Jump to content

4nano Premium Vision


fireman_marcin

Recommended Posts

Test przeprowadzony dzięki koledze spons

Hydrofobowa powłoka do szyb

Aplikowanie: cleaner i środek bardzo przyjemnie, chociaż po cleanerze szyba jest tępa i trochę ciężej nakłada się środek zabezp.

Polerowanie: trzeba użyć trochę siły, zawsze można się wspomóc chuchając na smugę i znika w moment

Zapach: cleaner – neutralny, nie przeszkadza

Środek zabezp. – chemiczny (podobny do niewidzialnej wycieraczki autolandu)

Wydajność: b. dobra próbki miały 15ml zrobiłem szybę przednią, tylną i kierowcy więc spokojnie na całe auto wielkości Octavii starcza.

W zestawie mamy dedykowany cleaner i środek zabezpieczający:

Dołączona grafika

Cleaner konsystencja dość gęsta coś podobnie do megsowego DC1, zapach taki neutralny nie przeszkadzający, aplikowałem wg. zaleceń miękka stroną zmywaka kuchennego, produkt bardzo wydajny:

Dołączona grafika

Połowa szyby po nałożeniu cleanera, a ta po prawo już po wcieraniu wilgotną gąbką. Zalecane jest najpierw nałożyć cienką warstwę, którą później wypracowujemy wilgotną gąbką. Spokojnie udaje się nałożyć cienką warstwę, później psikałem opryskiwaczem na gąbkę i później kolistymi ruchami wypracowywałem produkt lekko idzie:

Dołączona grafika

Po wypracowaniu, resztki ścieramy wilgotną mikrofibrą, po tym jeszcze raz suchą mikrofibrą spolerowałem szybę bo lekkie smugi zostały:

Dołączona grafika

Teraz mamy czystą szybą, czuć pod mf jak tępo się wyciera. Nakładamy środek zabezpieczający(trochę śmierdzi, podobnie do niewidzialnej wycieraczki autolandu, przeźroczysta ciecz rzadka jak woda), tutaj lepiej by sprawdziły się płatki kosmetyczne bo gąbeczką ciężko uzyskać cienką warstwę, a im grubsza tym ciężej się później poleruje:

Dołączona grafika

Taki śmieszny sposób sobie wymyśliłem, gdzie miałem trochę za grubą warstwę chuchałem i przecierałem mf, schodziło w moment :D. Takto poleruje się dobrze, trochę ciężej niż "niewidzialną wycieraczkę od autolandu".

Efekt finalny, po spolerowaniu szyba jest czysta i bez smug (po niewidzialnej wycieraczce autolandu często zostawały jakieś smugi i dopiero po pierwszym myciu lub deszczu było idealnie):

Dołączona grafika

Cleaner widać, że działa bo z ciekawości po spolerowaniu opryskiwaczem prysnąłem na szybę gdzie wcześniej była nałożona niewidzialna wycieraczka autolandu i kropelkowania brak, więc działał dobrze i czyścił. Nakładanie jest dość proste i zajęło razem z fotografowaniem 30min na przedniej i tylnej szybie oraz kierowcy. Aby test był miarodajny od razu zmieniłem pióra wycieraczek.

Przejechałem się w lekkim deszczu, krople powoli zaczynają się budzić przy prędkościach 60-70km/h przy 90-100km/h uciekają już elegancko i żwawo, przy 110-120km/h dosłownie znikają w moment. Przy takim delikatnym deszczu udało się przejechać te 15km bez użycia wycieraczki, później przestało padać. Zdecydowanie lepsza i bez porównania do niewidzialnej wycieraczki autolandu.

Filmik nagrany przy prędkości 90-100km/h

-3L2hhnyWII

Link to comment
Share on other sites


Nałożyłem go jakoś na początku kwietnia i na blacie było ok. 176kkm, teraz mamy październik na blacie 182kkm i się trzyma jak się płucze na myjce to fajnie spływa, a w deszczu dawno nie jechałem więc tu mi ciężej określić, pewnie się trafi deszcz niedługo to dam znać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 6 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...