Jump to content

Insta Finish Butter Wet Wax


mariost

Recommended Posts

Witam. Oto co na temat produktu pisze producent (...myślę, że nie ma co powielać...;) )

http://instafinish.com.au/product_info.php?products_id=135

Ode mnie :

Konsystencja "masełkowatego" płynu o ładnym i przyjemnym zapachu bananowym, bajecznie prosta w aplikacji i polerowaniu.

Produkt nałożony został na lakier po "lekkiej korekcie"(Scholl S17+, S40, IPA) oraz po zastosowaniu cleanera Dodo Juice LP.

Temperatura podczas aplikacji - 15-20 st.C

Sposób aplikacji:

Ktoś tutaj kiedyś napisał (chyba Tony S.), że lubi być lekko "wtarta"...Użyłem czarnego, finishowego pada Boll 150mm. Maszyna rotacyjna.

Obroty:

- rozpoczynałem kolejne panele na 600rpm. - rozprowadzanie,

- kończyłem na 900rpm. - wykończenie - pozostawiłem lekki "film", który usunąłem puszystą fibrą (ze zdjęcia:))

Następnie produkt wraz z "króliczkiem doświadczalnym" :) pozostawieni zostali "sami sobie" w pracowni :)) w temp. 15-20st.C na 14h.

Dokumentacja zdięciowa podczas aplikacji:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

(...ponieważ podczas pracy, to nie wszędzie jeszcze dopracowane, podocierane itd. :) )

Tak samochód wygladał po wyprowadzeniu ze "stajenki" :) :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Link do filmu:

JYPDFqhRfTo

Po 4ech dniach od aplikacji tak wygląda kropelkowanie i "spływanie" - temperatura podczas nagrywania filmu ze spłukiwania 4st.C, auto wcześniej nie myte szamponem, spłukiwane ciepłą woda :

Dołączona grafika

...i sheeting :

-XqynOJ5ft8

Podsumowując. W cenie 35zł takiego efektu "wet" jeszcze nie widziałem (...ale ja w ogóle jeszcze mało do tej pory widziałem... jeśli chodzi o detailing... :)) ) Lakier "oblał się ciekłą plex-i" stał się taki szklisto-plastikowy, bardzo podoba mi się taki efekt, szczególnie, że został on uzyskany nie dużym i bardzo przyjemnym nakładem pracy - i tutaj Insta ma duuży +. Sposobem w który aplikowałem wykorzystałem jakieś 15-20ml produktu dlatego że niestety "gąbka" swoje pewnie wypiła, myślę, że ręcznie poszło by troszkę mniej ale i tak uważam że jest wydajna - warto też tutaj dodać, że podobno "bliżniaczy" produkt od CHGuys - jest trochę droższy (niestety nie wiem czy jest to rzeczywiście ten sam produkt). Prawdę mówiąc, nie zauważam minusów z aplikacji. Z tego co można wyczytać w necie, minusem może być trwałość - tego niestety już nie sprawdzimy ponieważ cała ta moja "historia" jest następstwem wykonanych niedawno poprawek lakierniczych (...to Ford... ;) ) i dla zabezpieczenia (eksperymentalnie) już teraz na Instę "siadł" colli-eżka :lol: . Nie zauważyłem na razie, żeby się coś gryzło. Znając życie to i tak znowu nie wytrzymam i za miesiąc znowu "do stajenki" ;) . Nie męczę was już. Dziękuję za uwagę. Krytyka mile widziana ;)

PS. Przepraszam za zdjęcia, są niestety, z braku czasu, tylko z "komórki", filmy rownież, a w dodatku "operator" to najbardziej "amatorski" amator na świecie... :))

Link to comment
Share on other sites


ja również mam u siebie inste, stosuję zamiennie z Black Holem- bardzo dobre obydwa produkty nie potrafię jednak wyróznić któregoś z nic- może aplikacja maszynowa na insta daje lepsze efekty i lepiej się pracuje ale to już subiektywizm :u

Link to comment
Share on other sites

Poprawiłem linki do filmów z YT.

Jak krytyka mile widziana to ja mam parę kwestii do wyjaśnienia :)

(Scholl S17+, S40, IPA) oraz po zastosowaniu cleanera Dodo Juice LP

Cóż to za przedziwna kombinacja panie kolego? :)

Albo S17+, S40 -> IFBWW

Albo S17+, DJ LP -> IFBWW

IPA moim zdaniem troszkę tu nie potrzebna (chyba, że sprawdzałeś poziom korekty, ale skoro to lekkie odświeżenie to nie było takiej potrzeby; może sam cleaner by wystarczył - S40 lub DJ LP). Mówi się, że powierzchnię lepiej odtłuścić jedynie przed nakładaniem środków polimerowych (sealantów), przy woskach nie ma takiej potrzeby, te 'olejki' się lubią ;)

Uszczelki (wokół klamek i przy szybie) oraz szczeliny (pod szybą tylną oraz wokół wlewu paliwa) bardzo rażą. Mam nadzieję, że finalnie wszystko dopieściłeś :u

Co to za fibra?

Widzę, że foka dostała nowe lampy. :u

Link to comment
Share on other sites

JJ...

...IPA była do inspekcji, pomiędzy Scholle (żle to ująłem - wiem), nie chciałem się rozpisywać bo temat dotyczy testu Insty, chciałem aby czytelnik wiedział co było używane w "podłożu", tylko...;)

...nie było potrzeby stosować DJ LP po S40 (który jest też cleanerem) ale traktuję S40 jako taki "docinacz" po S17+, a DJ LP bardzo lubię i efekt po nim - dlatego zrobiłem to tak...profilaktycznie - powiedzmy...;)

Mówi się, że powierzchnię lepiej odtłuścić jedynie przed nakładaniem środków polimerowych (sealantów), przy woskach nie ma takiej potrzeby, te 'olejki' się lubią

...tego się teraz nauczyłem... ;)

Uszczelki i te inne pierdołki - wszystko oczywiście dopieściłem tą żółtą fibrą "BLINK" kupioną w jakimś niemieckim tekstylniaku ;) ... Pozdro

Link to comment
Share on other sites

Mam to masło ale co CG i też nakładanie i ścieranie jest łatwe, chociaż natty'sa blue milej się nakładało bo lepiej widać po nałożeniu. Niestety zdjęć w słońcu nie mam, jedynie w pochmurny dzień i świeżo po odświeżeniu lakieru z nałożenym wcześniej cg wet mirror finish. Trwałości nie testowałem, bo po dwóch tygodniach letnich z nudy po prostu spróbowałem czegoś innego :)

Link to comment
Share on other sites

Mam klona tego wosku od CG Butter Wet Wax , faktycznie nakładanie , polerowanie bajeczka , połysk i wet jest bardzo ładny . Pod wosk dawałem ClearKote Vanilla Hand Glaze , robi wrażenie , jednak ja z trwałości jestem niezadowolony jak i z odprowadzania wody , ale do szybkiego " wet " produkt pierwsza klasa .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...