Skocz do zawartości

[Test] Meguiars Last Touch


antonio3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Dziś chciałem wam przedstawić test ciekawego Quick Detailera Meguiars Last Touch;)

Dołączona grafika

Zapach: Bardzo przyjemny, kokosowy, podczas aplikacji niewyczuwalny

Kolor: Różowy lub jak kto woli grejpfrutowy

Konsystencja: Wodnisty

Cena: 15zł za 250ml, 39,90zł za 1000ml, 539,90zł za 18930ml

Opis produktu: Meguiar's Last Touch tworzy niesamowitą głębie połysku i refleksów. Ten produkt typu „mist 'n wipe” wiąże w sobie unikalną mieszankę wzmacniaczy połysku i polimerów. Last Touch polepsza połysk, usuwają odciski palców, kurz, plamki po wodzie i inne zabrudzenia po to by uzyskać wspaniały optymalny rezultat jak w salonie samochodowym.

Postanowiłem sprawdzić czy to co mówi producent to prawda;)

Aplikacja: Banalna, 2-3 psiknięcia przy pomocy dołączonego do butelki atomizera na fragment auta i polerowanie MF. Last touch nie maże się ale nie można też przesadzić z jego ilością.

cvUAfMa25Jg

QD był aplikowany w pełnym słońcu(ciepła blacha) i nie miałem żadnych problemów z jego polerowaniem za pomocą MF. Odparowuje umiarkowanie nie za szybko więc to mi się podoba

Last touch bardzo dobrze radzi sobie z zaschniętymi waterspotami po deszczu i lekkim kurzem na aucie

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ładnie zbiera lekki brud z auta bez rysowania lakieru

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Da się zauważyć lekką poprawę wyglądu auta, lepszy połysk ale bez większej przesady;)

Przed QD

Dołączona grafika

Po QD

Dołączona grafika

Sprawdziłem też jak wygląda sheeting po last touch

lewa strona z QD prawa bez QD

D4Me3MqsWZM

Kropelki

Z last touch

Dołączona grafika

Bez last touch

Dołączona grafika

Różnicy w spływaniu wody nie zauważyłem

Ogromną zaletą Meguiars last touch jest jego cena( 39,90 za 1 litr produktu). Przestudiowałem oferty kilku sklepów z produktami do AD i last touch okazał się najtańszy.

Zalety:

-niska cena

-łatwość aplikacji

-doskonale usuwa waterspoty

-nie wyparowuje od razu

-delikatnie podbija efekt wizualny auta

-ładny zapach

Wady:

Szczerze nie zauważyłem żadnych wad tego quick detailera

Podsumowanie:

Myślę, że last touch powinien znaleść się na półce każdego car detailera chociażby na próbę czy dla porównania z innymi QD. To bardzo dobry środek pomiędzy kolejnymi myciami auta. Jeśli nie mamy czasu a autko jest lekko zakurzone to last touch sprawdzi się idealnie. Pozbędzie się kurzu i da lepszy połysk w kilka chwil. Fajnie mieć taki produkt w swoim garażu. Ja dostałem tylko próbkę gratis do zakupów ale na pewno jeszcze skuszę się na pełne opakowanie last toucha za tą cenę ;) Żeby nie było to żadna reklama;) Poprostu szczerze zrobiłem test i jestem zadowolony z tego QD

Dobra teraz dawać pytania ;) Aaa i to był mój pierwszy test więc jak coś nie tak to następnym razem się poprawię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Muszę powiedzieć, że Last Touch jest jednym z QD, po którego sięgam równie często jak po balonowego smartwaxa. Jest łatwy w "obsłudze". Zapach też fajny, ale dla mnie jednak wyczówalny również podczas aplikacji ;)

