Skocz do zawartości

Dacia Logan, Dziady cz.I


łukash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Chciałbym zaprezentować efekt mojej pracy nad nieco zapuszczonym wnętrzem Daci Logan

Produkty i sprzęty uzyte:

Myjka K.7.20+ciepła woda (ok.50 stopni)

Odkurzacz Puzzi 100

proszek RM 760

jako APC uzyłem Concept chemicals Delta Force +

Tersus MegaGel

Prace rozpoczęły się od wstępnego odkurzania. Następnie mycie samochodu(płyn do naczyń Fairy) i mycie wnęk drzwi a także....wszystkich 6 furtek karcherem z ciepłą wodą. Całe drzwi od góry do dołu spryskiwałem Deltą, następnie szczota, pędzelek, płyn do naczyń i płukanie ciepłą wodą. Może to się wydać kontrowersyjne ale z takim g.. nie ma się co szczypać.

Kolejny etap to wykręcanie foteli i kilku plastików aby łatwiej dotrzeć do zakamarków i ułatwić sobie pracę. Następnie mycie wszystkich plastików we wnętrzu (kompresor, pędzelek, delta 1:4, i sporo fibry). Po tym etapie przystąpiłem dopiero do pranie ekstrakcyjnego. Najtrudniejszy chyba był o dziwo sufit, kropki po jakimś oleju udało się usunąć MasterGelem Tersusa ale nie szło to jakoś super łatwo i do tego dość duży rozmiar podsufitki sprawił że musiałem poświęcić na to około 1,5 godziny.

Gdy już wszystko ładnie wyschło poskładałem całość do kupy i plastiki obleciałem jakimś produktem który nawet nie ma nazwy ale według mnie bije droższą o kilkanaście razy konkurencję.

Miłego oglądania :f

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Próba na drzwiach czy to w ogóle zejdzie ale DF+ bez problemu dala radę

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

ładnie sie domyły uszczelki, jednak 140barów+ ciepła woda+ DF+ , daje radę

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

decha po samym myciu, bez dressingu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiam :f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Takiego syfa to chyba nawet Seba nie miał w swojej kolekcji :o

O tym samym pomyślałem :o

Chyba jakieś mechaniory jeździły, kto byłby w stanie ubrudzić tak boczki? :roll:

Praca fenomenalna, uwielbiam wykręcanie foteli przy detailingu wnętrza, masz u mnie ogromnego plusa, przyłożyłeś się :u

Powiedz mi, co to za dressing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie foto syf w uszczelce czy to rdza ??

tak to rdza, fura jeździła w firmie gdzie zajmowali się jakąś obróbką metali, toczenie, frezowanie itp. W tylnej uszczelce tez tego było. Może jakbym miał iron x to był to zmył ale dla mnie ten środek jest troszkę za drogi.

Ile czasu zajęło??

Z tego co pamiętam to 2 dni. może byłoby szybciej gdyby było deczko cieplej

Powiedz mi, co to za dressing.

nazwy nie ma albo raczej nie znam, robią to gdzieś w łodzi, zapach mydła, konsystencja wody. Tyle wiem. Muszę się popytać gdzie jak i za ile można to dostać bo jest naprawdę spoko.

Dziękuje za miłe słowa i pozytywne opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie foto syf w uszczelce czy to rdza ??

tak to rdza, fura jeździła w firmie gdzie zajmowali się jakąś obróbką metali, toczenie, frezowanie itp. W tylnej uszczelce tez tego było. Może jakbym miał iron x to był to zmył ale dla mnie ten środek jest troszkę za drogi.

Ile czasu zajęło??

Z tego co pamiętam to 2 dni. może byłoby szybciej gdyby było deczko cieplej

Powiedz mi, co to za dressing.

nazwy nie ma albo raczej nie znam, robią to gdzieś w łodzi, zapach mydła, konsystencja wody. Tyle wiem. Muszę się popytać gdzie jak i za ile można to dostać bo jest naprawdę spoko.
Lukasz jak sie nie myle mielismy to dla mnie zapach taki se ale dzialanie tak jak mowisz bd a chyba robi to firma Mamut z Lodzi

Przywiez jak jeszcze oczywiscie masz na Spot prownamy :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej na 90% to może być to co mówisz bo kolega mi to dał na spróbowanie razem z innymi produktami Mamuta tylko to było bez żadnego opisu ani etykiety. Zapach faktycznie na dłuższą metę może być męczący ale wole takie chemiczne zapachy niż np jakieś kokosowe. Wezmę na spota to porównamy i będzie wiadomo na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś coś z pasami bezpieczeństwa czy nie było potrzeby?

jeśli chodzi o te dla osób siedzących w bagażniku to niestety czyszczenie nic nie dało bo one były masakrycznie pocięte od przewożonych metali. Z drugiej strony ciekawe czemu nie wymontowali sobie tych pasów skoro i tak nie wozili ostatniego rzędu foteli.

Dzięki za pozytywne opinie. Tak naprawdę to ta Dacia nie była taka tragiczna, miałem sporo gorszych samochodów.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...