Skocz do zawartości

Ford Focus Mk2 by Jankos - zabawy z lakierem


Jankos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pewna część kosmetyków które posiadam (żeby się uwiarygodnić)

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-18

Wierciliście mnie o to abym pokazał swoje wozidło, po krótce oto one :

Rozpocząłem od mycia szamponem z marketu, suszenie, nie glinkowałem tym razem do QD nałożyłem POORBOYS SPRAY AND GLOSS.

Potem...

Po myciu auto zostało wstawione do garażu ze względu na mocno swiecące słońce aby nałożyć POORBOY'S WORLD BLACK HOLE pomógł mi w tym aplikator megsa który spełnił swoje zdanie, po czym cały BH został solidnie wtary Eurow Shagiem.

Efekt bardzo cieszył moje oko, widać było że auto jest czarne metalik a nie czarne.

Pęknie się mieniło w słońcu aż nawet ojciec pozazdrościł efektu.

No ale po odsapnięciu przyszła pora na Dodo Juice Purple Haze.

Znowu w ruch poszłedł (tym razem drugi czysty) aplikator megsa + eurow shag... robota żmudna ale auto wkońcu jakoś wygląda

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-15

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-15

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-15

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-15

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-15

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-15

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-15

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-15

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-15

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-15

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-15

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-15

Wybaczcie że nie będzie super pięknie opisanie wrzuce tylko zdjęcia przed i po pracy, które też pozostawiają wiele do życzenia ale niestety inwestycja w kosmetyki do auta przesunęła plany kupna lustrzanki na bocznicę.

Felgi zimowe przed myciem i narzędzia pomocnicze :

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-21

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-21

Dołączona grafika

By Jankos85 at 2011-08-21

Dołączona grafika

By Jankos85 at 2011-08-21

Dołączona grafika

By Jankos85 at 2011-08-21

Komplecik po :

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-21

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-21

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-21

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-21

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-21

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-21

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-21

A to te smugi których nie udało mi się usunąć:

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-21

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ano mam Foczkę :) kochane auto jak narazie nie psuje się tylko ten lakier mnie dobija.

Wiem że tego nie widać (liche zdjęcią bo aparat też lichy,niestety fundusze na lustrzanke poszły w kosmetyki, i trzeba poczekać do świąt :P),

No własnie cieszy mnie fakt że sątylko 3 furtki i sporo miejsca dla polerki którą zakupiłem i która mam nadzieje mi posłuży do zimy aby usunać swirle oraz inne rysy.

Zdjęcie maski wydaje się być b. dobre ale uwierzcie po lewej stronie są 3 duże paraboliczne rysy, które próbowałem usunąć jeszcze przed AD papierem wodnym i automaxem czy tempo ale zamiast ich usunięcia postwały zdaje się nowe takie mikro rysy od papieru :( ...

Oby szuwaxów przybywało wkręciłem się w AD więc na pewno przybędzie, z waszą pomocą.

Łukasz, tak mam pianownicę i myjkę karchera model K 2.14, do tego lance płaskostrumieniową i przedłużkę oraz rotacyjną.

A zbiorniczki super, jeden 0,3 ml drugi 1,3 litra. Oba z SCS z tym mniejszy jako gratis dostałem, bardzo pomocne i dokładne, mają możłiwość rozćcz. od 2:1 do 12:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Janku, nadkola myliśmy? ;)

Zaopatrz się w dobre szczotki do felg i nadkoli, jeśli masz możliwość i chęć myć nadkola ze zdjętymi kołami polecam szczotkę Monster Shine Rush Brush (ta krótka), jeśli tylko z założonymi kołami, Mothers Fender Well Brush się nada. Lepiej jest jeszcze nałożyć na nie dressing po umyciu, będzie je łatwiej utrzymać w czystości. Na oponki też przydałby się jakiś dressing. Może być błyszcząco i mokro (Megs Endurance, SmartWax SmartDressing) albo spokojnie i naturalnie (Mothers Reflection z tego co pamiętam i Diamondbrite Replenish).

Jeśli chodzi o te zacieki na felgach, nie musisz kupować do nich specjalnej pasty polerskiej, spróbuj działać pastami które kupisz do polerki auta. Z tym, że lepiej będzie użyć do nich aplikator bawełniany. No i takie polerowanie felg to dobry moment do ich zabezpieczenia. Jeśli kupujesz sealant FK, machnij nim od razu felgi. Odwdzięczą Ci się, uwierz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak własnie czytałem o tym sealantowaniu felg na zimę, mimo iż będą leżeć i czekać do przyszłego roku, ale zimowe felgi też zabezpiecznę tylko chce kupić jeszcze Tar&Glue remover oraz ValetPRO Blue Gel do umycia ich ponownie a potem wosk, narazie narzuce Dodo Juice PH a potem jeszcze raz wetre FK Hi Temp 1000.

Co do nadkoli cóż akurat mam działkę rozkopaną i one się momentalnie brudzą nawet jak przejade kilka metrów... nadkole póki co sobie daruje, narazie chce jeszcze we wrzesniu własnie kupić jakiś błyszczący dressing do opon. Megs jest drogi ale efekt błysku opon jest ciekawy.

