Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw do Autodetalingu


Gość zyga_wr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam zakupić pierwsze profesjonalne kosmetyki do mojego autka. Autko to Omega B FL z 2002r sedan w kolorze srebrnym.

Dołączona grafika

Ogólnie stan lakieru oceniam na dobry +. Delikatne ryski przy klamkach, na 2 błotnikach (ale nie do podkładu).

Posiadam polerkę mechaniczną Einhell BT-PO 1100E (dostałem ja nówkę w prezencie :) ). Zaznaczam, że będę to robić amatorsko - czyli raz na jakiś czas moje autko + może brata lub kumpla. Sprzęt oczywiście nie jest jakiś super, ale mam nadzieję, że da radę.

Otóż chciałbym kosmetyki o ile to możliwe w miarę uniwersalne (na różne ryski, kolory).

Wstępnie wybrałem to:

1. Wosk Collinite 476

2. Poorboy's SSR 2.5 tester

3. Poorboy's SSR 1 tester

4. Poorboys QD+ tester

5. Poorboys White Diamond tester

Do tego oczywiście IPA + PADY (pomarańczowy i czarny ABW).

Suma sumarum budżet na razie niski ok. 200PLN

Ogólne pojęcie o polerce mam - ćwiczyłem już na innych autkach, np na mojej starej astrze :)

Dołączona grafika

To w zasadzie udało mi się osiągnąć pastą G3 Farecla, mleczkiem Turtle Wax Nano, woskiem syntetycznym Turtle Wax.

Zakupy chcę zrobić w sklepie: http://www.showcarshine.pl

Jeżeli macie jakieś propozycje - jestem otwarty na wszelkiego rodzaju porady co zamienić na co :)

Czekam na opinie, Pozdrawiam

 Notatka moderatora
 Gdy wstawiamy linki do stron, kliknijmy 'URL' znajdujące się nad oknem odpowiedzi i między nawiasy wklejmy adres www - dopiero wtedy link będzie się otwierał w nowym oknie. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zakupy chcę zrobić w sklepie: http://www.showcarshine.pl

:u też robiłem tam zakupy, miły gość i dobrze sypie gratisami przy wiekszych zakupach, tylko wpisz przy zamówieniu hasło kosmetykaaut . Kup koniecznie jakąs glinke, na głębsze rysy papier wodny, szamon, i rękawica z mikrofibry bądz owczej wełny. Dobrze przygotowana powierzchnia znacznie ułatwia korekte. Aha i bym zapomniał, taśma maskująca też się przyda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opinie :)

Rękawice, szampon, papier wodny o różnej gramaturze, taśmy mam. Dołożę jeszcze glinkę do zamówienia i dodatkowe pady ;)

Mam jeszcze dylemat: czy zamiast Poorboy's SSR 2.5 i 1 nie wybrać Meguiars 105 i 205?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To i ja zadam podobne pytanie.

Kompletuję pierwszy zestaw do srebrnego metalika (mondeo kombi). Lakier oryginalny fabryczny ale posiada trochę niedoskonałości nabytych przez

6 lat użytkowania. Ma to na razie być bardzo budżetowy zestaw - planuję tak około 100zł. Później będę sukcesywnie dokupywać.

A zatem:

1. szampon - na razie zostanę przy tym co mam nie jest najgorszy.

2. glinka - Bilt Hamber Auto Clay Soft 50g

3. Cleaner - Poorboy's World Profesional Polish 120ml

4. Odżywka - Poorboy's World White Diamont 120ml

5. Wosk - Dodo Juice Diamont White Hard Wax 30ml

6. aplikatory - Monster Shine Aplikator gąbkowy oraz Monster Shine White Round - aplikator z mikrofibry

7. oczywiście jakieś mikrofibry i ręcznik do osuszania.

Jak Wam się widzi taki zestaw ? na ile przebiegów taki zestaw wystarczy ?

Później będę chciał jeszcze dokupić odżywkę i wosk pod ciemno zielony metalik w toyotce yaris. Ale to już powiedzmy kolejne zamówienie, no chyba że można dobrać coś uniwersalnego pod ciemny i jasny lakier ?

