Skocz do zawartości

Poradnik foto - Czyszczenie podsufitki


JJ.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jakiś czas temu obiecałem zaprezentować sposób na czyszczenie podsufitki, jednakże wypadki losowe spowodowały, że nie było możliwości.

Tym razem staram się nadrobić braki. Z góry chciałem przeprosić Was za kiepskiej jakości zdjęcia i w związku z tym - ich niewielką ilość..

Do rzeczy.

Czyszczenie podsufitki to bardzo prosta czynność, na pewno każdy z Was bez problemu sobie z tym poradzi.

Zestaw którego potrzebujemy:

Dołączona grafika

- Wiaderko z czystą wodą,

- Środek do prania tapicerki (tutaj Nielsen NLF 1:10),

- Pielucha tetrowa,

- Chłonna mikrofibra/ręcznik (tutaj JN).

1. Naszą pracę zaczynamy od zamoczenia i wyciśnięcia najmocniej jak potrafimy pieluchy tetrowej.

2. Następnie składamy pieluchę w prostokącik bądź kwadracik.

3. Nanosimy środek do prania tapicerki. 2-3 porządne psiknięcia to wszystko czego potrzebujemy:

Dołączona grafika

4. Wybieramy obszar pracy, sugeruje powierzchnie o wymiarach ~40x40cm:

Dołączona grafika

5. Bierzemy tetrę z naniesionym środkiem w dłoń i zaczynamy szorować podsufitkę.

Dołączona grafika

Powiedzmy jeden raz lewo-prawo i jeden raz góra-dół. Po tej czynności przewracamy tetrę na drugą stronę i powtarzamy zabieg.

6. Na koniec przecieramy całość wilgotną pieluchą bez środka do prania. W razie potrzeby powtarzamy zabieg. Wyczyszczony obszar wycieramy ręcznikiem aby zebrać jak najwięcej wilgoci.

7. Tetra po pracy wygląda tak:

Dołączona grafika

Płuczmy ją dość często, w zasadzie po każdym takim obszarze.

Kilka uwag:

1. Jest to mało inwazyjna metoda w porównaniu do prania ekstrakcyjnego. Zmniejszamy tym samym ryzyko odklejenia się podsufitki oraz znacząco skracamy czas potrzebny na jej wyschnięcie,

2. Starajmy się nie pryskać środka do prania bezpośrednio na podsufitkę,

3. Uporczywe plamy możemy starać się ruszyć gąbeczką ze środkiem do prania,

4. Zaopatrzmy się w dobrej jakości ręcznik do wycierania, dzięki temu zbierzemy jak najwięcej wilgoci.

5. Dbajmy o to, aby tetra była czysta (płuczmy ją po każdym obszarze nad którym pracowaliśmy).

Jeśli macie swój pomysł bądź uwagę na temat czyszczenia podsufitki, dopiszcie ją w tym wątku. :)

Dzięki wszystkim. :-h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jędrzej, bardzo dobry/pomocny temat. I od razu parę pytań;-)

1. Czy zamiast tetry można użyć mikrofibry?

2. Rozumiem, że przecieramy/wycieramy/osuszamy delikatnie. Czy isnieje ryzyko zmechacienia/spilingowania podsufitki?

3. Pewnikiem taką metodą możemy prać również siedzenia...

4. APC też się chyba nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1

Tetra ma swoją specyficzną strukturę, jest 'ostrzejsza' od mikrofibry. Powiem szczerze, że nie próbowałem zamieniać tetry. Podejrzewam, że MF może być za delikatna.

Ad. 2

Wszystko zależy od rodzaju podsufitki i materiału z jakiego jest wykonana. Tutaj takiej sytuacji nie zaobserwowałem.

Ad. 3

Nie będzie to typowe pranie a raczej odświeżenie. Do foteli zalecam jednak tradycyjne pranie ekstrakcyjne, wyciągamy wtedy syf a nie wpuszczamy go w gąbki.

Ad. 4

Do używania bez maszyny pewnie tak. Jeśli chodzi o używanie go do prania ekstrakcyjnego - za bardzo się pieni i może sknocić odkurzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 3

Nie będzie to typowe pranie a raczej odświeżenie. Do foteli zalecam jednak tradycyjne pranie ekstrakcyjne, wyciągamy wtedy syf a nie wpuszczamy go w gąbki.

Niestety nie mam odkurzacza i warunków, dlatego pozostaje mi takie odświeżanie. Może ta metoda w mniejszym stopniu spowoduje wcieranie brudu w głąb. Ale i tak wkrótce będę musiał zlecić pranie firmie.

Ad. 4

Do używania bez maszyny pewnie tak. Jeśli chodzi o używanie go do prania ekstrakcyjnego - za bardzo się pieni i może sknocić odkurzacz.

Oczywiście mam na myśli odświeżanie;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...