Skocz do zawartości

Cayenne Turbo S z matu do połysku


shifty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dawno nie miałem chwili wolnej, ale stwierdziłem że ten projekt jest dość nietypowy więc podzielę się z wami relacją.

Auto to oklejone zostało w Niemczech na zielony matt. Folia zadrukowana na zamówienie pod dany kolor. Okropne pasy od wydruku wielkoformatowego pozostały na aucie. Właścicielka wytrzymała rok i zdecydowała zdjąć folię.

Mi osobiście to auto w macie się nie podobało, właściwie to nikomu się nie podobało kto je widział, czyli już mamy receptę dla Was. Jak ktoś sobie kupi Cayenne'a to i chce z niego zrobić brzydką żabę to jest idealny przykład.

Z samochodu zdjęliśmy całkowicie folię, usunęliśmy klej oraz zrobiliśmy korektę lakieru. Wnętrze zostało oczyszczone i odżywione. Znaczki prze -klejone itp... Aha, nie dotykaliśmy felg bo te idą do śmieci i właścicielka przywiezie nowe.

Użyliśmy:

Diamondbrite: shampoo, Clay Bar, Ultra Step 2 i 3, IPA, Tar and Glue, APC Hard Surface Cleaner, Spirit glass, rainscreen, replenish

DOL: pady pomarańczowy, czarny, niebieski

3M: Żółty korek

Reszty nie pamiętam, ale na pewno coś było.

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-06-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-06-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-06-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-06-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-06-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-06-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-06-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-06-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-06-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-06-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-06-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-06-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-06-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-06-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-06-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-06-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-06-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-06-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-06-20

Tym razem filmu nie ma :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nie dotykaliśmy felg bo te idą do śmieci i właścicielka przywiezie nowe.

Powiedzcie który to śmietnik i kiedy wyrzucacie.. :ymcowboy: :ympray:

Czy użyte pady i pasta wystarczyły w zupełności do pełnej korekty? Macałem pady DB i wydają się strasznie delikatne (miękkie) w porównaniu do konkurencji. Testy niebawem, obiecuje, tak mnie to tylko ciekawi, chciałbym wiedzieć zanim sprawdzę ;)

Takiego koloru na Czejenie jeszcze nie widziałem. Fajnie jest :ymapplause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, oto zdjęcie.

Pasztet na maxa. Za to po zdjęciu folii ten lakier jest mega ładny w słońcu ( akurat pech chciał że go nie było )

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-06-20

edit:

Czy użyte pady i pasta wystarczyły w zupełności do pełnej korekty? Macałem pady DB i wydają się strasznie delikatne (miękkie) w porównaniu do konkurencji. Testy niebawem, obiecuje, tak mnie to tylko ciekawi, chciałbym wiedzieć zanim sprawdzę ;)

Pady DOL są używane przez nas w 98% prac.

Najtwardszy jest pomarańczowy ( jest minimalnie bardziej miękki od 3M ) i jesteśmy nim w stanie wypolerować mega mocno zjechany lakier, czasami ze względu na oszczędność czasu korzystamy z twardszego 3M'a ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika.

Ta folia była zadrukowana solwentem na zielono. Ten atrament ma to do siebie, że przenika w głąb materiału, dodatkowo może uszkadzać klej.

Staraliśmy się zdjąć folię z tak aby klej nie zostawał. Zadanie czasochłonne i dla cierpliwych ;-) Wszystko się udało, najgorzej było z zakamarkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...