Skocz do zawartości

Długoterminowe porównanie super sealantów


minetoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Pomyślałem że będziecie chcieli obserwować to co ja i użytkownicy KA.

Dzielę się z Wami testem super sealantów.

Pozwolicie że skopiuję opis jak i relację z konkurencyjnego forum proszę nie gniewajcie się za to :oops:

Panel testowy to maska na VW Polo.

Została przygotowana za pomocą żółtego i niebieskiego korka 3M.

Po bardzo dokładnym odtłuszczeniu IPA przystąpiłem do aplikacji.

W szranki stanęły następujące preparaty w kolejności od lewej strony maski:

-Gtechniq C1

-4Nano sealant

-Cquartz

-Wolfgang z dedykowanym cleanerem

-Tajemniczy sealant który celowo ujawnię po pewnym czasie :-] tzw "X"

Aplikacja 4Nano lekka łatwa i przyjemna.

Test przeprowadzony w ciepłym garażu, panel nagrzany lampami do stanu "ciepłego" równego z otoczeniem a następnie auto pozostawione na noc w w/w pomieszczeniu.

Poniżej kilka zdjęć i video z dnia następnego.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

C1

Dołączona grafika

4Nano

Dołączona grafika

Cquartz

Dołączona grafika

Wolfgang

Dołączona grafika

"X" :)

Dołączona grafika

Początek długo dystansowego mam nadzieję testu 08-01-2012

Dzięki Spons za próbki :)

Video

f-6OI-waSYY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


X to pewnie coś budżetowego, na przykład TW którego testował Xeper ;)

Bardzo się cieszę, że zrobiłeś coś takiego Piotrze, bardzo mi tego brakowało, szczególnie, że na przyszły sezon zastanawiałem się nad czymś hiper ultra (CQ) dla auta ojca.

Jak będzie przebiegał test? Regularne mycie? Używanie podbijacza czy sucha wytrzymałość sealantów?

Gdzie nabyłeś Gtechniq? Bardzo dużo dobrego o nim przeczytałem :u

No i Wolfgang zbierał pochlebne opinie, bardzo zaskoczył Mariusza marctwain-a swoją wytrzymałością (jest na forum wątek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzielę się z Wami testem super sealantów.

W szranki stanęły następujące preparaty w kolejności od lewej strony maski:

-Gtechniq C1

-4Nano sealant

-Cquartz

-Wolfgang z dedykowanym cleanerem

-Tajemniczy sealant który celowo ujawnię po pewnym czasie :-] tzw "X"

Czy te sealanty są "super" - np wg mnie dużo lepszy jest POLISHANGEL® Master Sealant i inne, to po pierwsze.

Po drugie użyłeś tylko w jednym przypadku cleanera i dla tego ten test jest mało miarodajny. :-\

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te sealanty są "super" - np wg mnie dużo lepszy jest POLISHANGEL® Master Sealant i inne, to po pierwsze.

Po drugie użyłeś tylko w jednym przypadku cleanera i dla tego ten test jest mało miarodajny.

Pozdrawiam.

Tak przyjęło się określać sealanty które trwać mają miesiącami.

Co do cleanerów to kompletna bzdura.

Tylko Wolfgang ma swój cleaner i tego użyłem a reszta środków jest samodzielna i kładziemy na czysty odtłuszczony lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Bo jeden produkt działa na drugi.

Patrz wielki test wosków z 2009 roku itp;-) I brak wyników. I wiele innych testów, które podzieliły ten los.

To samo jest z efektem wizualnym, aby określić wygląd auta po danym wosku/sealancie najlepiej nawoskować całe auto. A tak na jednym aucie niektórzy kładą 16 wosków i nic nie widać, wszystko wygląda tak samo. A potem mamy znawców, którzy wypowiadają się na temat danego wosku a przesmarowali jeden panel :lol: Nie jest to atak czy podjazd na kogokolwiek, po prostu taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalMagnes, masz na mysli wielki test CWWC z KA? Bo byl tez test sealantow DW robiony na niebieskim furgonie i tam wyniki były ogłoszone.

A powiedzcie mi, jak widzicie roznice w LSP kladzionym na całym aucie? Jak to porównać do innego LSP kładzionego wcześniej/pozniej, gdy lakier jest przygotowany inaczej, jest inne oswietlenie, pora dnia, roku? Jak je porównać, gdy jedynym odniesieniem jest nasza zawodna pamięć i podświadome oczekiwanie efektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu




×
×
  • Dodaj nową pozycję...