Skocz do zawartości

IronX cquartza na felgach


marctwain

Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresowało mnie to co napisał Arek, o tym usuwaniu zanieczyszczeń metalowych. Więc wziąłem z półki środek z tytułu i spróbowałem. Pierwszy raz.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Spektakl się zaczyna:

Dołączona grafika

Jak w horrorze:

Dołączona grafika

Takiego zachowania jeszcze nie widziałem:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po spłukaniu wężem, słabo:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po umyciu szczotką:

Dołączona grafika

I teraz moje wnioski:

- miałem ten środek w zeszłym roku, pod inną nazwą - Koch reactive wheel cleaner.

-ten sam zapach

-ten sam kolor

-też ph neutral

-też spulchnia brud, tak, że mycie idzie jak po maśle

Jest to najlepszy środek do łatwego, przyjemnego mycia kół, jaki miałem okazję używać. Razem z Kochem. Ale według mnie to jest ta sama chemia.

~o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z chemii jestem "psitka" raczej, ale coś gdzieś mi się obiło, że jak do amoniaku dodamy silnego kwasu (chlorowodór), to można "zneutralizować" jego odczynnik do wartości 7pH. Wszystkie magiczne sztuczki co do działania zmiany barwy przypisałbym własnie amoniakowi.

P.s Jakby coś to nie bić za te brednie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś kiedyś mówił, że to nadmanganian potasu..

Mam litrową flaszkę IronX-a, dla mnie robi robotę bardzo, bardzo dobrze. Szkoda używać na felgi nie ruszone niczym, za dużo środka idzie. Maniek, środek nie usunie brudów fest do końca bo nie wszystkie brudy są pochodzenia metalicznego (a do tego przeznaczony jest X). Jak robiłem BMW, umyłem jak się dało kwasami i zasadami a dopiero później użyłem X-a który usunął to, czego nie ruszyły preparaty do mycia felg a na dodatek poprawił z pozoru czystą powierzchnię.

Ile kosztuje Koch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, coś koło 70 dych za 0,7 chyba. Weźcie powiedzcie mi jakie on usuwa inne niż te co normalnie na kołach mi usunął, jeśli po kwasie jeszcze coś usuwał. Przecież metalu nie rozpuści, bo wszystko by poszło. A skoro usuwa więcej niż kwasowy to nie jest bezpieczny. A ma neutralne Ph. Gdzieś według mnie jest tu myk marketingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mały OT zrobię:

Gdzieś według mnie jest tu myk marketingowy.

Znalazłem taki ciekawy post na temat IronX

The product Iron-X appears, after checking out the MSDS, etc to not be much different than "rust/fallout/ferrous metal" removers that have been marketed for years.

Companies such Grantize, Pro, AutoMagic, Carbright, local blenders have marketed such a product for over 3 decades.

Marketing is wonderful, just have to know how to reach a market with a different spin.

Autopia - IFO vs. EFO - A new way of thinking about contamination

I tutaj mam pytanie do Kuby PRO - czy macie taki środek w sprzedaży w podobnym działaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...