Skocz do zawartości

Seat Leon - cleaned by 19Urban94 & Piotr 1043


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj przedstawię Wam projekt który na teraz jest zrealizowany w 98%...

Samochód który był poddany procesowi detailingu to Seat Leon z 2001 roku, silnik 1.8 benzynowy z turbiną ~180KM... :shock: :D

Autko było zapuszczone, w środku bałagan i duuuuużo piachu jak i liści...

Dzień 1:

Gdy zobaczyłem to autko to zrobiło mi się go bardzo szkoda... :?

Zacząłem od mycia profili drzwi pędzelkiem, później umyłem porządnie autko metodą na dwa wiadra, po czym je osuszyłem i wyglinkowałem... Później wziąłem się za nadkola i koła, których niestety zdjąć nie mogłem, tam dalej zostały nie doczyszczone, ale tak "klient" sobie zażyczył ...

Zdjęcia po tych zabiegach:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po tym zaczęło się wyciąganie wszystkiego z wnętrza:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No i zaczęło się od mycia plastików do którego użyliśmy pianki Ambersil Ambercleans, po czym nałożyliśmy dressing (Meguiar`s Trim Detailer). Skóra została odtłuszczona, umyta i zakonserwowana za pomocą środków które dostarczył na "klient"... ;) Szybki zostały również umyte... Na oponkach zawitał Meguiar`s Endurance

Dzień 2...

Prace rozpoczęły się ok. godziny 11, gdyż dopiero wtedy mieliśmy dostęp do garażu, w którym był prąd elektryczny. Na początku wszystkie plastiki zostały oklejone taśmą, po czym tata przystąpił do polerowania lakieru za pomocą Polerki + żółty i pomarańczowy pad + app 03, 06... Gdy przyszedłem ze szkoły - ok. godziny 13.00 pomogłem tacie w rozprowadzaniu pasty po lakierze, pomagałem jak mogłem, praca z polerką skończyła się ok godziny 16-17. Wyjechaliśmy z garażu wsłuchując się w pomruk 180 konnego silnika, po czym autko zostało pozbawione taśm chroniących plastiki przed pastą polerską. Potem trzeba było go umyć... No i tutaj zaczęły się schody, jako że wszystko robiliśmy na szybko, to było dużo cętek na lakierze, trzeba było się namachać, żeby zeszły... Gdy autko zostało pozbawione cętek nałożyłem na nie AG SRP, wosku nie nakładałem, gdyż "klient" nie chciał mieć wosku na aucie... Późnij zaczęło się odkurzanie wnętrza, trwało to dobrą chwilę..... Jak już tata skończył odkurzać, a ja nakładać SRP wzieliśmy się za podsufitkę, ładnie została wymyta... Gdy lakier był już w fazie końcowej zaczeliśmy nakładać dressing na wszelkie plastiki zew - Leon ma ich dość sporo... ;) Przedstawiam Wam zdjęcia po tych zabiegach:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Z efektów pracy jesteśmy dumni... Jutro właściciel odbierze auto, prawdopodobnie zrobi taką minę... :o :shock: Być możę zostawi nam swoje drugie auto - Opla Astrę...

Jutro rano muszę iść zamontować tablice rejestracyjne, włożyć dywaniki do wnętrza i przelecieć autko QD FinishKare... Czekamy na komentarze od Was... ;)

Pozdrawiamy Rafał i Piotr... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dzięki koledzy. Klient odebrał już autko - bardzo mu się spodobało... ;)

Seba - prawdopodobnie będziemy mieli autko ze skórą za dwa tygodnie, więc jak byś podesłał to byśmy byli bardzo wdzięczni... ;)

Przemku co do APP to super produkty - super się nimi robi, tylko trzeba często pady czyścić, bo się zapychają i trzeba podzielić sobie elementy na mniejsze, wtedy się lepiej robi... ;)

Przemku, mógłbyś mi podać link do jakiegoś sklepu z tymi produktami.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...