Jump to content

Collnite 476s vs Jetseal 109


Sucre

Recommended Posts

Od dłuższego czasu zastanawiam się jak to jest z wytrzymałością wosków. Wiele osób pisze ile im wytrzymują, ale przeważnie używają jakiegoś QD i po pewnym czasie to chyba on kropelkuje a nie położony kilka miesięcy wcześniej wosk.

Postanowiłem sprawdził popularny, choć ostatnio zrzucony z pozycji lidera 476 i mało popularny na forum Jestseal 109.

Samochód umyty mocnym ( apc+901) prewashem, następnie wyglinkowany, przepolerowany Mequiarsową 205 na padzie polishing.

Chciałem również sprawdzić nowo nabyty cleaner Auto Finesse Rejuvenate i zobaczyć jak sealanty będą zachowywać się na Dodo Juice Lime Prime.

Przód, lewy bok i tył są zrobione Rejuvenate a prawy bok Lime Prime.

Każdy panel dzieliłem na dwie części i aplikowałem woski, poleżały sobie około 40 min i zostały spolerowane. Wszystko było robione w ciepłym garażu więc mam nadzieję, że temp nie wpłynie na żywotność wosków.

Tutaj sprawcy całego zamiesznia.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Samochód nie ma łatwego życia, latam nim w trasy, tygodniowo przeważnie robie około 1000 km, samochód garażowany przez 3-4 dni w tygodniu. Nie będę używał żadnych quick detailerów. Na bieżąco będę będę wrzucał zdjęcia i filmy jak zachowują się nasi długodystansowcy.

Link to comment
Share on other sites


Ciekawy test :) Szkoda, że nie bierze w nim udziału więcej wosków ale i tak będę z ciekawością śledził test!

Powiedz mi taką rzecz: który cleaner jest lepszy w Twojej opinii? Którym lepiej Ci się pracowało? Bo właśnie któryś z tych dwóch chcę kupić a nie wiem który wybrać - Dodo sprawdzony a AF coś nowego... i sam już nie wiem co wziąć ;)

Link to comment
Share on other sites

Adaś, super, że zdecydowałeś się na takie porównanie :u

Będzie ciekawie oglądać jak strona pokryta 476s szybciej się brudzi :D

Swoją drogą, pokładam ciche nadzieje w Jetseal'u. Nigdy go nie testowałem ale coś mnie do niego ciągnie. Ciekawe czy słusznie.

Czekamy na aktualizację :u

Link to comment
Share on other sites

Błaszczu ciężko powiedzieć który z nich lepszy...Z AF mam styczność po raz pierwszy więc nie chce na razie wydawać żadnych opinii na jego temat. Pod względem pracy i śliskości jaką pozostawia bardzo podobny do Lime Prime. Jeżeli chodzi o ścieralność też za wiele nie powiem bo na srebrnym kolorze nic nie widać ;)

JJ. powiem Ci szczerze że sam jestem bardzo ciekaw rezultatu :D 476s to niby lider jeżeli chodzi o długowieczność, o 109 za wiele u nas nie słychać. Bardzo żałuję że dopiero w tygodniu dojdzie do mnie 601 i 105 bo też bym z chęcią porównał...Chociaż uważam, że jak porównanie wosków ma być miarodajne to dwa są w sam raz.

Link to comment
Share on other sites

Haha aż zdziwiony jestem że dopiero ktoś teraz napisał o stawianiu rzeczy na dachu :lol: Dach jest po lekkim gradobiciu i nie był polerowany ani poddawany zabiegom więc nie ma się co przejmować. Niestety ale nie mam możliwości położyć dwóch warstw.

Makki jeśli mógłbyś napisać jak odpowiednio kłaść 109??

Link to comment
Share on other sites

Pierwszy tysiąc kilometrów za nami, samochód stał pod chmurką, warunki były ciężkie, sół, śnieg i cały syf z dróg. Postanowiłem wjechać na bezdotyk i sprawdzić łatwość domywania. Użyłem programu trzeciego ( woda z kanalizacji ), brud schodził bez najmniejszego problemu, w 3 min udało mi się opędzlować cały samochód.

Wnioski z filmiku co najmniej zastanawiające, sheeting 109 bardzo słaby, nie wiem czy ten typ tak ma czy był może jakiś błąd w aplikacji, ale widząc jak 476 odpycha wodę raczej to wykluczam. Może wpływ ma to że samochód został tylko opukany, chociaż wydaje mi się że cały brud spłynął. Zobaczymy jak będzie to wyglądać po ręcznym myciu.

PS. Płukanie samochodu w temp -14 nie jest najlepszym pomysłem, ledwo otworzyłem drzwi, nie wspominając o gruubej warstwie lodu na szybach..ale czego się nie robi dla zajawki. :D

Tak wyglądał samochód przed płukaniem.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

UqlUWVw-W8g

Link to comment
Share on other sites

No właśnie nie wiem czy on tak ma ale nie wydaje mi się...chociaż dziwne żeby go nie było po 3 dniach trasy... :shock: Zobaczymy jak dalej będzie to wyglądać. Makki pisał o odpowiedniej aplikacji, może tutaj gdzieś popełniłem błąd, ale znowu z collim wszystko wporządku.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
  • Administrator
49 minut temu, firemantom napisał:

Nie wiem czy to dobre miejsce ale nie znalazłem osobnego wątku o Collinite więc odgrzeję kotleta. Mam pytanie: czy colli 476s potrafi przybrudzić plastiki? Znalałem na różnych forach tego typu opinie. Jsk się ewentualnie tego ustrzec, na co uważać?

Większość wosków brudzi nielakierowane tworzywa sztuczne. Jeśli już pobrudzimy tworzywa i wosk na nich przyschnie, możemy go usunąć za pomocą magicznej gąbki i APC. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...