Skocz do zawartości

Audi A4 B5FL Avant


herusek14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich ;)

Tak jak Wam obiecałem w "przywitalni" tak zrobiłem.. Jako że za chwilkę Święta, a Wielki Tydzień to czas wielkich przemian... tak więc chciałbym Wam pokazać małą przemianę Audi A4 Avant 2000r. :D

Od razu chciałbym prosić o wyrozumiałość, ponieważ to 1 moja taka relacja na jakimkolwiek forum itp... a tym bardziej, że jak wrzuciłem fotki na serwer to mi je poobcinało :-w

Pierwsza moją prośba, no i chyba ostatnia .. poczekajcie aż załadują się wszystkie fotki.. ok 130. ;)

Aha... no i nie ma tu korekty i woreczków.. więc sorry :D

A więc.. ruszamy z wycieczką :D

Na początku może co z czym i jak:

Mycie:

Aktywna piana Vp Nautral Snow Foam

Mr.Marolex 8-)

Rękawica

Ludwik..(tak tak Ludwik aby odtłuścić wszystko ładnie)

APC Daisy

Pędzelki

Szczotki

Ręczniki Janka Niezbędnego itp

Dekontaminacja:

Glinka BH regular

Nafta oświetleniowa do smoły

Lubrykant (woda+parę kropelek APC)

Opony:

Apc+szczotki

Vp Traditional Tyre Dressing

Felgi:

Apc

Pędzelki

Szczotki

Vp Blue Gel 1:3

Fk 1000Hi Temp

Plastiki i uszczelki:

Vp Dionizus Trim Glitz

Przygotowanie pod wosk:

DJ LP + czarny pad Monster Shine

LSP:

Colli 476s

Fk1000 Hi Temp

Szyby:

Niewidzialna wycieraczka Autoland :D

Myjka ciśnieniowa B&D 1500PW

Masa MF itp

Jeśli zrobiłem gdzieś "literówkę" w nazwach to przepraszam pisałem z pamięci ;)

Tak prezentowało się miejsce pracy..

Dołączona grafika

Trochę brudno więc najpierw małe sprzątanko w wykonaniu właściciela... ;)

Dołączona grafika

A tak prezentował się brudasek... Myty od października min 1 raz w tyg VP Poseidon Carnauba Wash-uwielbiam ten szampon a dlaczego pokaże później...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W środku nawet nawet.. kolega większość jeździ sam ale o autko dba pod moim czujnym okiem :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jeszcze krótka inspekcja spływu i do boju :twisted:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tak tak rejke też ściągamy.. :u

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I tu problem.. koleżanka ruda się pojawiła ale chwila chwila..

Dołączona grafika

Pistolet pif paf i skapitulowała :lol:

Dołączona grafika

Już lepiej :u

Dołączona grafika

Jeszcze mała przymiarka nowej ramki ;)

Dołączona grafika

Felga przed..

Dołączona grafika

I felga po myciu..

Dołączona grafika

Silnik przykurzony... ale nie ma tragedii bo...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W październiku to on wyglądał tak :geek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No to pierwsze mycie !

Dołączona grafika

Żeby nie było.. pędzelek musi być :u

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I właśnie.. dlaczego lubię ten szampon.. ano dlatego.. po umyciu spłukaniu i poczekaniu z 2-3 min.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No to teraz glinkowanie.. zacząłem od szyb...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Drugie mycie, po glinkowaniu..

Dołączona grafika

Wjazd od ciepłego garażu... suszenie suszenie przerwa na kolacje... i Cleanerowanie... :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tu małe czary mary .. ciekawe ile zeszło a ile się schowało :mrgreen: wyjdzie w "praniu"..

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dobra dobra.. dajmy odpocząć paluszkowi od scrollowania.. bo pewnie troszkę boli, więc troszkę czytania :)

I tutaj wybiła godz 24 i stwierdziliśmy.. idziemy spać.. autko przetarte MFami i tak sobie czekało 12h na smarowanko :twisted:

Mieliśmy do wyboru.. Colii i Fk.. każdy kusił czym innym.. ale że kolega lubi trwałość to był mały kompromis..

Na zderzaki maskę dach i drzwi pod listwami.. Fk1000HI Temp

A na błotniki i drzwi powyżej listew Colii :)

Sam jestem ciekaw jak się woski dogadają z DJ LP bo celowo nie użyłem IPY.. O Colii się nie martwię ale Fk? Zobaczymy..przed woskowaniem kilka razy docieraliśmy lakier z cleanera ;)

Dobra.. koniec odpoczynku.. scrollować :-!

Dołączona grafika

Fotek ze smalcowania zabrakło bo walczyłem z woskami.. Colii ok ale Fk nie widziałem czy przeleciałem aplikatorem czy nie :lol:

Ale fotka z polerowania wosku jest ;) (te odpryski.. ale w wakacje na to zaradzimy przy okazji korekty :u )

Dołączona grafika

Na szybki po glinkowaniu myciu i IPA 2 warstwy Niewidzialnej wycieraczki..

Dołączona grafika

Na suchutkie oponki..

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na plastiki Trim Glitz.. tak tak nie ma lipy ściągamy krateczki ze zderzaka :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Górne żeberko po.. reszta czeka...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ramce też się dostało..

Dołączona grafika

A tablicy kilka machnięć FK 1000Hi Temp

Dołączona grafika

Przykręcanie rameczki...

Dołączona grafika

No i detale detale i tak całe auto .. wykałaczka i patyczki do uszu :oops:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tak pod maską po całym waxowaniu.. (ta jakość fotek :evil: :evil: X( )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No i panna po całym SPA 8-) (jeszcze raz przepraszam za poucinane fotki :| )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tu pozdrawiam tego pedanta od nadkoli i wnęk :D i tak się pewnie doczepisz :P

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ten rant błotnika jest czysty.. ale odpryski swoją siatkę zrobiły..

