Skocz do zawartości

Rękawica do mycia Domova


JJ.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przedstawiam Wam krótki test nowego (dość spontanicznego) nabytku - rękawicy do mycia Domova.

Cena to zawrotne 5zł (już wiadomo, czemu zakup spontaniczny? ;)) )

Dołączona grafika

Rękawica jednostronna z niezbyt gęstymi frędzlami (moim zdaniem - nie miałem porównania z produktami tego typu od konkurencji). Druga strona pokryta MF.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Do roboty, szkoda czasu.

Szampon to Mothers California Wash. Postał trochę więc piana obsiadła (widocznie spienienie powstało po jednym strzale z węża ogrodowego - nieźle).

Zanurzamy rękawice:

Dołączona grafika

I myjemy panel:

Dołączona grafika

Nie czujemy żadnego oporu a frędzle ładnie dochodzą w zakamarki (przy klamkach, przy kierunkach etc.).

Drugą stroną (MF) czyszczę elementy plastikowe, po czym płucze rękawice:

Jak widać, zebrała brud:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Podsumowanie:

Bajecznie tania rękawica do mycia. Bez przeszkód polecę ją do jedynie zakurzonych aut bądź tych dokładnie opłukanych. Nie jestem do końca przekonany o tym, czy te frędzelki będą w stanie zatrzymać bezpiecznie piasek i nie porysują karoserii. Cóż więcej.. Pytajcie.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dżeju, może ona i fajna ale zastanawiam się ile szkodliwego syfu zatrzymuje się na tych fędzelkach mimo mycia na dwa wiadra???? :roll:

Mam gąbkę w tym stylu (dołączona jako gratis do jakichś siuwaxowych zakupów) i wkrótce użyję jej pierwszy raz do umycia..... kosiarki do trawy :mrgreen:

Tak czy inaczej pochwała za mini recenzję :u - coś się dzieje na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżeju, może ona i fajna ale zastanawiam się ile szkodliwego syfu zatrzymuje się na tych fędzelkach mimo mycia na dwa wiadra????

Dlatego napisałem, że bez obaw polecam ją na jedynie zakurzone auta (które często gęsto przecieramy MF i QD :) ). A jeśli nie sprawdzi się na lakierze zawsze może powędrować na koła. Albo do wnętrza :)

Za jakiś czas zrobię mały teścik porównujący różne akcesoria do mycia, zobaczymy co z tego wyjdzie :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ, mam dwie takie rękawice już ze 2 lata. Kupiłem w sklepie wszystko po 4 zł;-) za 2,99 zł :D Do mycia się nie nadają, chyba że felg;-) Ale wspaniale sprawują się we wnętrzu auta! Stroną z frędzelkami zbierasz kurz, na stronę z mikrofibrą psiakasz preparat w aerozolu do plastików, bardzo szybko i skutecznie wyczyścisz/wypielęgnujesz wewnętrzne plastiki. Szybszej i lepszej metody do regularnego (co 2 tygodnie) sprzątania auta nie ma! Popsiakana/nasączona mikrofibra czyści/zbiera brud i jednocześnie odświerza plastiki. Rewelka dla kogoś, kto dba regularnie o auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w takim razie jaką rękawice polecacie? Chwalony megs taki dobry jest i delikatny?

Meguiars Microfiber Wash Mitt - ja używam już drugi sezon i mogę polecić! Bardzo dobrze myje, dobrze się pierze, jakościowo bardzo dobra, wygląda jak w dniu zakupu! Zdecydowanie bezpieczna dla lakieru. Jest biała, widać każdy brud. Drugi raz też bym ją kupił;-) Inna sprawa, że teraz jest moda na baranki i ogólnie oferta jest dużo większa niż była 1,5 roku temu! Doszły nowe firmy.

W tym temacie więcej na temat rękawicy Megsa:

http://www.detailingclub.pl/viewtopic.php?f=13&t=432&p=9491&hilit=r%C4%99kawica+megsa#p9491

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

te rękawice są sprzedawane na chyba całym świecie pod różnymi nazwami, też mam takie, i nie narzekam, dopóki nie zabrudzi się jakimiś smarami to nawet brud ładnie się wymywa z nich w wiadrze, trochę większy brud wystarczy drugą rę ką w wodzi potrzeć o rękawice dynamiczniej i też oki, (a poważniejszy brud złazi w pralce)

fajna tania opcja na auta przed korektą, szkoda niszczyć rękawice premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...