Skocz do zawartości

Mercedes E klasse


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wrzucam zdjęcia samochodu nad którym męczyłem się przeokrutnie...pierwszy raz miałem styczność z tak twardym lakierem, był on zmatowiony/przygaszony, masa rys, jak mniemam nigdy nie widział wosku. Mercedes E klasse, rok 2006, prócz zderzaków wszystkie elementy w ori lakierze. Korekta przeprowadzana jak zawsze pastami megsa, pad biały urban i czarny abw. Po korekcie IPA, AG SRP i Colli 476. Korekta na 70-80%. Ten lakier pokazał mi jak dużo jeszcze nauki przede mną. Widzę że trzeba będzie zaznajomić się z futrem i papierkami.

Tak samochód wyglądał po podstawieniu pod dom, szybkie mycie i wjazd do garażu na glinkowanie bo zaczynało padać.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://img810.imageshack.us/img810/7559/imgp3414.jpg0

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Maska wyglądała najgorzej, po malowaniu zderzaka panowie lakiernicy chcieli ją "przepolerować"...raczej im się nie udało, zostawili za to przepiękne hologramy.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nad maską spędziłem chyba z trzy godziny :shock:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

httphttp://img221.imageshack.us/img221/374/imgp3489.jpg

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Właściciel gdy zobaczył samochód bardzo się ucieszył z jego "nowego wyglądu".

Ja z korekty byłem średnio zadowolony, kilka rys zostało ale myślę że normalnymi metodami ( czyt. padami ) nie dałbym rady. Żałuję że na pokładzie nie miałem wełniaka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na pastach Megsa to ja sie nie znaju ale korekta wyglada bardzo dobrze szczegolnie ze to MB a ksztalt maski tez skaplikowany, bardziej mnie serce boli jak widze ten pomaranczowy pad co na podlodze lezy chyba ze do wyrzucenia :) i nadkola taki ladny lakier oponki a te nadkola takie szare,ale calosc super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że trzeba będzie zaznajomić się z futrem i papierkami.

W takich sytuacjach, jest to baaaardzo pomocne - nie ma się czego bać :u

Do tego futro nie nagrzewa bardzo lakieru, jak w przypadku padów ;)

Praca jak najbardziej ekstra :)

A no i jedną doczepkę mam - nadkola strasznie się odcinają, przy tak ogarniętym aucie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomarańczowy pad okazał się za słaby, był już trochę zmęczony więc poleciał na ziemię :f Przyznaję, z nadkolami dałem ciała, będę musiał to poprawić następnym razem.. :oops: Fajnie że Wam się podoba praca, ale pokazała mi że wełniak musi być i już ;)

Jędrzej zdjęcia w słoneczku udało się zrobić przed samym przyjazdem właścicela, wcześniej jak na złość było cały czas zachmurzone.

Przyznam szczerze że w słońcu wyglądał pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Adam !

Po wtórze co JJ napisał - ważne że właściciel zadowolony, bo dla nas to chyba ciężko zrobić coś na 100%. Zawsze będą myśli w głowie - a tutaj mogłem dać dressing, tutaj moglem wykałaczką bardziej wyczyścić, a to mogłem nawoskować etc.

Jest dobrze :u

Tylko czemu do tak twardego lakieru MB podchodzisz z białym padem karbowanym ?

Wiadomo, że lepiej zbierają płaskie, ja z karbowanych lubię tylko 3M żółtego, reszta płaskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes ma twardy lakier i trzeba go drzeć na maxa. Co do papieru to na razie sobie odpuść, dobrze opanowane polerowanie będzie skuteczniejsze i łatwiejsze. Papierem jest czasem łatwiej niektóre elementy zrobić ale łatwo się władować w hardcorową robotę.

Uważam że jak byś zastosował najtwardszą gąbkę 3M ( biała ) i zielony korek to na luzaku ogarnąłbyś auto na igłę.

Może też być Diamondbrite Step 0 i 1 + twardy pad.

Ogolnie praca mi się podoba, fajnie wyszła maska.

Dawaj fotki w słońcu z bliska ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...