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No i tu tak "po łebkach".. Kolega obiecał że sam tutaj podziała bo chce się wykazać :u

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No i tutaj następuje koniec...

Praca trwała 2 dni..

W 1 dzień od 15 do 24

W 2 dzień od 12 do 16

I po tych całych zabiegach auto stało sobie 48h w suchym ciepłym garażu polerowane rano i wieczorem MF :)

Dziękuje za uwagę i zapraszam do komentowania a przede wszystkim przyjmuje na klatę wszelką krytykę :!:

Bo tym czym się kieruje to dążenie do perfekcji którą zawsze będzie można poprawić a jestem dopiero 6 m-cy w świecie detailingu :u

Do następnego i zdrowych smacznych świąt :!:

:-h

free picture hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dziękujemy za relacje, bardzo sympatyczna i z humorem, przyjemnie się czyta :u

Co do samej pracy:

Jeśli pędzelkujesz zakamarki, spłukuj je myjką co jakiś obszar, ja na przykład po całym boku (w zależności od wielkości auta), płuczę go czystą wodą i jadę z pędzlem dalej. Piszę dlatego, bo widzę, że Ci tam na masce ta piana już przysychała.

Koła ładnie odżyły, podoba mi się efekt.

Jeśli nakładasz dressing, musisz robić to uważnie. Bardzo widać różnicę między posmarowanym a suchym obszarem. Ten grill, fajnie, że go zdjęliście, posmarowałeś poziome żeberka, ale te pionowe widzę, że bez dressingu. Chyba, że się poprawiłeś później. Listwa w progu po otwarciu drzwi też niedosmarowana (pod zawiasami). Ale to wszystko są niuanse, jesteś na dobrej drodze do bycia mocnym zawodnikiem, bo masz chęci i możliwości. Życzę Ci rozwoju i powodzenia i czekam na więcej projektów :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaaadnie, poza tym spora relacja, w której nie skupiłeś się na samych 50/50 lakieru, więc - big plus ;)

APC Daisy - jak rozcieńczałeś? Jak jesteś zadowolony z domywania?

Oponka na zdjęciu wygląda, jakbyś nie dojechał do środka, ale myślę że to przez aparat :)

Ogólnie tylko zdziwiło mnie to, że autko myte co najmniej 1x w tygodniu a wnęki były tak ubrudzone.

VP Poseidon Carnauba Wash-uwielbiam ten szampon a dlaczego pokaże później

Coś chyba przeoczyłem w relacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dark_wolf Przeoczyłeś... zdjęcie 64-65-66... :u

Dzięki za opinie i porady.. ;) Wszystko było robione dokładnie i po fotkach z nudów na 3 dzień jak stała w garażu były robione ost smaczki.. musicie uwierzyć na słowo :mrgreen: ale ja dopiero jestem średniakiem B-) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok... Jeszcze raz dziś na chłodno przejrzałem wszystkie fotki i odpowiadam co i jak.. nie że teraz słowami chce nadrobić to czego nie zrobiłem ale ja lubię dokładność i zawsze próbuję osiągnąć ją w jak najlepszym stopniu.. ;)

Garażu zazdroszczę też... mycie auta zimą w takiej kanciapie czysta przyjemność, ciepło spływ na wodę dużo miejsca (mieści się tam Rav4 i A4)

Co do uwagi o żeberka i opony.. na oponie zdjęcie przekłamuje (zobaczcie te same miejsce na 1 focie jak trzymam w ręce butelkę..opona baloniasta i światło przekłamało) bo robiłem już masę opon tym dressingiem i mam nawet teorie oszczędności tego produktu a zarazem dobrze jest wysmarowana opona(wylewam na korek od zakręcania i maczam syto cały pędzelek, obieram sobie obszar 1/4 opony i jadę go bardzo dokładnie całego.. i tak resztę. na samym końcu jeszcze raz lete całą oponę kilka razy wkoło pędzelkiem. Wychodzi ekonomiczniej niż maczać pędzelek tylko koniuszkiem i pędzelkować do braku dressingu. Ja prywatnie mam VP DIONYSUS TYRE GLOSS i na grube opony 17' nie zeszły mi nawet 2 nakrętki.. :u

Co do żeberek robiłem boczne ścianki też i od spodu również aż wykończyłem tą "pędzelkowatą gąbkę" i przeszedłem na klasyczna ;)

A listwę robił kolega jak wszystkie gumy i plastiki oprócz frontu.. Moja wina że nie sprawdziłem dokładniej.. ale zawsze wołałem na niego aparat bo nie bardzo chyba rozumiał po co tyle zdjęć ale myślę że z czasem do tego dojdzie bo próbuje go wkręcić w ten świat ale chyba nie ma cierpliwości do tego :D

Apc Daisy .. typowa budzetówa.. 1:1 robię i jakoś daje radę.. zbieram kasę na 5l porządnego APC i IronX do felg.. a tak resztę już mam.. będzie trzeba zebrać w całość i cyknąć fotkę.. kusi mnie jeszcze Nattys Red lub Petys 53' ale nie wiem czy to na razie sens bo swojego auta nie mam ale jeszcze trochę (dopiero będzie relacja :twisted: ).. Ale niczym się nie martwię .. mam dopiero 19 lat :D

Coś jeszcze się Wam rzuciło w oczy? W maju będzie relacja Mazdy 6. na zew i wew(skóra też będzie robiona a środkiem się przerazicie :D ) i nie tylko więc co jakiś czas dostarczę wam amatorskiej relacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...