Skocz do zawartości

Autofinesse Spritz vs. Poorboy's World Natural Look


cz@rek

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Witam dziś postanowiłem przetestować dwa produkty do wewnętrznych plastików AF Spritz oraz PB Natural Look a także AF Total2 który posłużył do przygotowania powierzchni pod oba produkty. Co do NL nie będę się rozpisywał bo wszystko już zostało napisane, zaś co do dwóch debiutantów kolejno:

Spritz:

Zapach - słodkawo cukierkowy ale przyjemny trochę jak gumy do żucia takie kulki (poszedłem do sklepu kupiłem i fakt to ten zapach) przy aplikacji ładnie umila prace zaś po nałożeniu trzeba wsadzić nos w plastik żeby coś poczuć)

Konsystencja - wodnista

Kolor - Bezbarwny lub może lekko wpadający róż ciężko stwierdzić

Total 2:

Zapach - nie stwierdziłem

Konsystencja - wodnista

Kolor - niebieski lub fioletowy

No to do roboty, pacjent to twarde plastiki mojej Corsiny (chropowate oraz Gładkie). Aplikowałem NL za pomocą strony mikrofibrowej strony żółtego duraglossa, zaś Spritz był pryskany raz na mikrofibre i raz na plastik

Spritz Vs. NL

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Efekty wyszły na błysk ale to specyfika deski a nie produktów

Tutaj na gładkim plastiku

Spritz vs. NL

Dołączona grafika

A tutaj małe conieco o właściwościach czyszczących Total'a

Przed:

Dołączona grafika

Po

Dołączona grafika

Nie musiałem używac szczotki wystarczyły 2 strzały przytrzymać chwilę szmatka co by nie spłyneło i zetrzeć.

Podsumowując Spritz nie jest dresingiem do plastików jak NL i to widać ale jak na produkt psiknij i zetrzyj jak dla mnie wypada naprawdę dobrze daje fajny efekt matowego kokpitu no i ten zapach, do tej pory używałem Sonaxa Xtreme Matowy a jego AF bije na głowę.

Moim zdaniem najlepszym sposobem jest użycie NL a później regularna pielęgnacja Spritzem wypróbowałem u siebie i efekt naprawdę fajny. Jedyne co do czego mógłbym się przyczepić to:

- zapach NL (nienawidzę migdałów)

- triger zarówno Spritza jak i Totala - za szeroki strumień

Jeśli macie jakieś uwagi lub pytanie walcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dlaczego sądzisz, że AF nie jest dresingiem? Wyszedł trochę bledszy niż NL po zdjęciach patrząc, dopiero na gładkim wyszła wyraźna różnica.

To tak idąc tym tokiem myślenia Spiritz można by zaliczyć do takich quick detailerów dla wnętrza.

Trochę się zawiodłem, bo liczyłem, że będzie bardziej zbliżony do NL.

Dzięki za test :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sądzisz, że AF nie jest dresingiem? Wyszedł trochę bledszy niż NL po zdjęciach patrząc, dopiero na gładkim wyszła wyraźna różnica.

To tak idąc tym tokiem myślenia Spiritz można by zaliczyć do takich quick detailerów dla wnętrza.

Dokąłdnie tak jak napisałeś to jest taki QD do wnętrza ale można go spokojnie używać jako podstawę i ja tak będę robił z racji zapachu NL i tego ze praca z nim jest mniej przyjemna (chodzi mi o cały proceder nakładania) poza tym powierzchnia po Spritzie wydaje mi sie suchsza i mniej tłusta niz po NLu.

Trochę się zawiodłem, bo liczyłem, że będzie bardziej zbliżony do NL.

Mnie nie zawiódł bo od początku spodziewałem się takiego rezultatu i jestem w pełni zadowolony ze Spritza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...