Skocz do zawartości

Test porównanwczy Finesse, PB Natural Look, CG Natural Shine


fireman_marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiła się akurat okazja więc zrobiłem test żeby porównać taniego Finesse, popularnego PB NL i mniej znanego CG Natural Shine.

Za obiekt do znęcania posłużyła mi plastikowa część klapy od Focusa mk1 :)

O to i ona, brudna, zakurzona:

Dołączona grafika

Więc APC 1:10 + pędzelek

Dołączona grafika

I gotowa oklejona do pracy z głównymi bohaterami:

Dołączona grafika

Rzut z góry, od lewej Finesse, CG, PB NL:

Dołączona grafika

Lewa CG, prawa PB NL:

Dołączona grafika

Lewa Finesse, prawa CG:

Dołączona grafika

Lewa Finesse, prawa CG:

Dołączona grafika

Lewa CG, prawa PB NL:

Dołączona grafika

PB NL:

Dołączona grafika

CG Natural Shine:

Dołączona grafika

Finesse:

Dołączona grafika

Wnioski?

Środek od CG daje największy połysk najbardziej ciemny, ma dość wodnistą konsystencje o barwie mleka, miły zapach, łatwo się nakłada, nie jest tłusty, a jego wydajność jest na dobrym poziomie.

PB Natural Look klasyka wszyscy wiedzą, super zapach który unosi się prawie 2dni w całym aucie po aplikacji, naturalny wygląd, gęstszy od CG zdecydowanie, również wydajny.

Finesse daje najbardziej neutralny efekt, za to wyróżnia się tym, że potrafi doczyścić zabrudzenia na plastikach, delikatny cytrusowy zapach, bardzo atrakcyjna cena.

Zdjęcia mówią same za siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wydaje mi się, że na bardzo podobnym poziomie, niestety atomizery nie są takie same i często CG więcej mi się pryśnie, ale tak odnoszę troszkę wrażenie, że nawet łatwiej się go kładzie niż PB, być może przez to, że jest bardziej wodnisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też patrzylem kiedyś że nie ma nic o rozcieńczaniu bo zastanawiałem się żeby Finesse przelać do butelki z atomizerem, ale bałem się że troszkę za gęsty jest.

Przelewaj bez obaw :-bd

Ja mam swojego wlanego do buteleczki 250ml z trigger'em i sprawuje się świetnie.

IMHO to najwygodniejszy sposób na aplikację Finesse'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...