Skocz do zawartości

test koch chemie green star (apc)


Rekomendowane odpowiedzi

Test sponsorowany przez firme MX Nowicki

Dołączona grafika

No więc do testów otrzymałem próbke APC od Koch chemie o nazwie green star.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Opis: GREEN STAR uniwersalny, dobrze pieniąca się środek czyszczący ogólnego zastosowania, czyli APC. Doskonale nadaje się do czyszczenia

powierzchni lakierowanych oraz plastikowych. Przy odpowiednim stężeniu można czyścić plastiki wewnętrzne oraz elmenty gumowe.

Rozcieńczenie: w zależności od zabrudzenia 1:5 do 1:80

PH: 12,5

Zapach: niby taki kwiatowy ale po dłuższym wąchaniu chemię czuć

Postanowiłem zastosować nowe apc do umycia opon, ktore ostatni raz były myte jesienia zresztą tak jak całe auto.

Dołączona grafika

Dywaniki też przyszły na test

Dołączona grafika

Drobne zakamarki...

Dołączona grafika

Zaczynamy od dywanika, green stara porównałem z predatorem:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Obydwa pienią się znakomicie. Za zdjęciach nie widać ale green star lepiej się pieni.W sile domywania nie widzę różnicy.

Czas na oponę i felgę. Nie myte od jesieni.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Również bez problemu dają radę.Dawny blask przywrócony.

Lekki zimowy syf w zakamarkach :). Tym razem sam green star.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Też nie ma problemu.

Wrócmy jeszcze do fragmentu nadkola...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tutaj wyszło perfect. Te plamy to nie brud tylko grudy asfaltu więc bez obaw brud doczyszczony.

Stężenie jakiego użyłem do testu to 1:10. 100 ml gotowego roztworu wystarczyło na zrobienie tego testu.

Podsumowując: Zapach nie przeszkadzał mi w pracy, dobrze sobie radzi z typowymi zabrudzeniami, super się pieni. Jeśli chodzi o porównanie z

predatorem to myślę, że wystarczy, że spojrzycie na cenę obydwu środków i odpowiecie sobie na pytanie co lepsze. Obydwa dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak wyglądało czyszczenie dywanika? Połowę spryskałeś green starem a połowę predatorem? Tak samo z oponą? Używałeś przy tym jednego pędzla? Płukałeś go w międzyczasie (pomiędzy jednym środkiem a drugim)? Czy i na ile pozostawiałeś APC aby sobie posiedziało na brudnych elementach?

Dzięki za test Antonio :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądało czyszczenie dywanika? Połowę spryskałeś green starem a połowę predatorem? Tak samo z oponą? Używałeś przy tym jednego pędzla? Płukałeś go w międzyczasie (pomiędzy jednym środkiem a drugim)? Czy i na ile pozostawiałeś APC aby sobie posiedziało na brudnych elementach?

Dzięki za test Antonio

a więc, czyszczenie dywanika dokładnie tak jak mówisz, tak jak na foto połowa green star i połowa predator, póżniej pędzelek, 5minut czekania i pod wodę. Green star pieni sie lepiej ale skopałem bo najpierw pomaziałem strone z greenem a pozniej tym samym pedzelkiem strone z predatorem, dlatego nie widac roznicy w pienieniu. Opony tak samo, tylko używałem dodatkowo szczotki widocznej na zdjeciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antonio bardzo dziękujemy za test. Szybki jesteś :D

Dasz radę sprawdzić jeszcze na plastikach wewnętrznych? Może jakaś jasna listwa w strukturze się trafi żeby można było zobaczyć jak wyciąga brud z porów ;) To tak na przyszłość jeżeli by był okazja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...