Jump to content

Uszczelki szyb chowanych - jak czyścimy?


Recommended Posts

Jest to jakiś problem. który pojawia się zawsze. Smugi po opuszczeniu szyby bocznej. Ostatnio strasznie rzuciło mi się to w oczy w renówce. Ślady okropne. Na szczęście szybu chowają się do końca, odsłaniając całe krawędzie uszczelek. Nie w każdym aucie tak jest. Volvo nie schowa szyby. Są uszczelki z samą gumą, są i takie z miśkiem.Czym czyścicie ? Wywołuję temat. :)

Link to comment
Share on other sites


Ja nigdy nie czyściłem tych uszczelek że tak powiem od środka, ale może skoro masz takie mazy to może uszczelka się jakoś wytarła i szoruje gumą?? Z drugiej strony cos byś nie dał na uszczelkę to może zostawiać ślad na szybie. Może najepszym wyjściem jest nałożenie czegoś na szybę by stawiała mniejszy opór...

Link to comment
Share on other sites

Nie no, uszczelki są ok. Ale jak jeździsz, używasz szyby, to co byś nie robił z szybą i tak uszczelka zbierze brud z zewnątrz. Myslę, że nawet qd w końcu osadzi się na uszczelce i przy jakichś "sprzyjających" warunkach zacznie mazać. Tak teraz myślę, że przy schowanej szybie to normalnie apc przetrzeć szmatką i będzie dobrze. Głównie chodzi mi o takie szyby, gdzie trzeba odgiąć, bo się nie chowa do końca. Nie wiem, może w tej renówce tak ją po jakiejś paście myli, że zapieprzyli całe uszczelki...

Link to comment
Share on other sites

Ślady okropne. Na szczęście szybu chowają się do końca, odsłaniając całe krawędzie uszczelek. Nie w każdym aucie tak jest. Volvo nie schowa szyby. Są uszczelki z samą gumą, są i takie z miśkiem.Czym czyścicie ? Wywołuję temat.

Niestety jest to problem, z którym też nie wiem jak sobie poradzić. Umyjesz pięknie auto, szyby, uszczelki. Minie parę dni, auto się zakurzy, opuścisz/zasuniesz szybę i już są poziome kreski!:-( Problem chyba nie do przejścia!?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ostatnio w moim aucie miałem problem, jakby coś tłustego dostało się pod uszczelkę i szyba po otwarciu robiła się mleczna.

Czyściłem tą uszczelkę fibrą i DB Hard Surface Cleanerem. Musiałem ok 4 razy poprawiać, ogólnie dostępność miejsca do czyszczenia jest słaba. Na koniec poprawiłem DOL IPA i jak narazie jest dobrze :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...