Jump to content

Powłoki kwarcowe - (jeszcze) niedostępne nowości


Venom

Recommended Posts

Miałem coś napisać o powłokach kwarcowych to i napiszę :) Zacznę od tego iż mam szansę/ możliwość stać się "przedstawicielem" marki G'zox w Europie więc i w Polsce również. Jest to marka japońska żadna tania podróba . Są oni producentami najtrwalszych powłok kwarcowych. Po rozmowach z ludźmi niezależnymi ( detailerami z Azji ) zostałem przekonany że są to najtrwalsze z zabezpieczeń dostępnych na świecie. Według badań przeprowadzonych nad powłokami tej firmy , twardość topowej ich powłoki wynosi aż 9H (przypominam iż skala mohsa kończy się na 10H) więc jest na prawdę bardzo twarda. Oczywiście posiadają oni tańsze ale również trwałe produkty o różnych twardościach 4H bądź 7H. Z tego co się orientuję firmy detailingowe na ich topową powłokę dają 5 lat gwarancji. O więcej szczegółów proszę pytać , posiadam również badania laboratoryjne dotyczące powłok G'zox . Jeśli jakaś firma byłaby zainteresowana proszę o kontakt. Wrzucam kilka zdjęć poglądowych :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jeśli chodzi o powłoki kwarcowe to w Azji są stosowane od dawna , nie wiem czemu dopiero od niedawna u nas stały się popularne. Jeśli chodzi o cenę USŁUGI to życzą oni sobie (za ich najtrwalszą powłokę) 5000 USD. Mało tego mają dosyć spore wzięcie , po za tym gwarancja 5 letnia to też pewnie przyciąga klienta.

Link to comment
Share on other sites


jeśli chodzi o topową ich powłokę którą macie na tym lambo to kosztuje za sam materiał koło 300 USD , z tym że to opakowanie przeznaczone jest na dwa auta. O ile wejdzie to życie u nas myślę że firmy detailingowe będą mogły również dawać na to swoją gwarancję. Sprawdziłem i gwarancji w Azji dają 5 lat ... z tym że cena detailingu tego lambo to koszt 5000 USD :D W swojej ofercie mają również tańsze powłoki np za 170 USD która starcza na 5 aut. Co prawda mają o wiele większą ofertę ale jeszcze nie rozkodowałem wszystkich produktów ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam , właśnie otrzymałem odpowiedź związaną z gwarancją :

"5 yrs warranty for Hi-MOHS COAT and every 3 months for maintenance. we use Beautiful G'zox Finishiing Coat for maintenance." Czyli co trzy miesiące trzeba się stawić u nich tak jak w warunkach gwarancji. Pytanie to było skierowanie do mojego znajomego z , który ma największą firmą detailingową w Azji. Powyższe zdjęcia z pierwszego mojego postu są wszystkie od niego :)

Link to comment
Share on other sites

5 yrs warranty for Hi-MOHS COAT and every 3 months for maintenance.

Miłosz, mi to przypomina DB i Diamentową Ochronę Lakieru a to na Kosmetyce Aut się nie sprzedało. Może tu będzie inaczej, wszak teraz moda na CQuartz'a i inne takie cuda. Myślałem, że skoro to przyszłość zabezpieczeń to jedna aplikacja na te 5 lat faktycznie wystarczy a tu widzę, że co 3 miesiące dokładają coś w stylu Reloada po myciu i dawaj dalej. 3 miesiące to mi Colli posiedzi a QD albo spray sealant po myciu przedłuży żywotność i nie kosztuje 15 polonezów ;) Taka moja mała obserwacja tego wszystkiego :) :ympeace:
Link to comment
Share on other sites

taka jest polityka firmy która daje gwarancje , myślę że inaczej ciężko byłoby się skusić na cenę 5000 usd. Po za tym myślisz że taki właściciel lambo sam dba o samochód :P ?? Raczej ma troszkę inne priorytety bo wydaje mi się że może zapłacić. A to że ktoś do nich przyjedzie co 3 miesiące to kolejne pieniądze dla nich. Jeśli chodzi o DB a gzox bardzo proszę nie porównujcie tego .... spójrzcie na moje testy nad Cq. Ja nie mówię że i u nas w Polsce trzeba dać gwarancje na to ,tylko taka sugestia jedynie. Mi z tą gwarancją chodziło bardziej o to że firmy w Azji są przekonane co do właściwości tych powłok, inaczej by przecież nie dali gwarancji na to. Mało tego produkt jest produkowany w Japonii więc na prawdę żadna lipa. I proszę pamiętać że ludzie a Azji mają zupełnie inną mentalność niż Polacy .... niestety .... u nas jest tak że najtaniej = najlepiej i najlepiej = najtaniej . Uwierzcie mi trochę zrobiłem w tym temacie i po tym co przeżyły moje próbki z powłoką kwarcową to sam jestem w szoku. I ja nie używałem żadnego reload'a. A jak pewnie widzieliście próbki u mnie nawet pod płomieniem lądowały :P

Link to comment
Share on other sites

hmm na moim aucie teraz leży CQuartz ale już wiem, że następnym produktem do testowania będzie Opti- Coat, który już u nas jest dostępny :) i mnie kusi :) CQ mam nałożoną jedną warstwę na całe auto z wyjątkiem maski, na której są dwie warstwy. Na razie nie widzę różnicy (od sierpnia trzyma :) ) a z premedytacją odwiedzam myjnie bezdotykowe nie omijając programu myjącego :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o możliwości odpychania wody to z tego ci się orientuje G'zox wychodzi najlepiej (tak zwany kąt zwilżania). Dla porównania kąt zwilżania dla powierzchni na której został świeżo nałożony wosk wynosi 90 stopni (oczywiście z czasem i ekslpoatacją powierzchni wartość ta się obniża) Jeśli chodzi o g'zoxa to zamieszczam Wam drobne zestawienie dwóch testów ich powłok :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ps. Zabraniam kopiowania , umieszczania wyników badań po za forum DC.

Link to comment
Share on other sites

Poki co Gzox króluje , cquartz około 100 stopni ma. Tak dla jasności żebyście wiedzieli o czym mowa :

Dołączona grafika

Po lewej efekt hydrofobowy po prawej hydrofilowy

Im wyższa wartość kąta w stopniach to tym lepiej dana powłoka "odprowadza wodę" czyli większa hydrofobowość.

Link to comment
Share on other sites

świeżo nałożony wosk wynosi 90 stopni

cquartz około 100 stopni ma.

Nie mówie o G'zox, tylko o wartościach które podałeś dla Cquartza i świeżo nałożonego wosku. 90 stopni > ok.100 więc w teorii Cquartz powinien odpychać lepiej wode, w praktyce tak nie jest.

Link to comment
Share on other sites

mam dużo dużo więcej filmików pokazujących odpychanie wody przez cquartz...

Dziękuje, nie potrzebuje filmików - sam nakładalem Cquartza kilkanaście razy i owszem, odpycha wode bardzo dobrze ale są naturalne woski które robią to lepiej.

Szymon a jakie to dokladnie woski ? bo warto potestowac :u
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...