Skocz do zawartości

Shiny Garage Apple Plastic Dressing


M4ciek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przyjemność zaprezentować mój test porównawczy dressingu Shiny Garage. Próbkę dostałem tuż przed największymi zimowymi mrozami, więc jakiś czas temu, nie dało się jednak przeprowadzić rzetelnego porównania w takich niesprzyjających warunkach. Teraz jednak przynajmniej znamy jego oficjalną nazwę:

Shiny Garage Apple Plastic Dressing

Sponsorem próbki jest oczywiście all4auto.pl i za możliwość przetestowania serdecznie dziękuję :)

Ogólne spostrzeżenia i uwagi:

- środek ładnie pachnie, może nie jabłkowo (zgodnie z nazwą) choć jest w tym coś owocowego

- ma rzadką konsystencję (subiektywnie wolę jednak coś w mleczku)

- test przeprowadzony został w dwóch etapach kiedy na zewnątrz temperatura oscylowała już w ok +10C, w każdym z tych etapów Shiny Garage Apple Plastic Dressing miał innych przeciwników :song:

- pacjentem była dość chropowata przednia deska w Audi A3

Z góry jednak przepraszam za jakość zdjęć, amator jestem i mam wrażenie że moja lustrzanka D80 a konkretnie obiektyw Sigma to nadaje się tylko pod pociąg (nagminne problemy z łapaniem ostrości) :/

Ale do rzeczy.

W szranki z Shiny Garage Apple Plastic Dressing stanęli:

w I etapie:

- PB Natural Look

- 303 Aerospace Protectant

- Meguiar's Ultimate Protectant

- CarPro PERL 1:5

oraz

w II etapie:

- CarPro Perl 1:1

- Gtechniq C6 Matte Dash

- 1z Einszett Cockpit Premium matowy

- AutoBrite Pink Sheen

- Diamondbrite Interior Vinyl Cocpit

Oczywiście o takich oczywistych oczywistościach B) jak zastosowanie się do ew.instrukcji postępowania z danym środkiem czy też wyczyszczenia panelu testowego (kokpitu) APC pisać nie muszę.

Kokpit już rwie się by przyjąć na siebie kilka dressingów:

Dołączona grafika

A teraz już stricte same zdjęcia porównawcze,

I etap:

PB Natural Look | SG Apple Dressing | 303 Aerospace Protectant

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Meguiar's Ultimate Protectant | SG Apple Dressing | CarPro PERL 1:5

Dołączona grafika

Dołączona grafika

jak widać trochę słońce przeszkodziło w jednolitym świetle... ale jeszcze niżej rekompensata ;)

PB Natural Look | SG Apple Dressing

Dołączona grafika

SG Apple Dressing | 303 Aerospace Protectant

Dołączona grafika

303 Aerospace Protectant | Meguiar's Ultimate Protectant

Dołączona grafika

Meguiar's Ultimate Protectant | SG Apple Dressing

Dołączona grafika

SG Apple Dressing | CarPro PERL 1:5

Dołączona grafika

i całość I etapu, niestety tylko pod kątem :| ale chyba coś tam widać ;)

od lewej: PB Natural Look | SG Apple Dressing | 303 Aerospace Protectant | Meguiar's Ultimate Protectant | SG Apple Dressing | CarPro PERL 1:5

Dołączona grafika

Dołączona grafika

to samo po 10 dniach od aplikacji i dosłownie dwóch przetarciach suchą MF celem zebrania kurzu gdzieś w ramach tego czasu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

wszystko zjechałem APC, wysuszyłem i zacząłem...

II etap:

Dołączona grafika

jeszcze schną... od lewej:

CarPro Perl 1:1 | SG Apple Dressing | Gtechniq C6 Matte Dash | 1z Einszett Cockpit Premium matowy | SG Apple Dressing | AB Pink Sheen | Diamondbrite Interior Vinyl Cocpit

