Skocz do zawartości

Truskawa - C.D. przygód pewnego Matiza (update: strona 2)


VuDoo

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że zakupiłem wreszcie sobie polerkę mechaniczną silverline, postanowiłem zabrać się za pierwsze podejście do maszynowego polerowania lakieru mojej Truskawy. :ad:

Niestety, trochę przeliczyłem się z czasem, którego ostatnio po prostu nie mam :wallbash:

W związku z czym zmuszony jestem do podzielenia korekty lakieru w Truskawie na dwa etapy, ponieważ robienie tego po łebkach mnie nie interesuje.

Chciałbym przede wszystkim choć częściowo pozbyć się morki oraz paru kuku pozostałych po lakierowaniu.

A więc oto relacja z etapu pierwszego, czyli korekty maski zderzaka przedniego, oraz przednich błotników:

Użyte środki:

- Monster Shine Citrus Pimp Bling

- Scholl Rim7

- Glinka Bilt Hamber

- APC Nielsen Cyclone

- Scholl S17+

- Pady Monster Shine (pomarańczowy i czarny)

- Wodne papiery ścierne (2000, 2500)

- IPA

- Lusso Revitalizing Creme

- Lusso Oro

- Nielsen Brillance

- Nielsen S-A-S

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mycie

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Przygotowany do glinkowania

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Drugie mycie po glince

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Przy okazji odświeżyłem trochę silnik

Dołączona grafika

Kontrola stanu lakieru

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Przygotowanie do polerki (wiem, trochę mnie poniosło :lol: )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I efekty

Dołączona grafika

(w tym miejscu były nogi komara :lol: )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Małe 50:50

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zaznaczę przy okazji, że nie chciałem zdejmować zbyt wiele lakieru, ponieważ ciężko ocenić na ile sobie mogę pozwolić - całe auto (poza dachem) trzy lata temu miało położony nowy lakier (czego efektem jest ww. morka i parę kuku na lakierze)

Czas na kolejne mycie ( nie ma to jak myć auto o pierwszej w nocy )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Arek zapowiada się ciekawie ;)

Patrząc na fotki lakier nie jest jakoś zniszczony (mam na myśli rysy) tylko bardziej wkurza skórka, czy to kwestia zdjęć ?

No i jak się pracowało rotacją ? jakieś problemy ?

Powodzenia w dalszych pracach :u

____________________________ edit_______________________

Pozwoliłem sobie takie coś zrobić ;)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W sobotę, wreszcie po około 1,5 miesiąca udało mi się wygospodarować odrobinę więcej czasu na pielęgnację mojej Truskaweczki.

W pierwszej kolejności zabrałem się za porządne doczyszczenie kółek.

Do wyczyszczenia alu użyłem:

-Scholl Seven

-ValetPRO Blue Gel

-pędzelki

-szczotka

Później wyczyściłem oponki przy użyciu APC Nielsen'a w rozcieńczeniu 1:30 i szczotki.

Następnie umyłem Truskawę szamponem R&S Big Apple Schampoo. Widoczne zanieczyszczenia na lakierze usunąłem glinką Bilt Hamber oraz Nielsen'em T&GR. Po umyciu, osuszyłem autko Blue Fluffy Dryer'em i wjechałem do salonu masażu vel garażu :D.

A tam już same pieszczoty, najpierw lakier wymasowałem Lusso Revitalizing Creme, żeby później zwieńczyć dzieło dwoma warstwami wosku Lusso Oro w odstępie 12-godzinnym.

W między czasie moja lepsza połówka (Narzeczona) zajęła się oponkami, na które pędzelkiem nałożyła dressing Nielsen'a - Brillance oraz plastikami zewnętrznymi, w które wmasowała Nielsen'a S-A-S. Ten sam dressing nałożyłem również na plastiki pod maską.

Na koniec nałożyłem na przednią i tylną szybę oraz na lusterka niewidzialną wycieraczkę z NanoAuto. Szyby boczne wyczyściłem natomiast pianką Prestone.

Odkurzeniem wnętrza zajęła się również moja narzeczona.

A tak prezentuje się Truskawa po wszystkich zabiegach:D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Najwyższy czas na małą aktualizację.

Trzeba było w końcu zabezpieczyć Truskawę przed zimowymi warunkami, a przy okazji była okazja do pozbycia się trzech masakrycznych wżerów z maski (dzieło zakopiańskich latających mutantów) i paru zarysowań, które pozostawił po sobie jakiś kociak usiłujący wdrapać się na Truskawę (chyba mu nie poszło, bo ślady były tylko do połowy maski).

Mogłem też wreszcie wypróbować parę świeżo zakupionych kosmetyków oraz jeden bardzo fajny prezent.

Tak Truskawa wyglądała gdy zaczynaliśmy:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Truskawka w bitej śmietanie :-]

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po ręcznym umyciu owcą Mothers'a

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Osuszona

Dołączona grafika

Wszystkie plastiki wymyte zmywaczem do silikonów, ponieważ APC Nielsen'a 1:10 nie poradziło sobie z całkowitym usunięciem S-A-S'a

Dołączona grafika

Wspomniane wcześniej kocie dzieło (tyle tylko udało mi się uchwycić, ale było tego trochę więcej, nawet na lampie)

Dołączona grafika

Matowanie maski

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Auto Finesse Gloss na oponach, nakładany pędzelkiem (pierwszy efekt mnie przeraził, ale po godzince wszystko się pięknie wchłonęło i wyglądało tak jak powinno)

Tak wogóle to bardzo przyjemnie pachnie jak na dressing do opon

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na wszystkie plastiki poszedł Auto Finesse Revive. Połowa podszybia zrobiona Revive, na drugą połowę trafił później Black Wow, zobaczymy jak Auto Finesse wypadnie w starciu z tym mocnym przeciwnikiem.

Dołączona grafika

Cały lakier oczyszczony cleaner'em Auto Finesse Rejuvenate nakładanym maszynowo, a dla porównania górna część maski oczyszczona została cleaner'em Dodo Juice Lime Prime.

Na koniec, jako wisienka na całym tym truskawkowym torcie, nałożony został Dodo Juice Supernatural Hybrid. Naturalnie poza dachem, który wysmarowany został Scholl'em No Gloss.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na koniec, dla tych którzy jeszcze nie mają dość, takie tam, parę nocnych fotek.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...