Skocz do zawartości

Tar and Glue Remover - MAC 124 Prickbort


łukash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami i doświadczeniami z środkiem do usuwania smoły MAC 124 Prickbort. To, z czym jest według mnie największy problem w przypadku środków do usuwania smoły to zapach oraz skuteczność działania. Dotąd używałem bardzo skutecznych preparatów jednakże ich zapach był tak drażniący i intensywny, że po użyciu w zamkniętym pomieszczeniu smród nafty utrzymywał się przez długi czas i dla wielu osób praktycznie nie do wytrzymania. W przypadku MAC`a zapach według mnie jest bardzo przyjemny, tzn nie pachnie owocami, ale też nie jest to jakiś drażniący smród, po porostu delikatny, chemiczny zapach. Jeśli chodzi o skuteczność to MAC działa inaczej niż moje poprzednie Tary, tzn efekt nie jest natychmiastowy po naniesieniu środka, produkt ten musi chwilę poleżeć. Można pomyśleć, że to wada produktu, ale ja uważam to za zaletę. Spryskuję powierzchnię lakieru i zajmuję się inna robotą dając chwilkę (ok. 5-10 minut) MACowi na to by odpowiednio zareagował.

Ja stosuję go w ten sposób, że nanoszę przy pomocy oryginalnego atomizera na umyty i suchy(ważne) samochód, następnie wycieram szmatką, po której zostaje tłusty film, który bez problemu usuwam przy pomocy szmatki i czystej wody (można oczywiście użyć jakiegoś QD)

MAC 124 Prickbort poza usuwaniem smoły doskonale, naprawdę super sprawdza się przy myciu silnika lub mycia wnęk ulepionych w smarze. Nanoszę go na miejsca, w których jest smar/ wycieki olejowe i pozwalam mu chwilkę poleżeć następnie wypłukuje te miejsca przy pomocy gorącej wody, ale zimną tez pójdzie bez problemu. W odróżnieniu od moich poprzednich Tarów MAC super wypłukuje się przy pomocy wody i dlatego tez nie należy go stosować na mokrą powierzchnię.

Według mnie super produkt godny polecenia. Póki co nie spotkałem lepszego produktu który ma wyważony skład pozwalający na bezpiecznie usunięcie smoły bez szkody dla lakieru i plastików i nie śmierdzi jak nafta.

Poniżej fotki z czyszczenia felgi przy pomocy MAC`a,

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po czyszczeniu. Smoła zeszła ale szału nie ma bo felgi mocno zmęczone

Dołączona grafika

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A czy dużym faux pas będzie nie wcieranie T&G na lakierze, tylko np: pozostawienie go do momentu aż sam spłynie i spłukanie myjką?

Mozesz go spokojnie zostawic na lakierze odczekac 15min i splukac myjka , osobiscie uzywalem pendzelka jedynie na kolach reszte auta tylko myjka , mam nadziej ze na dniach pokazemy testy dwoch innych Tarow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dużym faux pas będzie nie wcieranie T&G na lakierze, tylko np: pozostawienie go do momentu aż sam spłynie i spłukanie myjką?

niestety ale trzeba uważać- na hondzie accord swego czasu potrzymałem 15 minut z Car Valeta tar removera- powstały takie zacieki że bez polerki nie zeszły-glinka tymbardziej nie usuneła tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dużym faux pas będzie nie wcieranie T&G na lakierze, tylko np: pozostawienie go do momentu aż sam spłynie i spłukanie myjką?

niestety ale trzeba uważać- na hondzie accord swego czasu potrzymałem 15 minut z Car Valeta tar removera- powstały takie zacieki że bez polerki nie zeszły-glinka tymbardziej nie usuneła tego.

Przez tyle lat znajomosci z Mackiem nie mialem takich sytuacji, aczkolwiek nalezy uwazac w szczegolnosci na dziwnie lakierowane elementy np sprayem ;)

Na ori lub normalnie lakierowanych elementach nie widzialem dzilan ubocznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...