Skocz do zawartości

Wszystko o wełniakach


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szacowne grono :D

Po ostatnich doświadczeniach z twardymi lakierami postanowiłem spróbować futra. Widzę że nawet twardymi padami niektórych efektów nie da się ruszyć stąd decyzja o przesiadce się na futro. W związku z tym mam kilka pytań. Czy praca futrem zasadniczo różni się od pracy padem?? Czy muszę zwrócić uwagę na jakieś ważne rzeczy?? Jak wygląda czyszzczenie futra, na jakich prędkościach się pracuję??

Subiektywne pytanie ale jakich producentów futra polecacie??

Wiem że pytań dużo ale nigdy nie miałem styczności z futrem a nie chciałbym narobić bałaganu podczas pierwszych nauk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Futro nie jest wcale takie straszne jak ludzie mowia , taka sama sytuacja byla z dyskusja na temat DA kontra Rotacja na poczatku bylo "chlopie rotacja zaraz lakier ci spali......." jak sie okazalo nie taka ona straszna.Na futrze pracowalem i pracuje dosc duzo i bardzo sie lubimy, z poaczatkiem uzywania futra bralem wieksza ilosc pasty na wszelki wypadek,dluzej sie pracowalo ale efekt byl bardzo zadowalajacy, na dzis aplikacja pasty zmniejszyla sie bardzo.Dobrze pracuje sie pastami Menzerny z futrem,scholloskie pasty tez sie fajnie prowadza szczegolnie S17+, S10 zbyt mocno pyli.Z moich obserwacji wyszlo ze obroty srednie, bez specjalnego docisku maszyny daja najlepszy efekt i oczywiscie nie pracowac kantem futra co tez widzialem a skutki moga byc drastyczne, najlepiej starc sie pracowac pelna powierzchnia futra, jacy producenci? wielu nie testowalem ale wiekszosc nie jest zadowolona z jakosci Schollowskich futer, moze teraz cos zmienili i sa dzuo lepsze dawno ich nie spradzalem ale moze inni Ci pomoga jesli chodzi o innych producentow,czyscic najlepiej powietrzem z kompresora.

Jesli sie nie obrazisz mam lekko uzywane futro wiec moge Ci wyslac i sobie potestujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy praca futrem zasadniczo różni się od pracy padem??

Pracuje się przyjemniej - bynajmniej jak dla mnie. Zdecydowanie łatwiej prowadzi się futro, niż cutting pady raczkującym w polerowaniu - jest takie jak by śliskie :)

Czy muszę zwrócić uwagę na jakieś ważne rzeczy??

W zasadzie to nie :P Futro jest na tyle fajnym 'stworzeniem', że przy ostrym cioraniu nie nagrzejesz tak lakieru jak np. cutting padem i ostrą pastą - jest zdecydowanie chłodniejszy. Sam to doskonale zobaczysz, jak po skończonym elemencie dotkniesz panelu, na którym pracowałeś. Pamiętać jednak trzeba, że futro szybciej i mocniej zbiera - i w sumie tylko to trzeba mieć na uwadze.

Jak wygląda czyszzczenie futra, na jakich prędkościach się pracuję??

Futro można czyścić 'poklepując' je mocniej ręką, Seba poleca czyszczenie kompresorem i to jest wydaje mi się najlepsza opcja - jeśli ktoś oczywiście ma do niego dostęp - ja niestety nie :P Po skończonym aucie futro normalnie wyprałem w szarym mydełku i jak nowe :mrgreen: Co do prędkości to gdzieś było, że koło 1600. Ja pracowałem niżej - koło 1300, czasem 1500. Też działa - wtedy pierwszy raz robiłem na futrze - nie ukrywam, że z czasem na wyższe pewnie wskocze.

Subiektywne pytanie ale jakich producentów futra polecacie??

Ja mam od Flexipads i jestem baaardzo zadowolony ;)

Tak więc Adamie, nie ma się czego bać. Futro jest przydatne - w szczególności na twardych lakierach :u

Edit: no, Seba mnie uprzedził :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Podbijam.

Jak mi sie dobrze dzis czas ulozy, to moze powalcze z małym focusem na jego zajechanych zderzakach i dołach drzwi. Planowany zestaw to DAS6 + futro 80mm Scholla. Jaką pastę polecacie? Na wierzchu mam UC i SX Megsa oraz S10 i S17 Scholla. Macie jakis faworytów do takiej kombinacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprobowalem S10, S17 i UC. Dla mnie bezapelacyjny winner: UC

S10: duzo pyli i średnio robi

S17: mniej pyli i średnio robi

UC: mało pyli i najwiecej robi

Poza tym finish z UC wydawal mi sie najbardziej glossy.

No nic, mysle ze i tak wszystko zalezy od lakieru, maszyny, futra i osobistych preferencji. Mi na Focusie 2004 srebry met. najlepiej podszedl UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scholl'owskie futro to taki syf, że nikomu nie polecę :-q

Ja tu forum przegladam a futro Scholla... w pralce na 40*C. Zobaczymy co z niego zostanie. Kurcze, nie wiedzialem, ze takie kiepskie jest - myslalem, ze scholl to scholl :(
Zgadzam sie z JJ niestety ale tez mam kiepskie doswiadczenia z ich futrem :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moj welniak juz po praniu. 40*C, program normalny bawelna, wirowanie 800 rpm i po wyjeciu z bebna wygląda normalnie. Rzep trzyma sie dobrze. Jednak samo futro juz nie wrocilo do stanu przed uzyciem i ma jednostronną zaczeskę "na Adolfa" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, śmiechem żartem ale dobre futra (chodzi o materiał a nie o jakość wykonania/samo wykonanie) mają futra dołączane do polerek. Scholl ma takie włoski i bardzo je gubił, futra z polerek mają takiego typowego baranka - IMO to jest lepsze :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznany jegomość stwierdził że świetne jest futro OEM od Makity....ale gdzie je kupić oddzielnie?

Takie cusik?

http://www.narzedzia.com/makita-futro-polerskie-150mm,17532.html

No jeżeli z scholla robi się "Hitler" to do koszyka życzeń wrzucony został futerek flexipads ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...