Skocz do zawartości

Woski smarowanie tawotem ;)


Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie jako amator .

W sezonie letnim aplikowałem petysa 53 ręcznie fajnie było miło, ale jak przyszło do ściągania MF to masakra :roll: musiałem się zdrowo napocić żeby go usunąć .

Widząc na niektórych filmach jak to fajnie się aplikuje rękoma i ściera .

Czy woski można jakoś podzielić te które można aplikować ręcznie lub nie?? sprawiam mi wielką frajdę przy finischu :u

Z góry dziękuję za odpowiedz :f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Teoretycznie to mozna kazdy rekami nakladac. Oczywiscie wszystko zalerzy z czego jest ten wosk zrobiony.Ogolnie to mozna powiedziec ze rekami to naturalne a padem to syntetyczne.

Nakladanie rakama nie pomoze w latwiejszym sciaganiu,ma na zadanie ograniczyc wsiaganie olejkow w gabke.Najczescza przyczyna problemow ze sciaganiem to za duza warstwa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem król wosków Sjake się tu niech wypowie :u

A Kanar tak łądnie na końcu smaruje , mam sentyment do tego filmu i Krzysia

http://vimeo.com/20254675

Minus za pedzelek do felg, minus za postawienie opakowania na lakierze i minus za nie usuniecie tablic rejst..

Apropos nakladania woskow rekoma to jest to tylko show-off. Wedlug mnie tak to mozna sobie nakladac wlasnie jak ktos nagrywa filmy do pokazu albo cos. Za duzo wosku idzie przy recznym nakladaniu, nie rowne jest nakladanie rekoma, wieksze prawdopodobienstwo narobienia nowych swirli.

Np moje rece to musialbym wyslac najpierw na 3 dniowe spa zeby sie bawic w cos takiego. Nie mowiac juz o tym ze rekoma jest wiecej roboty i trzeba sie troche namachac :))

No i wosk nakladany rekoma usuwa sie wedlug mnie ciezej niz nalozony padem. Dlatego ze jest go zazwyczaj wiecej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woski kladzie rekami bo nie wchlaniaja olejkow w nich zawartych,w odroznieniniu od aplikatorow.Ale... nie mozana nakladac palcami,cala dlonia,tylko srodkowa czescia(Sorry ale nie wiem jak sie nazywa,chodzi o ta gdzie sa linie)Bo tam sa groczoly potowe i przy nakladzniu wydziela sie kwas moczny,szkodliwy dla wosku.

Ale zgadzam sie z Makki,bardziej to pod publike robione....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woski kladzie rekami bo nie wchlaniaja olejkow w nich zawartych,w odroznieniniu od aplikatorow.Ale... nie mozana nakladac palcami,cala dlonia,tylko srodkowa czescia(Sorry ale nie wiem jak sie nazywa,chodzi o ta gdzie sa linie)Bo tam sa groczoly potowe i przy nakladzniu wydziela sie kwas moczny,szkodliwy dla wosku.

:o :o :o

Stary, skąd żeś wziął tą teorie ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co sie "czyms" psika po wmasowaniu HDC w 2:55? i co to za "cos"?

To nie jest zwykłe HDC. To wersja PRO dla licencjonowanych detailerów Zymola.

Akurat tutaj jest HDC5. Jak dobrze pamiętam jest ich od 1-5. #1 bardziej ścierne natomiast #5 mniej. I psika po tym IPA żeby zobaczyć stopień korekty.

Co do smarowania rękami - mnie to nie jara, wosku idzie więcej, dłużej schodzi i lubię mieć czyste ręce ;)

A co do Pete's 53, ze strony CG - "Pete’s 53 will not dry to a haze. You can buff it off immediately with a soft, clean microfiber towel."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, ja czasami nakładam wosk lub selant palcami punktowo jak nie chcę usmarować uszczelek ale nigdy dłońmi na dużych powierzchniach bo łapy mi się strasznie pocą.

Jeśli chodzi o HDC to Race Glaze ma podobny produkt:Pre-Wax Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy woski można jakoś podzielić te które można aplikować ręcznie lub nie??

No to tak...

Aplikacje ręczna - trzeba to lubić... :D Nie każdemu odpowiadają takie pieszczoty. Moim zdaniem jest trudniej i niewprawione paluszki zużywają więcej "natłuszczacza". (gdzieś tu był film z murzynem co pierdyknął pół słoika na samą maskę)

Ja osobiście wole robić to aplikatorkiem - mając oczywiście osobny do każdego z wosków.

Czy można je podzielić? Pewnie.

Ale nikt nie jest w stanie zrobić wiarygodnej listy. Niektóre, które zalecane są jako by HAND mogą spowodować chociażby wysuszenie skóry.

Ale najprostszym ze sposobu selekcji jest - NATURAL - SEALANT. Te drugie, łącznie z hybrydami nakładamy w rękawiczkach i aplikatorkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woski kladzie rekami bo nie wchlaniaja olejkow w nich zawartych,w odroznieniniu od aplikatorow.Ale... nie mozana nakladac palcami,cala dlonia,tylko srodkowa czescia(Sorry ale nie wiem jak sie nazywa,chodzi o ta gdzie sa linie)Bo tam sa groczoly potowe i przy nakladzniu wydziela sie kwas moczny,szkodliwy dla wosku.

Ale zgadzam sie z Makki,bardziej to pod publike robione....

miałeś racje z tym nakładaniem ,przyznaje punkcik lub jedno piwo :lol:

u2uCuKvfmFg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałeś racje z tym nakładaniem ,przyznaje punkcik lub jedno piwo :lol:

:f

Tu na tym video dobrze widac jak on sie stara nie uzywac palcow....ale jest maly problem.Wiadomo ze woski nie moga byc podgrzane powyzej pewnej temperatury.Kazdy ma inna.Nakladanie rekoma to znaczy ok36stopni,do tego dochodzi cieplo ktore sie wytwarza podczs tarcia,co podnosi jeszcze teperatore.Nie tylko woski nakladane rekoma sa ciezkie do rownomiernego nalozenie,ale ryzykoje sie,poprzez cieplo,zmiane wlasciwosci wosku.....ale to juz inny temat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...