Skocz do zawartości

TEST: K2 Aluchrom - pasta do czyszczenia metalu


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Test pochodzi z 18 kwietnia 2010 roku, wklejam bo może komuś się przyda;-)

Wklejam go w oryginalnej wersji.

Ponieważ wiosna nadciągaaa...i pora zmienić koła wziąłem się za czyszczenie śrub do alufelg. Lepiej późno niż wcale;-) Miałem na to całą zimę :-]

Nigdy nie polerowałem metalu i długo zastanawiałem się jaki preparat kupić...w końcu mój wybór padł na K2 Aluchrom. Cena 5,50 zł. Pojemność 120 g.

Opis ze strony producenta:

Aluchrom jest rewelacyjną pastą do czyszczenia i nabłyszczania wszelkiego rodzaju elementów chromowanych, aluminiowych, posrebrzanych, pozłacanych, wykonanych z brązu lub ze stali nierdzewnej, a także wielu innych metali. Szczególnie polecamy do konserwacji felg aluminiowych.

SPOSÓB UŻYCIA:

1. Nanieść produkt na mały fragment czyszczonej powierzchni i lekko wcierać.

2. Po chwili nadmiar zetrzeć.

3. Następnie polerować przy pomocy miękkiej szmatki.

UWAGA: W przypadku mocno zabrudzonych lub zniszczonych powierzchni czynności powtórzyć.

WAGA: 120 g

Link do strony producenta:

http://www.k2.com.pl/index.php?option=com_provider&task=prod&id=379&Itemid=66

PRZEBIEG TESTU:

Rzeczywiste zdjęcia produktu

Dołączona grafika

Bardzo fajne, kolorowe opakowanie w amerykańskim stylu ;)

K2 zmieniło logo i produkt ten jest jeszcze dostępny w starym i nowym opakowniu (patrz link do strony producenta).

Dołączona grafika

Brudne śruby

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Podczas pracy

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Efekty

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wnioski:

Produkt jest dobry, tylko wymaga dużego nakładu pracy. Ja pracowałem ręcznie. Doprowadzenie jednej śruby do stanu idealnego to czas około 1 godziny i 2 szmatki formatu A4, które będą całe brudne po obu stronach i do wyrzucenia (patrz zdjęcie). Mnie się nie udało tego uzyskać, bo czas mnie naglił;-) Ja uzyskałem efekt średni. Szczególnie ciężko jest doczyścić zakamarki (co widać na zdjęciach).

Ponadto preparat powodował u mnie podrażnienia dróg oddechowych. Może to wina tego, że pracowałem w domu (ale okno było otwarte). Aluchrom to pasta w białym kolorze o ,,zwykłym chemicznym" zapachu. Może to reakcja preparatu z aluminium spowodowała u mnie pieczenie gardła i nosa?

Ponadto preparat się skończył i zabrakło szmatek :mrgreen: Ale 2 opakowania na pewno by wystarczyły.

Reasumując jest do produkt, który jest bardzo atrakcyjny cenowo ale wymaga sporego wypracowania. Na pewno Aluchromem można osiągnąć efekt idealny przy dużym nakładzie pracy. Ale nie jest powiedziane, że produktem np. za 40 zł będzie się pracowało lepiej? :o Na pewno też będzie trzeba włożyć trochę siły;-)

Teraz szukam produktu którym pracuje się łatwiej i szybciej. Oraz takiego, który jest bezpieczny. Zastanawiam się nad Autosolem, Megsem i Duraglossem... :o

Zapraszam do dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami, opiniami z pracy tego typu środkami, ogólnie z czyszczenia/polerowania wszystkich rodzajów metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tu musiałby się wypowiedzieć Nasz spec od stopów Tomasz

Moim zdaniem, jeśli weszła rdza to znaczy, że powłoka nie jest już galwanizowana i takie wianki będą pojawiać się na okrągło, nawet po myciu auta.

Albo ponowne chromowanie albo psiknięcie sprayem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki JJ za odpowiedź/podpowiedź;-)

Już zerknąłem na allegro i znalazłem usługi galwanizowania, chromowania, niklowania itp.

http://allegro.pl/listing.php/search?category=0&sg=0&string=chromowanie&order=p&change_view=1

Ale faktycznie najlepiej aby Tomasz wypowiedział/doradził co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego linku widzę, że chromowanie nie jest drogim interesem. Idź w tą stronę i zrób to na tip top

Dokładnie JJ, już wysłałem parę zapytań zobaczymy co wyniknie;-)

JJ, na razie dostałem jedną ofertę za 70zł z wysyłką. Usługa obejmuje usunięcie starej powłoki i cynkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Śruby po zdjęciu starej powłoki i ocynkowniu wyglądają tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, śruby wyglądają jak nowe;-)

Koszt usługi to 70 zł łącznie z przesyłką + moja wysyłka 11 zł. Całość trwała niecały tydzień łącznie z robotą i przesyłką w obie strony, tak więc szybko. Kontakt bardzo dobry, tak więc mogę polecić:

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=2271122

Zobaczymy jak śruby będą wyglądać po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...