Last touch bardzo dobrze radzi sobie z zaschniętymi waterspotami po deszczu

sporo tego brudu

Ładnie zbiera lekki brud z auta bez rysowania lakieru

jak to sprawdzałeś? (że bez rysowania)

przyznam, że po deszczu już bym chyba nie użyła QD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ma się ten QD do również Megsowego UQD

To pytanie wiele razy pojawialo sie na meguiarsonline i konkluzja jest taka: plusem UQD jest zastosowana technologia polimerowa i lepszy beading. Plusem LT jest jego uniwersalnosc, bo moze byc stosowany jako QD i jako lubrykant po rozcienczeniu. Potencjalne roznice związane z wyglądem i latwoscia aplikacji raczej pozostaja po stronie osobistych preferencji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika ja jednak użyłem qd po deszczu bo wiedziałem, że nie jest to żadne błoto. Może na fotkach tak to tylko wygląda. Sprawdziłem sobie latarka i nie przybyło rys w tych miejscach gdzie używałem LT ale przy jakimś mega kurzu to masz rację nie robiłbym nic takiego tylko umył auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ. Dzięki ;) Jak nadarzy się jakiś pacjent to wpadnie kolejny test tym razem Dodo NFS.

Monika wspominała, że przy takim brudzie nie używała by QD a patrzcie co ruskie robią :shock:

CRDOmvCUuVY

Dzisiaj mija drugi dzień jak umyłem auto i zapodałem LT. Wczoraj nieźle lało a grom nadal niczym prawie show car :lol:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Długi czas się skłaniałem do zakupu LT. Jestem zadowolony w 200%. Ale w odróznieniu do wszystkich nie używam go jako QD ale jako pomocnik przy osuszaniu. Po umyciu i spłukaniu umytego samochodu psikam LT i wycieram fluffym. Rewelacja- zero mazów i zaschniętych kropel. Później standartowo QD i jest bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą opinią. Mam galon tego QD i przerobiłem z nim parę wariantów. Nadaje ochronę (proponuje sprawdzić na szybach przed i po), łatwiej usuwa odciski palców i tłuste mazy, zbiera kurz. Czego więcej chcieć od typowego QD? Poza tym, LT ma więcej zastosowań, jak ONR albo VP CB. Lubrykant do glinki, QD do karoserii, płyn do mycia szyb, środek do mycia bezwodnego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty oczekujesz od niego bycia szybkim woskiem a od tego są również inne, specjalnie ku temu dedykowane produkty. LT zmienia napięcie powierzchniowe i to jest fakt, stosowany jako drying agent musi zostawiać coś na lakierze. A, że nie jest to typowa warstwa wosku jakiej oczekujesz to wina nie leży w produkcie tylko oczekiwaniach.

QD jako Quick Detailer sprawdza się znakomicie (pisałem na poprzedniej stronie) i do użycia jako typowy detailer polecam go z czystym sumieniem. A jak ktoś chce coś pokroju Quik Waxa to niech nie oczekuje tego po LT tylko zakupi QW.

ps. W dziale "Poradniki multimedialne" jest wątek poświęcony sposobom na umieszczanie linków do stron www. Tym razem poprawiłem ale proszę na przyszłość zapoznać się i pamiętać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta uniwersalność oscyluje wokół jednego. Tym produktem nie czyścisz plastików wewnątrz i nie używasz na maszynie jako cleaner. Tylko cudujesz przy lakierze (słowa klucze: mycie, woda, lakier, odświeżenie, oczyszczenie).

ONR stosują do mycia bezwodnego, jak drying agent, szyby i lakier też tym można przecierać więc w zasadzie identycznie co LT. A ONR zbiera pochlebne opinie.

VP CB to również produkt "od wszystkiego do niczego" a jakoś przypadł ludziom do gustu.

Więc coś musi w tym być.

Wiele produktów to na prawdę przerost formy nad treścią, mogących być z powodzeniem zastąpionych jednym, równie skutecznym a uniwersalnym. Nie dajmy się zwariować gadaniu które serwują nam producenci :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...