oponie daje matowo-satynowy, nowe opony mam co prawda i wyglądają teraz jak nowe. Bardzo fajny jak dla mnie.

Na plastiki, uszczelki, lusterka, chlapacze nałożyłem Diamondbrite Replenish, który nakładałem kawałkiem gąbki kuchennej.
Efekt również bardzo fajny, satynowy.

LSP:

Czas na zabezpieczenie lakieru. Padło na Bananolex'a od SNB Sweden Chemicals - Dzięki Seba i Krzysiek za próbkę :-bd

01a0ed.jpg

Aplikacja bardzo przyjemna, podczas wycierania nie pyli, nie brudzi, można zostawić na dłużej i ścierać bez problemu.

f158bc.jpg

c60923.jpg

Jest dość oleisty i podczas ścierania miałem latarkę w ręku. Co przetarłem mf to refleksy szły w innym kierunku.
Nie wycierałem za długo bo wiadomo czemu :)

5aa65e.jpg

257e30.jpg

 

ad2d35.jpg

 

e57b6a.jpg

Połączenie Monster Shine Cream Power Glaze + SNB Sweden Chemicals Bananolex dały fajny efekt na lakierze. Jest morko, ślisko, trochę jakby sealantowy wygląd dał Bananolex (bo to trochę sealant jest) - reasumując podoba mi się, trochę inaczej niż do tej pory. :geek:

Zdjęcia finalne:

Część zdjęć robiłem niestety małpką która sobie w słońcu nie radziła a część lustrem, co widać zresztą na jakości, ale lepsze taki niż żadne :mrgreen:

8ab8ae.jpg

8f2b3a.jpg

fac408.jpg

1a1dc5.jpg

 

8546e3.jpg

 

67c026.jpg

 

32c0dd.jpg

 

a8449a.jpg

 

06e97d.jpg

 

0808fa.jpg

 

839847.jpg

 

2a2a67.jpg

 

cdff33.jpg

 

149bc6.jpg

 

5f5329.jpg

 

8ea91f.jpg

 

5b7919.jpg

 

d7f6af.jpg

 

i filmik:

ikdHtZKseEk



Jak widać na fotkach i filmie auto nie ma kierunkowskazów... Podczas oklejania auta wyjąłem je i co się okazało, że zaczepy były pourywane
i z jednej strony ktoś kierunek przykleił do blachy.... w efekcie widać biała plamę, której za nic nie mogłem usunąć.
Na szczęście ten błotnik jest do wymiany, na drugim jest ładnie.

Kierunki oczywiście musiałem zamówić na allegro bo w Rzeszowie nie ma, nie wspomnę już o wkładzie do lusterka.... :roll:


Dziękuje za uwagę i czas poświęcony na załadowanie :-B

Pozdrawiam
s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


no wreszcie z dekielkami na felgach :lol:

PS.1- załóż halogeny na przód

PS2. ściągnij te chlapacze do licha !

PS3. zdenerwowałeś mnie i zamiast robić mechanikę rwie się do polówki

PS4. ładnie wygląda ten dajmondbrajt na oponkach

PS.5 jak zwykle klasa re refleksy w hali i póxźiej na słońcu - prze piękny lakier do podziwiania- robota jeszcze raz klasa :u :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.1- załóż halogeny na przód -myślałem o tym, teraz wymyśliłem co innego :twisted:

PS2. ściągnij te chlapacze do licha ! -nie, lubie je bardzo 8-)

PS3. zdenerwowałeś mnie i zamiast robić mechanikę rwie się do polówki -jaką mechanikę ? kierunki wymieniłem przecież ;)

PS4. ładnie wygląda ten dajmondbrajt na oponkach -też mi się podoba 8-)

PS.5 jak zwykle klasa re refleksy w hali i póxźiej na słońcu - prze piękny lakier do podziwiania- robota jeszcze raz klasa :u :u

-Dziękuje! Lakier fajny, ale dla kogoś kto go nie ma :?

Tydzień później auto umyłem. Był wieczór. Na drugi dzień w pracy, wyszedłem odetchnąć na świeże powietrze i o to co mym oczom się ukazało....

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Masakra :cry:

Kurde kolor tego lakieru jest fenomenalny szkoda ze do ASX takich nie dawali :)

Robota jak zawsze only perfect :lol:

Beda jeszcze 2 probki dwoch nowych szuwaxow :u

PS Moge wpasc do cibie na szkolenie z fotografi? :lol:

Myślę że coś wymyślimy z fotkami :D

Dzięki Seba :)

up a to co to za rysy?

http://www3.picturepush.com/photo/a/588 ... 884721.jpg

Ano rysy. Nie pamiętam już od czego ale czy Ty koleszko umiesz czytać :D

Na szczęście ten błotnik jest do wymiany, na drugim jest ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no fajnie :) napisz coś więcej na temat Monster Shine power Glaze , on ma mikro właściwości polerujące czyli powinien nawet coś pousuwać nie tylko przykryć plus działa jako cleaner :)

Chwilę temu, bodajże przed nakładaniem PN Natty's Blue próbowałem MSCPG na błotniku ręcznie. Przykrył wtedy małe ryski bo to właśnie chciałem sprawdzić. Szkoda że nie zrobiłem zdjęć wtedy a tym razem spieszyłem się bo musiałem hale opuścić do 14 i zdjęć nie robiłem.

A czy coś teraz ukrył niestety nie powiem, bo nie przyglądałem panel po panelu z latarką po aplikacji :(

Postaram się w najbliższym czasie coś więcej pokazać n ten temat ;)

Dzięki Maciek !

Super super, auto wygląda dobrze. Najgorzej z całego samochodu wygląda przednia szyba, na maxa porysowana...

Podoba mi się efekt po Monsterze. Auto ma ładny kolor. Gratulacje.

Dzięki Sławek ! Wiem, to mnie też wkurw. Musze chyba zaopatrzyć się w pady do polerowania szyb i coś z tym zrobić. Poprzedni właściciel ich raczej nie oszczędzał. Ja używam tylko gumy po wcześniejszym spryskaniu odmrażaczem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...