Skocz do zawartości

Lancia Thesis - przywracanie połysku


qbejs1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeden z moich pierwszych postów i pierwszy w tym dziale - mój poziom jak na amatora ciągle uczącego się sztuki, ale kiedyś trzeba spróbować, także proszę o wyrozumiałość jak coś opiszę nie do końca z przyjętym porządkiem.

Trafiła do mnie we wrześniu 2011 porządowa Lancia Thesis w kolorze niebieskim. Auto samo w sobie fajne, silnik 2.4 5 cylindrów, środek w alcantarze włącznie z deską. Jednak trafiło na ludzi, którzy postępowali z nią zgodnie z zasadą - jak rządowe to ani moje, ani Twoje. Myte raczej nie było, bardziej przecierane mokrą szmatą. Moim zadaniem było uratowanie jak najwięcej się da z zewnątrz. Samochód trafił do mnie zmatowiony z gęstą siatką głębokich rys. Poza tym sporo odprysków na przednim zderzaku i na rantach drzwi, do tego kilka nieudolnych zaprawek lakierniczych które musiałem zamaskować taśmą bo były b. delikatne. Niestety miałem awarię karty w aparacie i nie mam fot przed procesem oraz z mycia. Zostały mi foty zrobione komórką z mycia kół oraz kilka fotek z aparatu podczas procesu, jednak w zupełności oddają stan jaki zastałem jak i poczyniony progres.

Środku użyte przy pracy :

Piana aktywna Effectal + pianownica Gloria FM10

Szampon Shiny Garage Car Wash + rękawica mikrofibrowa Nirgin

Glinka biała temachem + poślizg za pomocą koncentratu szampon Optimum No Rise

APC Nielsen Cyclone

Pędzle różnych rozmarów

Suszenie FluffyDryer, Janek niezbędny

Mnóstwo mikrofibr

Do kół R222 Wheel Cleaner Gel i StjarnaGloss pH Natural Wheel Cleaner

Dekontamicja preparatem w sprayu Sonax do usuwania smoły i asfaltu

Korekta pasty Menzerna FG500/IP2000/FF3000 oraz system 3M

Gąbki Flexipads, 3M oraz Farecla

Taśma do maskowania Norton

Maszyna Eurotec :D

IPA do kontroli

Autosol do chromów i lamp

Cleaner Lussor Revitalization Creme

Politura Chemical Guys Wet Mirror-Finish ultra slick

Wosk Collinite 476s

Do plastikowych elementów wykończeniowych PoorboysWorld Natural Look i 303 Aerospace Protecant

Szyby Meguiars Glass Cleaner

Opony preparat w sprayu Simonza ( mój Megs Endurance się skończył )

Jako, że nie mam zdjęć auta przed procesem to przedstawiam Wam foty kilku paneli - całe auto wyglądało identycznie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odzyskane foty z mycia b. zapuszczonych kół

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

50/50

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Kilka fot gotowych elementów

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No i efekt finalny - przed odbiorem auto jeszcze przetarłem quick detailerem Poorboys QD+

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Korektę oceniam na 70%. Zostały głębokie rysy, których bałem się ciąć papierem bo auto miało praktycznie każdy element poza dachem, klapą i zderzakiem przednim malowane a miernika grubości lakieru się nie dorobiłem jeszcze. Właściciel bardzo zadowolony bo auto znów ma swój kolor, odzyskało połysk i nie straszy siatką rys. Na maila dostał info jak dbać o auto oraz przykłady kosmetyków także mam nadzieje że efekt się utrzyma.

Fotek zapewne mało, ale tylko tyle zdołałem odzyskać. Niestety do dziś nie doczekałem się od właściciela fotek mimo iż ponoć stara się zachowywać zasady mycia by efekt utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Środek Simonza za świetny to nie jest, ale na żywca wyglądało ładnie. Generalnie teraz kilka rzeczy bym zrobił inaczej, ale to w sumie był jeden z moich pierwszych poważniejszych projektów. Dla mnie największym zaskoczeniem była maszyna Euroteca, która gdyby posiadała stabilizację byłaby naprawdę fajna - w miarę lekka, cicha i za 80zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj o nadkolach- przynajmniej o ich umyciu- i rany od nadkoli przynajmniej umyć by wypadało :f relacje tak jak wspominałem widziałem już na vwzone- generalnie jak seba mówi dziwny kolor do korekty- a jak wrażenia z pracy nad lancią? w stosunku do innych marek moze jakieś porównanie- może nawet do fiata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za relację, bardzo sympatyczny opis, zdjęć faktycznie mało, ale da się przeżyć, następnym razem będzie więcej ;) :-bd

Kolor magiczny-kosmiczny, na prawdę dziwny. Nieźle styrany swoją drogą @-)

Szkoda, że ten podjazd skośny (znam ten ból) i nie można było zdjąć kół, ale dekielki aż się prosiły ;))

Mam kilka pytań odnośnie produktów

PB NL na plastikach zewnętrznych? Nie spłynie?

Autosol do lamp? Chodzi o szkła czy chromowane obwódki dookoła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć to niestety tylko odzyskałem a trochę ich było :/ Kolor odpowiedni dla fury i dość ciężki w pracy, ale to też ze względu na stopień zniszczenia. Co do PB NL to na listwach ozdobnych itp. sprawdza się elegancko, w miejscach bardziej narażonych używam 303. Autosolu użyłem tu do chromów raz do plastikowych kloszy lamp bo na nic innego nie reagowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, powiem bez owijania w bawełnę.

Projekt jest wykonany nieźle. Miałem identyczną w takim samym kolorze, też pracowała w jakimś ministerstwie i nikt o nią specjalnie nie dbał.

Właściwie to jak patrze na te zdjęcia to identyko ;-)

Lakier do pracy uznam za średni w pracy, czasem upierdliwy :lol: ale różnica jest kolosalna. Auto wygląda zupełnie inaczej po robocie.

Jak na amatora to szacun ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...