Skocz do zawartości

Sabrina Santoemma-reanimacja


Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu dostałem niespodziewany cios -moja Sabrinka przestała działać a dokładniej pompa straciła ok 70% mocy.Z początku myślałem że to jakiś syf przedostał się przez filtr i przytarł pompę. Jako że jestem ze "starej gwardii " postanowiłem że zanim zacznę szukać sznura i gałęzi sam postaram się ją naprawić:

Potrzebne były dwa śrubokręty - krzyżowy i płaski oraz klucz nr13

Dołączona grafika

By drobny71 at 2011-10-22

śrubokrętem krzyżowym odkręciłem panel elektryczny

Dołączona grafika

By drobny71 at 2011-10-20

oto pompa ciśnieniowa

Dołączona grafika

By drobny71 at 2011-10-22

zdjąłem przewody masy( kabelki z białą wsuwką) następnie....

Dołączona grafika

By drobny71 at 2011-10-22

...żeby wyjąć pompę należy śrubokrętem płaskim nacisnąć pomarańczowe kołnierzyki szybkozłączek równocześnie lekko pociągając pompę do góry

Dołączona grafika

By drobny71 at 2011-10-22

Dołączona grafika

By drobny71 at 2011-10-22

następnie kluczem nr13 odkręciłem końcówkę do której wpinamy wąż natrysku

Dołączona grafika

By drobny71 at 2011-10-22

mamy: końcówkę - tłoczysko -sprężynkę -korpus pompy a u mnie co?....

Dołączona grafika

By drobny71 at 2011-10-22

...oto winowajca połamana sprężynka - zdjęcie wyżej to już nowa dorobiona przeze mnie

Generalnie połamana sprężynka spowodowała opuszczenie się tłoczyska i przez to brak ciśnienia.Montaż w odwrotnej kolejności.

WAŻNE - sprężynka MUSI być tej samej długości lub ciut krótsza niż za długa ponieważ zbyt mocny docisk tłoczyska powoduje jego przycieranie.

Po złożeniu wszystkiego w całość...maszyna działa jak nowa :u

Jeszcze jedno,w końcówce którą odkręciłem jest zaworek trzeba uważać żeby się nie zgubił!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • 1 miesiąc temu...

500zł, zamiennik... można by poszperać ale wiesz jak to jest - ogień walki a tu machina zdycha trzeba działać błyskawicznie. Można kupić same zestawy naprawcze za ok 60zł ale moja pompa "puściła" za dużo opiłków mosiądzu i obawiam się że taki zestaw długo by w niej nie polatał. Co mnie najbardziej irytuje? Mała sabrina nie jest tylko pomniejszoną wersją Sabriny maxi ale mniejszą i tandetniej wykonaną X( a przecież to sprzęt "profi" i kosztuje nie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...