Skocz do zawartości

Refresh "kropka" II


mariost

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód - Fiat Punto II

Wiek - "gimnazjalista"- 1sza klasa ;) (...samochód naturalnie...) :D

Stan lakieru - świrle, na masce i błotnikach przednich długie głębokie rysy do podkładu ponieważ samochód był

kiedyś eLką na której reklamy, jakiś "śpec" docinał skalpelem czy żyletką - nie wiem... na masce

kupa odprysków (niestety już do malowania się nadających)...no i dach, praktycznie matowy,

malowany przez faceta z miotłą w ręku, maczaną w wiadrze z "gaszonym wapnem" :lol: - nazywają

go u nas "lakiernikiem :) ...przez bardzo długi czas nie zabezpieczona, zdążyła bardzo "wnikliwie" się

zabrudzić. Poza tym w lakierze było tyle wosku koloryzującego (SONAX), że nie mogłem sobie

poradzić z pozbyciem się tego cholerstwa :evil:

Odświeżenie obejmowało mycie, lekką korektę i pierwsza aplikację LSP - trwało około 12h.

Po przerwie 16sto godz. LSP zostało zaaplikowane jeszcze raz - 2h

Poza tym, "pod górkę" ;), pogodę zobaczycie na zdjęciach, słabe światło, którego aparat nie miał skąd "nałapać", dlatego zdjęcia są, jakie są...miejsce pracy też póki co jest jakie jest. Ale jak to w "Shrek-u" gadali "...jakoś poszło ośle...jakoś poszło..." :D

Użyłem:

Mycie - T&G w sprayu Nigrin

szampon i rękawica Nigrin

suszenie Fluffy

Koła - P21S

Odświeżenie - S17+, S40, Megs UC, pady pomarańczowy Flexi, biały Monster, zółty wafel Monster, pomarańczowy

80mm Flexi, futro

Dressing na oponach - Sonax Gel

Plastiki - 303 AP

Polerowanie wosków - fibra "ravi" z marketu za 5.60 zł.:))

...taki brudasek był :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

...popsikaliśmy, pomachali rączkami i ...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

...to do garażu bo na dworze :-s

Dołączona grafika

...Fiat był glinkowany niedawno i od tego czasu praktycznie stał w garażu więc ograniczyłem się do glinkowania dachu, który wyglądał tak :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

...nie było wyjścia...trza się było przeżegnać i po raz pierwszy przywitać z "baranem": :lol:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

...jedziemy...

Dołączona grafika

...w międzyczasie Wojtuś czytał gazete: :lol:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

...po jednym przejeżdzie... lakier był tak żle nałożony, że :shock:, nie ciąłem tej "mory" do końca :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

...lakier utleniony, "wypłowiały", na wielu panelach różnił się po prostu kolorem :

Dołączona grafika

...poza tym standardzik :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

...klapa tył, nie ująłem tego tak na zdjęciach ale w rzeczywistości wyglądało to gorzej na całym tym aucie, poza tym Sonax-skurczybyk dużo zakrył bo był wiele razy wcześniej aplikowany i wniknął w lakier niemiłosiernie...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

słabe 50/50: maska

Dołączona grafika

...nadkole-przód

Dołączona grafika

Dołączona grafika

...nadkole po S17+

Dołączona grafika

Dołączona grafika

...nadkole tył po S17+

Dołączona grafika

...klapa-tył 50/50

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

...i po

Dołączona grafika

...no to myjemy

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

... "suszi" :) ...

Dołączona grafika

...skubany (fluffy) 2 razy wysuszył tego małego "pierdołka" i nie miałem co z niego wyciskać za bardzo

Dołączona grafika

Dołączona grafika

...puszeczka na dach, buteleczka na resztę :

Dołączona grafika

...to już se Wojtuś sam kładł bo ja obowiązki małżeńskie pojechałem spełniać... :)) po pierwszej warstwie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

...chciałem na drugi dzień zrobić zdjęcia na powietrzu ale:

Dołączona grafika

...jeszcze kilka po drugiej warstwie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

KONIEC. Dotrwał ktoś do końca ??? =))

PS. ...dostanie mi się zj...ka (najprawdopodobniej od JJa ;) bo nie oklejałem i wiem, że nie tłumaczy mnie to, że nie miałem czasu, nie chciało mi się, miałem małe pady i i tak wszystko co czarne czyściliśmy i odnawialiśmy preparatami 303 - leń jestem... ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


PS. ...dostanie mi się zj...ka (najprawdopodobniej od JJa ;)

No i wyszło, że zły wujek jestem :lol:

Jeżeli śladów nie zostało na uszelkach i plastikach to ok :)

;)

Praca sympatyczna, auto stylistycznie wygląda moim zdaniem nie najgorzej (może poza brewkami) i takie zabiegi bardzo mu służą. Ode mnie :-bd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygarnąłbym takiego kropka

BTW, dlaczego 476 tylko na dach? Butter Wax raczej nie pozyje długo w tych warunkach....

...jeszcze 2 tyg. temu był do sprzedania ;) (za jakieś 7tyś chyba) ale zrobiło się bratu żal i stwierdził ze jutro pojedzie po to:

http://moto.allegro.pl/fiat-punto-ii-hgt-1-8-po-wypadku-do-negocjacji-i2047361537.html

...bo czerwony to golas i 1.2 tylko - tak więc będzie przeszczepianie...w związku z tym kropek zostanie chyba w garażu narazie poza tym bardzo chciałem zobaczyć "wet" Insty na tym akrylu, za jakiś czas rzucimy coll-eżke na całość...

auto stylistycznie wygląda moim zdaniem nie najgorzej (może poza brewkami)

...daj spokój JJ, lampy-tył i brewki to tragedia jest przecież :lol: Były zakładane jeszcze w czasach "modern talking" :)) przeze mnie (auto było moje kiedyś) taka moda była 8-) ...pójdą do śmietnika...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...