Skocz do zawartości

BMW e46 CQUARTZ i polska zawiść :]


Venom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , bmw zrobiłem specjalnie, żeby udowodnić co po niektórym że bez nie wiadomo jakiego detailingu Cquartz nie zadziała. Ze względu iż auto zimą będzie stało pod chmurką koleżanka prosiła mnie, abym w jak najlepszy sposób zabezpieczył auto. Zaznaczam iż priorytetem było zabezpieczenie auta przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych , oraz soli której mnóstwo na drodze ( niestety chlorki zawarte w soli w przerażającym tempie są w stanie roztworzyć metal ). Po krótce opis działania :

-umycie auta

-odtłuszczenie ( rozwodniony etanol )

-aplikacja 1 warstwy odczekanie ok 40 min i polerowanie ręczne

-odczekanie koło 30 min od polerownia

-aplikacja 2 warstwy i polerowanie

-autko zostało na ok 10h w garażu

-wystawnie auta na słońce i wygrzanie ( poźniej lekkie przepolerowanie )

Efekty ( znaznaczam iż celem nadrzędnym było zabezpieczenie lakieru ) :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Krótki poglądowy film :

yETDLS1NSaM

Wydaję mi się że również znalazłem zastosowanie cquartza w smart repair - koleżanka miała odprysk na szybie przedniej przed aplikacją gdy się dotykało tego była dziurka dosyć odczuwalna , po zaaplikowaniu kilku warstw cq mam inne odczucia dotykając tego , mam w planach również sprawdzenia tego robiąc to dosłownie na gładko

Dołączona grafika

Zamieszczam jeszcze zdjęcia bmw po trasie i jakimś czasie od aplikacji powłoki :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dla ciekawskich zamieszczam zdjęcie próbki stalowej po jednym dniu w komorze solnej ( symuluje warunki atmosferyczne ). Proszę zwrócić uwagę jak widoczne jest zaatakowanie metalu chlorkami (czyt. proces korozji):

Dołączona grafika

Miłosz Winkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hmmmm.... Miłosz,

stara prawda nie od dziś głosi, że podstawą jest dobre przygotowanie lakieru.

LSP, obojętnie tani czy drogi, to już tylko wisienka na torcie.

Na tej beemie został wykonany maksymalny skrót - mycie -> LSP :-l

Myślę, że przeciągnięcie tego auta jakimś cleanerem z wypełniaczami

typu AG SRP już by poprawiło trochę finałowy wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przeciągnięcie tego auta jakimś cleanerem z wypełniaczami

typu AG SRP już by poprawiło trochę finałowy wygląd.

Ale Miras, AGSRP zostałoby zmyte podczas oczyszczenia lakieru pod CQ (IPA+Ludwik / APC/inne środki odtłuszczające) ;)

Zdjęcie próbki stalowej mnie przeraża.... a zima tuż tuż :shock:

Jak się trzyma CQ ? Myłeś ? Czy rzeczywiście -jak to gdzieś pisali - uwydatnia ubytki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie przygotowanie lakieru wystarczy dla Cq aby dobrze siedział na lakierze? Czy przeprowadzenie korekty a tym samym wygładzenie lakieru ma jakieś znaczenie? Jestem ciekaw dalszych wyników, informuj Nas na bieżąco :u

Ach, i ze spraw organizacyjnych Miłoszu :)

Na forum w dziale "Nasze Poradniki" jest temat poświęcony umieszczaniu filmów z YT jak również linków do stron WWW. Prosiłbym się zapoznać :)

Pozdrawiam gorąco :-h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się przygotowanie powierzchni jest tutaj kluczowym elementem żeby adhezja powłoki była jak najlepsza. Po za tym po co wypełniać czymś skoro zostanie to usunięte , przecież "obrabiamy" sam lakier ;> więc moim zdaniem nie ma to żadnego sensu. Opcja korekty lakieru - mechaniczna jak najbardziej. Ale jeśli o te kwestie chodzi to nie jestem detailerem :) zająłem się raczej formą ochronną w stosunku co to tego bmw. Może się mylę , ale nawet jak rozmawiałem z właścicielem marki cquartz car pro to sam mówił że nie może być żadnych pozostałości na lakierze, bo modyfikujemy sam lakier.

Z relacji koleżanki to mówi że jest zadowolona , auto się praktycznie tylko kurzy , mniej trzyma się bród ( ze względu na zawartość TiO2 - odpowiada za efekt samo-czyszczący , być może w kuchenkach swoich też macie pokryte wnętrze piekarnika TiO2 takie drobne porównanie :P )

Teraz kolejna sprawa jeśli chodzi o te wszystkie rysy ryski defekty lakieru , ogólnie myślałem że będzie gorzej , aleee powłoka kwarcowa to jest szkoło i zmienia się kąt odbicia światła na lakierze co może optycznie przykryć pewne niedoskonałości. W bmw jakiś palant lekko stuknął w drzwi i przed nałożeniem było to w pewien sposób bardziej widoczne , jak wyciągneliśmy auto na słoneczko po zabiegu to powiem wam szczerze że było to mniej widoczne, oczywiście jest to złudzenie optyczne , ale i serce mniej bolało :P

Czy takie przygotowanie lakieru hmm ... myślę że to okaże się z czasem , przygotowałem tak jak próbki do badań , na których badania oczywiście mi wyszły więc myślę że będzie dobrze :)

Wczoraj własnie czytałem regulamin ale że trochę już zmęczony byłem i było późno to i sami wiecie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Miras, AGSRP zostałoby zmyte podczas oczyszczenia lakieru pod CQ (IPA+Ludwik / APC/inne środki odtłuszczające)

Po za tym po co wypełniać czymś skoro zostanie to usunięte ,

No fakt, nie pomyślałem o tym, że CQ wymaga odtłuszczenia powierzchni przed aplikacją :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam , dzisiaj byłem z koleżanką na bezdotykowej myjce . Ogarnęliśmy po zimie auto . W sumie to płukanie i wycieranie :D Sory za jakość , może będę miał lepsze fotki to później wstawię jeszcze :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na żywo wiadomo , lepiej o wiele auto wyglądało. Moim zdaniem cq zrobiło robotę jeśli chodzi o zabezpieczenie lakieru na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam się bez bicia .... kilka metrów dalej stało nowe czarne ferrari więc noooo :D poprostu musiałem je dokładnie obejrzeć :D dla osób z Gdańska , koło sklepu autoland na grunwaldzkiej jest jakiś sklep z autami luksusowymi i tam stoi to cacko :O zapiera dech w piersiach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...