Skocz do zawartości

Rotacja RINDER


Rekomendowane odpowiedzi

Klasa budżetowa. Okazało się, że oprócz mojej "foczki" do "dopieszczenia" będą jeszcze avensis, punto 2 i a6 moich braci... :shock:

Więc zdecydowałem się na rotację. Maszyna polerska wyprodukowana przez austriacką firmę Alpin o "tajemniczo" brzmiącej nazwie Rinder, tutaj link do strony producenta http://www.cartechnic.at/proddetail.asp?langid=1&land=2&produkte=1&artnummer=74074&suche=polier&caktuell=0&suchealles=&suchewg=&detail=0&index=

Niewiele mogę na razie o niej powiedzieć, po pierwszych "szlifach" na bieżąco będę komentował możliwości i spostrzeżenia z pracy tym sprzętem. Większość danych można odczytać ze zdjęć. Ja z swojej strony dodam, że maszyna ta posiada stabilizację obrotów a cały zestaw wraz z walizką waży 3.8 kg, natomiast zważyłem polerkę z zamontowanym uchwytem i tarczą - waga : 2.4 kg - czyli nie mało. W komplecie znajdują się zapasowe szczotki, jakieś papiery, futro, instrukcja obsługi w języku polskim ;) .

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

...myślę, że na początek, do nauki wystarczy...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Napewno na poczatek starczy , chyba ktos na innym forum zamowil taki zestaw z niemiec na ebayu wlacznie z pastami i padami cos mi sie majaczy

Na tym forum też.

A konkretnie ja.

http://www.detailingclub.pl/viewtopic.php?f=33&t=885

Tylko inna jakaś firma.

 Notatka moderatora
 URL !!! 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno na poczatek starczy , chyba ktos na innym forum zamowil taki zestaw z niemiec na ebayu wlacznie z pastami i padami cos mi sie majaczy

Na tym forum też.

A konkretnie ja.

http://www.detailingclub.pl/viewtopic.php?f=33&t=885

Tylko inna jakaś firma.

I jak "wojd"jesteś zadowolony ? Jak Ci sie pracuje z tą maszyną? Pytam bo łapłem bakcyla... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane w dalszej części http://www.detailingclub.pl/viewtopic.php?f=33&t=885 teraz chyba będzie dobrze

Zakup - licytacja na Ebay.de za 45,60 EU + 16,90 EU przesyłka

Pracuje to za dużo powiedziane. Na razie poćwiczyłem na złomowym panelu. Jest dobrze.

Maszyna sprawuje się jak na moje prawie żadne doświadczenie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian,

Wszystko to jest podróba a'la Makita.

Nawet SIM180.

Mariost, troszkę dziwny rozkład sił... 1 bieg - 600 obr, 2 bieg - 900, a 3 aż 1500.

Będziesz musiał troszkę poćwiczyć przy przejściu z 900 na 1500.

Ale tragedii nie ma, ja sam osobiście często korzystam z 1500, ale po drodze mam jeszcze 1100 w mojej.

Odnośnie wagi, to 2,4kg wydaje mi się iż w tych budżetowych maszynach to raczej norma.

I Mariost, proponuje od razu zainwestować w lepszy piankowy BP do maszyny.

Na tym z kompletu, to można dzieci straszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariost, proponuje od razu zainwestować w lepszy piankowy BP do maszyny.

...jasne, posłucham rady i tak zrobie...co do obrotów, na tabliczce znamionowej jest napisane: cyt. "...można regulować w sposób ciągły...". I tak jest, kręcąc pokrętłem regulacji maszyna przyśpiesza płynnie, nie przeskakuje natychmiast w następny bieg, więc nie ma możliwości, żebym co prawda na "ucho" trafił w te np. 1100 obr. ale jakieś tam pośrednie obroty dopasuje ;)

Czekamy na relacje :u

A posiada blokadę włącznika?

...relacja obowiązkowo będzie JJ... ;)

...tak, ma blokade...

...i jeszcze jedno spostrzeżenie: głośna franca !!! Jak tu bedzie w nocy glanzować w garażu to ja nie wiem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silverline'y polecają rozkręcić i porządnie nasmarować, może i tu to samo pomoże ;)

Za taką cenę, z takimi bajerami (blokada włącznika, stabilizacja, dolny zakres obrotów) aż grzech nie wziąć. Z niecierpliwością czekam na pierwsze testy, to może być ciekawa propozycja wśród sprzętu do polerowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,

Zakładasz słuchawki na uszy i jazda.

Tam się będziesz głośnością przejmował.

Poleruj tak, by dźwięk był jednostajny.

Są tacy, co mówią, że jednostajny dźwięk usypia.

A tak poważnie.

Niestety, ale tu właśnie wychodzi taniość maszyn, chociaż te droższe też są pewnie niewiele cichsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...