Czekam na wasze uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dodo nie miałem nigdy do czynienia ale jeżeli chodzi o 476 na zimę to naprawdę OK wosk bo dosyć wytrwale znosi tą porę roku. Tak szczerze to kiedyś jeden z kolegów napisał o tym wosku że prędzej Ci się znudzi niż go zużyjesz i jest to prawda bo pomału mi się już on nudzi i kombinuje z innymi woskami :)

Glinka...mam soft i raczej daje sobie również radę. I tak najpierw przed glinkowaniem myjesz samochód i większe zabrudzenia ogarniasz T&G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ poprawiłem, dzięki za przypomnienie.

Co do chemii, to 476 jest dobrym rozwiązaniem, a jak w połączeniu z NSC ? a może NSC zastąpić czymś innym ? nie ukrywam że tańsze rozwiązanie było by dla mnie w tej chwili lepszym rozwiązaniem (złapałem ostatnio lekką zadyszkę finansową) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech się lepiej doświadczeni wypowiedzą choć z moich doświadczeń 476 to "mało wymagający" wosk. Pierwszy raz jak go nakładałem to samochód miałem tylko wyglinkowany i umyty bo jeszcze cleaner'a nie miałem i trzymał się lakieru jak wariat ;)

Choć wiadomo że im lepiej przygotujesz lakier tym lepsze efekty zarówno pod względem trwałości jak i wyglądu.

A jak finansowo chcesz oszczędzić to kup testery. Ten cleaner PB co pisałeś mam osobiście i jakoś daje narazie radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się skłaniam ku testerom ale jak na złość nie mogę skompletować "wymarzonych" testerów w jednym sklepie, a kupowanie różnych testerów w różnych sklepach płacąc za każdym razem za przesyłkę zaczyna mijać się z celem. No chyba że ktoś z szanownych kolegów ma na zbyciu jakieś zalegające testery i chętnie by odsprzedał je :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, każdemu się zdarzy :u

Powiedz w takim razie jaką kwotą dysponujesz.

Bliźniaczki CL (NSC + LLS) są chwalone, w/w zestaw to również dobra propozycja. Możesz pójść w jeszcze inną stronę i wybrać produkty Duragloss. Zestaw złożony z produktów #101 i #111 wg. internautów potrafi zapewnić nawet pół roczną ochronę. Mi 2 warstwy 476s leżące na Megsie ScratchX2.0 przeleżały ponad 3 miesiące, więc jestem skłonny w to uwierzyć. Colli jest sprawdzony, to stary wyjadacz. Jeśli nie chcesz ryzykować - bierz ten zestaw. Produkt sam w sobie bazuje na troszkę starej recepturze, ale skuteczność ma dobrą. Jeśli chcesz złamać schemat i dominację dwóch produktów na zimę (476s/1000P), spróbuj DG. Z chęcią poczytam opinię :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz w takim razie jaką kwotą dysponujesz.

Powiedzmy że chciałbym się zamknąć w kwocie 100zł (jak będzie 120 to też przeżyję). Reczniki i MF mam więc to odpada. Jedynie jakieś aplikatory.

Co do dalszej części Twojej wypowiedzi to na razie się nie upieram przy żadnej opcji. Jestem otwarty na jakieś ciekawe propozycje. Chętnie wypróbuję jakieś nowe rzeczy nie testowane. Jedynym kryterium to te nieszczęsne finanse (mam nadzieję że w przyszłym roku problem zniknie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dalszej części Twojej wypowiedzi to na razie się nie upieram przy żadnej opcji. Jestem otwarty na jakieś ciekawe propozycje. Chętnie wypróbuję jakieś nowe rzeczy nie testowane. Jedynym kryterium to te nieszczęsne finanse (mam nadzieję że w przyszłym roku problem zniknie).

W takim razie bierz Rejexa - dział giełda.

Do tego glinka, ludwik (pewnie masz) coś do plastików, opon, aplikatory i będzie :u

Przez zimę arsenał pewnie powiększysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...