Skocz do zawartości

Uszczelki szyb chowanych - jak czyścimy?


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to jakiś problem. który pojawia się zawsze. Smugi po opuszczeniu szyby bocznej. Ostatnio strasznie rzuciło mi się to w oczy w renówce. Ślady okropne. Na szczęście szybu chowają się do końca, odsłaniając całe krawędzie uszczelek. Nie w każdym aucie tak jest. Volvo nie schowa szyby. Są uszczelki z samą gumą, są i takie z miśkiem.Czym czyścicie ? Wywołuję temat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja nigdy nie czyściłem tych uszczelek że tak powiem od środka, ale może skoro masz takie mazy to może uszczelka się jakoś wytarła i szoruje gumą?? Z drugiej strony cos byś nie dał na uszczelkę to może zostawiać ślad na szybie. Może najepszym wyjściem jest nałożenie czegoś na szybę by stawiała mniejszy opór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, uszczelki są ok. Ale jak jeździsz, używasz szyby, to co byś nie robił z szybą i tak uszczelka zbierze brud z zewnątrz. Myslę, że nawet qd w końcu osadzi się na uszczelce i przy jakichś "sprzyjających" warunkach zacznie mazać. Tak teraz myślę, że przy schowanej szybie to normalnie apc przetrzeć szmatką i będzie dobrze. Głównie chodzi mi o takie szyby, gdzie trzeba odgiąć, bo się nie chowa do końca. Nie wiem, może w tej renówce tak ją po jakiejś paście myli, że zapieprzyli całe uszczelki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślady okropne. Na szczęście szybu chowają się do końca, odsłaniając całe krawędzie uszczelek. Nie w każdym aucie tak jest. Volvo nie schowa szyby. Są uszczelki z samą gumą, są i takie z miśkiem.Czym czyścicie ? Wywołuję temat.

Niestety jest to problem, z którym też nie wiem jak sobie poradzić. Umyjesz pięknie auto, szyby, uszczelki. Minie parę dni, auto się zakurzy, opuścisz/zasuniesz szybę i już są poziome kreski!:-( Problem chyba nie do przejścia!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio w moim aucie miałem problem, jakby coś tłustego dostało się pod uszczelkę i szyba po otwarciu robiła się mleczna.

Czyściłem tą uszczelkę fibrą i DB Hard Surface Cleanerem. Musiałem ok 4 razy poprawiać, ogólnie dostępność miejsca do czyszczenia jest słaba. Na koniec poprawiłem DOL IPA i jak narazie jest dobrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...