Dołączona grafika

CarPro Perl 1:1 | SG Apple Dressing | Gtechniq C6 Matte Dash

Dołączona grafika

SG Apple Dressing | AB Pink Sheen | Diamondbrite Interior Vinyl Cocpit

Dołączona grafika

CarPro Perl 1:1 | SG Apple Dressing

Dołączona grafika

SG Apple Dressing | Gtechniq C6 Matte Dash

Dołączona grafika

Gtechniq C6 Matte Dash | 1z Einszett Cockpit Premium matowy

Dołączona grafika

1z Einszett Cockpit Premium matowy | SG Apple Dressing

Dołączona grafika

SG Apple Dressing | AB Pink Sheen

Dołączona grafika

Mimo że nie wszystkie ujęcia dało się zrobić by test był "powtarzalny", to mam nadzieję że usatysfakcjonowałem ilością porównań w mniejszej czy ciut większej odległości. Kilka zdjęć porównuje również konkurencję bohatera testu, co byście mieli lepszy pogląd na wszystko ;)

Nie ma jednoznacznego zwycięzcy testu, bo w każdym aucie może być inaczej. Fajne wykończenia dały PB NL (co niespodzianką żadną nie jest), 303 oraz GTechniq. Shiny nie ustępuje im tak bardzo, jest ex-equo z PERLem czy Pink Sheenem, ale patrząc na stosunek jakości do ceny wygrywa ten pojedynek. Przegranym, również ze względu na wytrzymałość jest Meguiars i jego Ultimate Protectant, również matowy 1Z mnie nie powalił na kolana ;) choć w japończykach ze świecącymi się jak psu jaja deskami zapewne się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Fajny teścik Maciek ;). Napatrzyłem się trochę :ymdaydream: Co do wyglądu i aplikacji to każdy ma swoje preferencje. A mam takie pytanko: porównywałeś w dotyku jak zachowują się poszczególne dressingi (oczywiście wyschnięte itd.)? To jest matowa deska, więc może być to trudne, ale być może jakieś różnice dostrzegłeś? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne porównanie, ode mnie "Pochwała" w nagrodę :u (może inni użytkownicy też skuszą się na testowanie i opisywanie środków na forum? ;) )

Również jestem ciekaw wrażeń dotykowych. Interesuje mnie też trwałość. Szkoda, że uczestnicy pierwszego etapu szybko popłynęli. Mając do czynienia z tymi środkami, mógłbyś powiedzieć który utrzymuje się najdłużej na Twojej desce?

Różnice w wyglądzie między poszczególnymi produktami rzekłbym, że są subtelne. Najbardziej rzuca się w oczy 1Z i Megs. Lubię naturalny wygląd ale tu jest chyba zbyt naturalny ;) Smarujesz dechę i nie wiesz czy już przesmarowałeś czy jeszcze nie.. :roll:

ps. może zmienić nazwę tematu? :)

Dopisz cechy innych środków jak to zrobiłeś w przypadku SG i będziemy mieli duży test porównawczy :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej rzuca się w oczy 1Z i Megs. Lubię naturalny wygląd ale tu jest chyba zbyt naturalny ;) Smarujesz dechę i nie wiesz czy już przesmarowałeś czy jeszcze nie.. :roll:

No to jedno słówko o 1z- jest totalnie matowy i totalnie naturalny. Kolega w Imprezie gdzie deska jest mega świecąca przetestował Natural Looka, Pink Sheena (z tego co pamiętam) i wybrał właśnie 1z ;) bo reszta jeszcze bardziej podbijała błyszczenie. Do audi ten dressing nie jest polecany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedno słówko o 1z- jest totalnie matowy i totalnie naturalny. Kolega w Imprezie gdzie deska jest mega świecąca przetestował Natural Looka, Pink Sheena (z tego co pamiętam) i wybrał właśnie 1z ;) bo reszta jeszcze bardziej podbijała błyszczenie. Do audi ten dressing nie jest polecany ;)

Testowaliście na H ? u mnie się górna część deski fabrycznie świeci, po samym APC też trochę dlatego szukam cały czas czegoś matowego... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedno słówko o 1z- jest totalnie matowy i totalnie naturalny. Kolega w Imprezie gdzie deska jest mega świecąca przetestował Natural Looka, Pink Sheena (z tego co pamiętam) i wybrał właśnie 1z ;) bo reszta jeszcze bardziej podbijała błyszczenie. Do audi ten dressing nie jest polecany ;)

Testowaliście na H ? u mnie się górna część deski fabrycznie świeci, po samym APC też trochę dlatego szukam cały czas czegoś matowego... :)

Hmm nie testowaliśmy ale może Ciebie byśmy wykorzystali w tym celu? :) Szczegóły PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...