Skocz do zawartości

Test płynu do czyszczenia szyb Shiny Garage


Rekomendowane odpowiedzi

Tester płynu do szyb Shiny Garage otrzymałem od All4Auto.

Żeby środek mógł się jak najlepiej wykazać, przez tydzień nie myłem szyb, ale jak na złość deszcz nie chciał spaść, a owada na szybę udało mi się wyłapać tylko jednego.

Dopiero gdy w nocy delikatnie pokropiło na szybie pojawiły się piękne ślady zacieków z pyłu i kurzu (niestety na zdjęciach słabo to widać, ale podczas jazdy już mi to napradę zdrowo przeszkadzało).

Jeśli chodzi o sam środek to jest on przejrzysty, o barwie lekko żółtawej.

Zapach, jak w przypadku większości płynów do szyb - chemiczny, nie przeszkadza zupełnie podczas użytkowania.

Postanowiłem wykonać test przy użyciu mikrofibry, oraz dla porównania, przy użyciu tego co zawsze stosuję do wycierania szyb - papierowych ręczników velvet.

Zdecydowanie lepiej wypadły tutaj reczniczki papierowe.

Płyn spisał się naprawdę nieźle, choć trochę trzeba się było namachać.

Smug nie pozostawił, a brud udało mi się usunąć cały, łącznie ze śladem po owadzie, przez dwa dni przypiekanym na przedniej szybie :-]

Resztę niech opowiedzą zdjęcia:

Przed

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Spsikane

Dołączona grafika

Wycieramy

Dołączona grafika

Dołączona grafika

50:50

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I tylna szyba:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Fajny teścik, dzięki wielkie :u

Czy ten płyn szybko paruje? Ile psiknięć dajesz na szybę, np. boczną? Pokrywasz ją całą tym środkiem czy "strzelasz" w 3 punkty i rozcierasz to na całość przy pomocy ręcznika? Polerujesz czymś po umyciu?

Miałbym do Ciebie jeszcze pytanie odnośnie akcesoriów jakich stosujesz do mycia szyb. Czym jest najlepiej? Jest coś wyjątkowego w tym ręczniku Velveta czy to po prostu zwykły ręcznik który miałeś pod ręką? Jaka jest jego przewaga nad MF? Próbowałeś myć szyby różnymi MF? (chodzi o mięsistość poszczególnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o parowanie, to nie odparowuje szybko.

Psikam w zależności o d zabrudzenia, przednia i tylna były zdrowo zasyfione, więc pokryłem je niemalże całkowicie środkiem, boczne były właściwie przykurzone, więc 2-3 wystarczają w zupełności.

Niczym więcej później nie poleruję.

Mam wrażenie, że ręcznik papierowy lepiej zbiera brud z szyby niż mikrofiba, choć próbowałem różnymi.

Jeśli szyba jest jedynie minimalnie brudna, wystarczy oczywiście MF, ale z resztkami owadów jest dużo trudniej.

No i przy niektórych płynach (testowanego nie dotyczy) łatwiej jest nie pozostawić smug wycierając papierowym ręcznikiem.

A jeśli chodzi o ten Velveta to, kupuję go ponieważ jest w dużych rolkach i jest dość gruby.

Właściwości hydrofobowych ww. środka niestety, jeszcze nie udało mi się zweryfikować.

Jak tylko je poznam, dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...