Na zacieki kupiłem juz Megsa Ult. Comp. ale mam tylko foamy megsa do nakładania wiec skoro mówisz zeby lepiej bawełną nakładać i fibrą wcierać to kupie bawełnę megsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powróciłem z weekendu i pierwszego starcia czy raczej spotkania z polerką która zakupiłem o muszę przyznać ze banan z mordy mi nie schodził przez sobotni wieczór ;)

Nie żebym osiągnął jakiś olśniewający efekt jak Mario ze swoim STkiem i być może nie będzie widać tego na zdjęciach to ja mimo wszystko widziałem pewną róznicę.

Nie usunąłem aczkolwiek wszystkich swirli, hologramów i rys są nadal.

Dlaczego?

Ano dlatego że pasty które kupiłem są raczej do lekkiej polerki niż do agresywnego usuwania rys czyli Menz PF 2500 i FF 4000 która jest do ostatecznego finishu.

Ale tak mi polecono aby nie wjeżdzać na lakier od razu z grubej rury czyli ostry cutting i Menz. FG 500.

Jakimi dodatkowymi spostrzeżeniami mogę się z wami podzielić?

Nie polecam pasty Megsa Rubbing Compound...39zł wyrzucone w błoto.

Przed wjazdem maszyną na maskę na prawej połówce nałożyłem i po odczekaniu solidnie wtarłem MRC efekt... zerowy. ładnie wygląda sama pasta, pachnie neutralnie ale według mnie nie sprawdza się, tak jak nie sprawdza się korekta lakieru metodą ręczną.

Wybaczcie ze zdjęcia są mocno amatorskie oraz słabo na nich widać, czekałem aby całą operację robić w zacienionym miejscu bo jeszcze garaż który jest w rozbudowie nie został skończony.

Przygotowanie do maski do pracy

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-28

Megs RC nałożony

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-28

Maska (ta na pierwszym planie, czyli prawa strona) po Megsie RC

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-28

Tutaj z "bliska" :)

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-28

Efekt finałowy, lewa str. polerka mech, prawa ręczna... tak wiem różnicy nie ma :)

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-28

Opiszę jeszcze jak wyglądała sama praca z polerką.

Otóż maszyna nie jest przesadnie ciężka, przykręciłem mimo wszystko górny uchwyt który okazał się poręczy i pomocny choć wielu AD go pomija.

Nałożenie pasty no cóż nakładałem na początku na 135mm pady dosłownie po 3-4 kropelki tylko jak zacząłem rozprowadzać ją po lewej stronie maski to wydawało mi się że jest jej jednak ciut za mało i dodałem kolejne 2 krople.

Zacząłem wpierw od Menz. PF 2500 + pomarańczowy pad do polishu, pierwszy "bieg" maszyny dający ok 900obr/min i lecimy. Kiedy już zostało nałożone dałem na 2 aby spolerować ok 1200-1500obr/min.

Zrobiłem 2 sesje po nałożeniu robiąc spiralne ruchy od prawa do lewa, i z góry na dół.

Przetarłem fibrą, zmieniłem pad na finishowy (żółty) i dałem ponownie parę kropel Menz. SF 4000 i powtórzyłem ten sam schemat co wcześniej.

1 sesja na nałożenie pasy i 2 sesje finiszowy na wyższych obrotach na koniec wycierając fibrą i robiąc inspekcję przy użyciu rozcieńczonego IPA z wodą demineralizowanej.

Zrobiłem jeszcze mimo - późnej pory i rozpalanego grilla - błotniki z użyciem małych 75-80mm padów pomarańczowego i czarnego postępowanie takie samo jak w przypadku maski.

Odżyły ale jak to mówie d**y nie urywa :-P, spokojnie przyjdzie na nie czas.

Aha i bym zapomniał.

Udało mi się usunąć smołę i wszelkie inne syfy które zostały od środka i z zew. na felgach które to zdjęcia prezentowałem wam w zeszłym tygodniu czy nawet 2.

Zakupiony Reno Flash w SCS spiał się na 5, w niektórych przypadkach potrzeba było spryskać dwa razy powierzchnię ale potem szybciutko zmywanie pianą aktywną RenoFlasha zeby nie zaschnął i wycieranie do sucha.

I żeby przybić gwóźdź do trumny Megsowi RC którego ktoś z was mi polecił do usunięcia tych srebrno-białych nalotów na 2 felgach, no i niestety nie pomógł mi w ich usunięciu.

Tak więc nie polecam tego produktu jest zbędny i można się bez niego obejść zwłaszcza jak ma się polerkę mech. słusznie ktoś z was raz napisał żebym sobie darował jego zakup ale akurat zamówienie już poszło - ale człowiek uczy się na błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego żeby nie płacić ponowie za wysyłkę kupuję takie lampy które już mają żarniki w zestawie, zestaw ciut droższy ale za przesyłke dużo nie płacę.

Praca z Megs UC. Cóż ja go nie polecam, ale jak już ktoś kiedyś napisał jeśli chcesz i masz siłę i determinację to kup sobie UC + PC ale spędz przy całym aucie dużo czasu.

Ja nałożyłem go tylko raz,po czym wtarłem a oczy mam dobrę (bo na foto tego nie widać) i efekt jest niezauważalny, dlatego ciesze się że nie kupiłem PC do pary.

Może jakbym powtórzył całą operację mocniej wcierając UC to pewnie coś by tam było widać ale tak... jak ktoś chce to mogę odsprzedać + aplikator tricolor, samego UC ubyło może 5ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...