Skocz do zawartości

MAKITA 9227 CB vs. Hitachi SP18VA - którą wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Tak jak w temacie - na dniach będę kupował polerkę i potrzebuję Waszej pomocy. Który sprzęt byście wybrali: MAKITA 9227 CB czy Hitachi SP18VA?

Ceny podobne, z obiema firmami miałem do czynienia (więcej z Makitą) ale to raczej ze sprzętem typowo budowlanym. Generalnie obie mają w moich oczach uznanie ale co do polerki to nie wiem która lepsza dlatego mam nadzieję, że mi pomożecie. Pracował ktoś na którejś z powyższych?

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,

Błaszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pracowałem ja, pracował Tomasz, pracował Jacek.

Danych technicznych nie będę Ci przywoływał, wszystko jest w internecie. Cóż mogę powiedzieć od siebie:

Jeśli chodzi o kwestie wagi to na pionowych powierzchniach nie stanowi dla mnie problemu, na płaskich - pomaga. Maszyną łatwo się operuje, jest poręczna, wygodna. Blokada włącznika znacznie ułatwia pracę, spust jest kilkufazowy, to coś w rodzaju soft startu, przy wprawnych rękach włączenie maszyny to prawdziwa płynność. Niskie obroty początkowe to z pewnością ułatwienie, między innymi tym kierowałem się podczas zakupu. Jeśli chodzi o głośność, do biegu 3. jest bardzo przyzwoicie, później to typowa szlifiera ;) wszystko zależy też od pomieszczenia w jakim pracujesz. Długość kabla zadowalająca, wtyczka nie wala się po lakierze, blokada na główce bardzo solidna i precyzyjna. Sprzęt jest solidny i dobrze wykonany więc ja od siebie mogę Ci ją polecić. :-bd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem ja, pracował Tomasz, pracował Jacek.

Danych technicznych nie będę Ci przywoływał, wszystko jest w internecie. Cóż mogę powiedzieć od siebie:

Jeśli chodzi o kwestie wagi to na pionowych powierzchniach nie stanowi dla mnie problemu, na płaskich - pomaga. Maszyną łatwo się operuje, jest poręczna, wygodna. Blokada włącznika znacznie ułatwia pracę, spust jest kilkufazowy, to coś w rodzaju soft startu, przy wprawnych rękach włączenie maszyny to prawdziwa płynność. Niskie obroty początkowe to z pewnością ułatwienie, między innymi tym kierowałem się podczas zakupu. Jeśli chodzi o głośność, do biegu 3. jest bardzo przyzwoicie, później to typowa szlifiera ;) wszystko zależy też od pomieszczenia w jakim pracujesz. Długość kabla zadowalająca, wtyczka nie wala się po lakierze, blokada na główce bardzo solidna i precyzyjna. Sprzęt jest solidny i dobrze wykonany więc ja od siebie mogę Ci ją polecić. :-bd

Dzięki za opinie. A o której maszynie pisałeś? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makita była sprawdzona na przestrzeni wieku i każdy chwali , hitaschi mniej . Ja bym zakupił hitaschi bo ją mam i używam :f

Hitaschi ma jeden pan z wawy 5 lat i pracuje na niej codziennie wymienił szczotki smar przekładnie i maszyna pracuje dalej bez zarzutów :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to obie maszyny mogę mieć po dużo niższych cenach od rynkowych stąd moje zastanowienie. Generalnie bardziej nastawiony jestem na Makite ale Hitachi też jest propozycją godną przemyślenia. Ciężki wybór bo oba sprzęty wydają się być żywotne i solidne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jeszcze nad Metabo PE 12-175, kupisz prawie w takich samych pieniadzach jak Makite (mówie o sprzecie nowym). Jest dla mnie poręczniejsza niż Makita (miałem obie w rekach), trzymanie za korpus a druga ręka za-ja to nazywam- kaczy dziub, goła maszyna bez BP waży niecałe 2,5 kg, jedyny minus to regulacja obrotów z tylu maszyny pod kablem jak w DAS,ie- kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...