Skocz do zawartości

Cleaner a Wosk - dobór


falon

Rekomendowane odpowiedzi

hejka

ciągle widzę jak ludzie się pytają czy dany cleaner x można stosować pod jakiś wosk x.

czy tu w ogóle jest jakaś różnica? Wiadomo, że są cleanery dedykowane, np HD pod zymole ale wiadomo że są wyśmienite pod inne woski,

więc o co chodzi, co się tu rozróżnia i czym kierować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kierujesz się osobistymi preferencjami, łatwość pracy, cena, zapach. Cleaner ma za zadanie przygotować powierzchnię pod wosk i to jest najważniejsze. Chyba nie słyszałem jeszcze o cleanerze który zaszkodził dla wosku. Ale ja młody jestem, życia nie znam.. =;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to czytać tego typu opinię podpartą dłuższymi obserwacjami ponieważ wiele razy zdarza się dla osoby, że zrobi coś niewłaściwie, kombo padnie i obarcza winą produkty.

Radek, cała zabawa polega na tym aby próbować samemu i znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie :)

Posiadam 2 cleanery a szukam kolejnych, never ending story.. :lol:

Jeśli chodzi o dobór podkładu pod LSP, kiedyś o tym pisałem, chyba dla Jankosa, pod woski naturalne glaze bądź cleaner bez konieczności przemywania IPA/zmywaczem silikonowym, te olejki się lubią, natomiast pod sealanty powierzchnia jak najbardziej tępa.

Podobna relacja z używaniem dopalaczy. Podobno polimerowy QD zmyje naturalny wosk ale carnaubowy QD nie zmyje sztucznego zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze grunt to nie dac sie zwariowac. Kazdy producent ma w swojej ofercie cleaner (albo kilka) i rzecza oczywista jest, ze bedzie staral sie udowodnic, ze potrzebujemy kazdego z nich.

Moje osobiste doswiadcznia sa takie, ze najczesciej uzywam starego clinera Megsa Body Scrub - zarowno do wosków syntetycznych (NXT2.0, sealant Turtla - tu dodatkowo zmycie IPA) jak i mniej syntetycznych (#16, Nattys, Gold Class). W tym roku planuje przetestowac nowe cleanery: Lusso Revitalizing oraz (ponoc dedykowane) Zymol HDC i DG #601 - zobaczymy z czym to sie je. Na razie widze, ze HDC jest zdecydowanie inne i ma mase olejkow w sobie. Niektorzy twierdza, ze Lusso jest podobne, ale moim zdaniem wrecz przeciwnie - po Lusso lakier jest tępy, po HDC tłusty i śliski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pod np hybrydę jak coli czy fk1000p nie dawać cleanera lub go wymyć po pracy

Dawac, dawac :) Cliner jest dobry, bo chemicznie oczyszcza lakier z tego, co nie chce zejsc podczas mycia. Dodatkowo, w zaleznosci od produktu ma mniejsza lub wieksza zdolnosc do usuwania oksydacji, hologramow i innych drobnych niedoskonałości. Jesli chcesz, aby przed aplikacja wosku olejkow było możliwie mało, to po cleanerze trzeba odtłuscic lakier, np. IPA

a które cleanery nie maja olejków?

Radku, niestety nie znam składów chemicznych produktów i nie wiem czy są tam olejki czy tez nie. Jedynie co mogę sprawdzić to organoleptycznie to co cliner pozostawia po sobie. Dla pewnosci: IPA - to IMO zdecydowanie najlepsza opcja i w dodatku szybka i bezproblemowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkiego doświadczenia z cleanerami nie nie mam, ale stosowałem Auto Glym SRP (co prawda to AIO ale można uznać że cleaner), HD Zymola, czy PB Black Hole.

Na nie szły woski takie jak: AG HD Wax, Harly Wax, Colli 476/854, PB Natty's Blue, Nielsen Liquid Gold.

Nie stosowałem oczywiście kombinacji każdy z każdym, ale różnice w pracy i późniejszych efektach były bardzo subtelne - owo detailerskie 2%.

Mówimy o produktach dolna/średnia półka.

Gdybym spróbował coś z high endu, to jednak zastanowiłbym się nad użyciem cleanera "z linii".

Pewnie jednak jeden panel, tytułem testu, zrobiłbym "zwykłym" cleanerem - tak dla ciekawości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...