Skocz do zawartości

BMW Z3 - Trzylitrowe, weekendowe cabrio


Rise and Shine

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie w Nowym Roku!

Zaczynamy od samochodu, który w tej chwili prawdopodobnie jest pogrążony już od dawna w śnie zimowym, a mianowicie od Bmw Z3 w gustownej, ciemnej zieleni.

Samochód, użytkowany jako weekendowy wóz na przejażdzki, zawitał do nas na kompleksowy detailing - zakres usługi objął zarówno korektę lakieru, czyszczenie i zabezpieczenie skór i wnętrza oraz czyszczenie dachu materiałowego i jego impregnację.

Samochód był wtórnie lakierowany, mimo to lakier zdążył "przyjąć" już sporo rysek, z racji jego dość nietypowych, obłych kształtów, mieliśmy troszkę gimnastyki.

Korektę standardowo przeprowadziliśmy z użyciem maszyn Festool i Makita, na pastach Menzerny i padach Flexi. Dach materiałowy został oczyszczony chemią Tersus, w ekstrakcji pomogła nam Sabrina. Następnie zabezpieczyliśmy go 303 Fabric Guard. Wnętrze oczyściliśmy cleanerami Soft i Strong Colourlock'a, tworzywa sztuczne APC Autosmarta. Wszystkie materiały zostały odpowiednio zabezpieczone środkami RaceGlaze, Poorboy's i 303.

Od siebie dodam tylko, że skóry w tym samochodzie są chyba najmilej wspominanymi przeze mnie - wielokrotnie w rozmowach z klientami czy osobami z branży określałem je jako najprzyjemniejsze w pracy. Znawcy marki/modelu mogą się wykazać i nas doinformować, czy specyficzna "twardość" tej skóry, diametralnie różniąca się od innych które spotyka się w samochodach Bmw, ma związek z faktem że jest to kabriolet, więc narażone są na działanie czynników atmosferycznych? Bo taką teorię sobie wysnuliśmy, czy ma coś wspólnego z rzeczywistością, cięzko mi powiedzieć, ale pewnie dowiem się od Was na dniach :)

Co mogę jeszcze napisać... samochód zawitał do nas w któryś weekend, kilka tygodni po naszych zabiegach na Quick Detailing, by pozbyć się delikatnej warstwy kurzu i zabrudzeń. Prawdę powiedziawszy, mycie rękawicą było formalnością, 99% zabrudzeń "uciekło" już podczas płukania czystą wodą. Obserwowanie natomiast, jak podczas płukania woda zachowuje się na samochodzie tak pięknego ksztatłu, pokrytym woskiem z palety SV, to przyjemność zapamiętana do dziś :roll:

Jeśli po tym opisie odnosicie wrażenie, że polubiłem ten model, tak, zdecydowanie macie racje :good:

Zapraszam do zapoznania sie z relacją :ad:

Myjemy...

Dołączona grafika

Pozujemy z pędzelkiem RG i APC Autosmartu, specjalnie dla Was... 8-)

Dołączona grafika

Wjeżdzamy do studia...

Dołączona grafika

Pod światłem lamp niestety, nie jest już tak różowo :thumbdown:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

... bierzemy się więc do pracy :ad:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nawet z odrobiną pyłu po paście wygląda dobrze...

Dołączona grafika

Prace nad wnętrzem

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wisienka na torcie i przechodzimy do prezentacji efektu finalnego :song:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiamy!

Rise & Shine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Adam, robota, relacja i zdjęcia powalają na kolana!

I takie pytanie o warsztat foto - czy efekt jak na ostatnim zdjęciu robicie HDRem, wyciągacie PSem, czy jest to zasługa oświetlenia i długiego czasu otwarcia migawki?

Absolutnie nie - ja i tak zdecydowanie długo siedzę nad relacjami, gdybym jeszcze miał bawić się w HDRy... Pojedyncza ekspozycja z poprawką na specyfikę matrycy Nikona (moim zdaniem lubi niedoświetlać), czyli ciut dłuższa niźli zalecałby automat, potem tylko zmiana rozmiaru, poziomy, balans kolorów (bo przy tak mieszanym oświetleniu różne rzeczy wychodzą) i gotowe. Najważniejszą rzeczą jest jednakże oświetlenie, oraz funkcja równoważenia cieni w aparacie, ustawiona w skali od 1 do 5, na 2.

Czy muszę wspominać o ładnie przygotowanym lakierze? :f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...